Tavo LRT

2016.11.28 19:01

„Auksiniame balse“ V. Lukočius prisipažino meilėje N. Nekrašiūtei

Nacionalinius įvairių tautų ypatumus pamėginę atskleisti „Auksinio balso“ dalyviai stebino ir ritmingomis melodijomis, ir dramatiškais siužetais scenoje. Po braziliško Neringos Nekrašiūtės kūrinio dirigentas, komisijos narys Vytautas Lukočius prisipažino už kas kartą melodingus ir dažnai sudėtingus pasirinkimus, atspindinčius atlikėjos asmenybę, N. Nekrašiūtę mylintis.  

Pirmajam scenoje pasirodžius Mariui Jampolskiui, atlikusiam kūrinį „Cancion Del Mariachi“, komisijos narys Zbignevas Levickis sakė turintis dar keletą kartų pamatyti pasirodymą, kad suprastų, apie ką jis. Tačiau Dalios Ibelhauptaitės kūrinys ir jo atlikimas abejingos nepaliko, jos teigimu, siužetą puikiai suprato, tačiau jai pristigo įdomesnės kūno choreografijos.

Zita Kelmickaitė negailėjo kritikos žodžių atlikėjui. Pasak jos, šis M. Jampolskio pasirodymas jai patiko mažiausiai iš visų iki šiol buvusių.

 
V. Radžiūno (LRT) nuotr.

Braziliškus ritmus žiūrovams dovanojo Neringa Nekrašiūtė. Tačiau kūrinį „Brazil“ atlikusiai N. Nekrašiūtei, pasak Z. Kelmickaitės, pristigo aistros, šokio ir judesio.

„Jūs, ko gero, esate pirmas žmogus, kuris turi balsą, o tai – balso konkursas. Tačiau man labai pritrūko spektaklio, – kalbėjo D. Ibelhauptaitė. – Jūs esate taip toli nuo Rio, kaip aš nuo Kinijos.“

V. Lukočius prisipažino, kad N, Nekrašiūtė jai labai patinka, nes renkasi melodingus kūrinius. „Tai yra N. Nekrašiūtė, už tai ją labai myliu“, – sakė Y. Lukočius.

Visuomet išradingas ir stebintis Vidas Bareikis rusų, lietuvių ir anglų kalbomis atliko ukrainiečių grupės kūrinį „Saldat“.

„Pagaliau prasidėjo konkursas. Nepaprastai taiklus dainos pasirinkimas, artimas tai atmosferai, kuri tvyro visame pasaulyje. Man nepaprastai patiko šios dainos režisūrinis sprendimas, – komplimentų V. Bareikiui negailėjo režsierė D. Ibelhauptaitė. – Tai buvo aukščiausio lygio atlikimas.“

Tobulu kūrinio atlikimu V. Bareikio pasirodymą vadino ir Z. Levickis.

Populiarią ukrainiečių liaudies dainą „Ty z mene pidmanula“ atlięs Giedrius Arbačiauskas susilaukė susižavėjimo šūkių iš žiūrovų, tačiau Z. Kelmickaitė sakė su tokiu Giedriumi negyventų, o jo atlikta daina – labai nuvalkiota.

„Su šiuo kūriniu, Giedriau, jūs man įkūnijate viską, kas yra absoliuti sceninė beskonybė“, – toliau kritikos kirčius tęsė D. Ibelhauptaitė.

V. Lukočius bandė gelbėti situaciją, sakydamas, kad „Auksinis balsas“ – ne režisūrinis konkursas ir skyrė G. Arbačiauskui didžiausią pažymį.

Prancūziškas kūrinys „Les Passants“ skambėjo Aistės Motiejūnaitės pasirodyme. Z. Levickis pasveikino atlikėją, kad ši pasirinko ne sau įprastą kūrinį ir „parodijavo pačios savęs parodiją“.

D. Ibelhauptaitė klaidingu vadino kūrinio pasirinkimą, nes šis jei neleido atkleisti jos gebėjimų.

Rokas Petrauskas, atlikęs kūrinį „Cuban pate“susilaukė komisijos pagyrų. Pasak V. Lukočiaus, paskutinė kūrinio nata buvo aukštoka, tačiau atlikėjas turi potencialo. „Jūs turit dievo dovaną džiaugtis ir dainuoti", – kalbėjo jis.

Savo ruožtu Z. Levickis juokavo, kad jei Lietuvoje nutirps sniegas prieš Naujus ir Kalėdas, tokie kalėdų seneliai bus pageidaujami. „Tačiau man daugiau tai priminė ne Jamaikos stilių, o Bin Ladeno pamokslavimą", – sakė Z. Levickis.

Lina Rastokaitė visus žiūrovus ploti į ritmą privertė atlikdama tradicinį žydiškų švenčių kūrinį „Hava nagila“.

Z. Kelmickaitė gyrė L. Rastokaitės šokėjus „Tai, kad jie nebuvo baleto šokėjai, o tarsi paprasti žmonės, man labai patiko“, – kalbėjo komisijos narė. Pasak jos, L. Rastokaitės pasirodymas buvo vertas  balų.

Savo ruožtu D. Ibelhauptaitė gyrė L. Rastokaitės tikrumą, atmosferą, kurią atlikėja sukūrė savo personažu. Jei ieškotume „minusėlių“, tai man atrodo, kad kai susirenka žydų tauta ir atlieką šį kūrinį, jiems tai yra didžiausia šventė, o jų emocijos liejosi per kraštus. Temperamento man pritrūko“, – teigė D. Ibelhauptaitė.