Tavo LRT

2016.11.27 13:45

„Auksinio balso“ vakaro lyderį komisija ir žiūrovai išrinko vieningai

Vertinant „Auksiniame balse“ dalyvaujančius aktorius žiūrovų ir komisijos nuomonės ne visuomet sutampa. Tačiau šio šeštadienio vakaro favoritė buvo išrinkta vieningai – ir televizijos žiūrovų, ir komisijos narių simpatijas šįkart pelnė Neringa Nekrašiūtė. Vis dėlto bendroje visų laidų lentelėje ši aktorė vis dar vejasi jau ilgą laiką projekte lyderiaujančią Liną Rastokaitę.  

Bendra (visų laidų) lentelė:

Lina Rastokaitė – 223 balai

Neringa Nekrašiūtė – 207 balai

Marius Jampolskis – 203 balai

Vidas Bareikis – 202 balai

Giedrius Arbačiauskas – 152 balai

Aistė Motiejūnaitė – 131 balas

Rokas Petrauskas – 110 balų

Žiūrovų balsai:

Neringa Nekrašiūtė –  7850 balsų

Lina Rastokaitė – 6667 balsai

Vidas Bareikis – 4947 balsai

Marius Jampolskis – 4829 balsai

Giedrius Arbačiauskas – 2534 balsai

Aistė Motiejūnaitė – 1799 balsai

Rokas Petrauskas – 0 balsų

Komisijos balai:

Neringa Nekrašiūtė – 40 balų

Marius Jampolskis – 39 balai

Lina Rastokaitė – 38 balai

Vidas Bareikis – 38 balai

Aistė Motiejūnaitė – 32 balai

Giedrius Arbačiauskas –30 balų

Rokas Petrauskas – 0 balų

(Rokas Petrauskas jau antrą šeštadienį iš eilės muzikiniame projekte nepasirodė dėl ligos)

LRT TELEVIZIJOS muzikiniame projekte „Auksinis balsas“ dalyvaujantiems aktoriams visuomet akompanuoja „Vilniaus sinfonietta“, vadovaujama dirigento Vytauto Lukočiaus. Tačiau orkestro vietoje šįkart projekto žiūrovai išvydo du didžėjus. Būtent jų leidžiama muzika, kūrybinės komandos sprendimu, labiau atitiko vakaro temą – „Ant bangos“.

Projekto dalyvius vertino etnomuzikologė Zita Kelmickaitė, smuikininkas Zbignevas Levickis, baleto primarijus Nerijus Juška ir dainininkas Donatas Montvydas.

Vakarą pradėjo Aistė Motiejūnaitė. Ji atliko Rihannos dainą „We Found Love“, scenoje savo sugebėjimus demonstravo šokėjai. Vis dėlto tokios jaunos aktorės pastangos komisijos nebuvo įvertintos teigiamai.

„Manau, kūrinys tau buvo netinkamas. Mano akį labiausiai traukė dvi merginos, kurios šoko. Man atrodo, kad tu dainos neišpildei. Labai dažnai tokiuose konkursuose koją pakiša pasirinkta daina. Mano sėkmės garantas visuomet buvo tinkama daina“, – kalbėjo D. Montvydas

Su D. Montvydo pastabomis sutiko ir kiti komisijos nariai. Susirūpinusią aktorę ėmė guosti Z. Kelmickaitė: „Nekreipkite daug dėmesio į šiuos žodžius. Nebuvo taip blogai, kaip tie vyrukai jus šiandien įvertino. Tiesa, į profesionalų patarimus dėmesį vis dėlto patarčiau atkreipti.“

Giedrius Arbačiauskas, vilkintis kardinolo apranga, atliko D. Montvydo eurovizinę dainą „Nenuleisk akių“. Šis pasirodymas taip pat nepaliko didesnio įspūdžio komisijai.

„Nelabai turiu ką gražaus pasakyti. Man nepatiko Giedriaus balsas, draskymasis scenoje manęs neįtikino. Man pasirodymas atrodė banalus“, – žodžių į vatą nevyniojo Z. Kelmickaitė.

D. Montvydas taip pat turėjo pastabų aktoriui: „Matau jūsų pastangas, prijaučiu tam, ką darote scenoje, bet turiu būti sąžiningas. Kūrinys iš tiesų yra sudėtingas, ir matau, kad jums buvo šiek tiek per sunku. Miuziklinis žanras, mano nuomone, šįkart nesužaidė. Kai kas buvo perspausta, kai kas padaryta ne iki galo.“

Marius Jampolskis virto čigonu ir atliko dainą „Guitar“. Iš už širmos aktorius vis traukė įvairiausius instrumentus – nuo smuiko iki kontraboso. Nuotaikingas pasirodymas patiko komisijos nariams.

„Labai gerbiu Marių. Jis įeina į sąrašą žmonių, kuriuos aš vadinu talentingais. Manau, kad tu puoši šį projektą ir keli jo kartelę labai aukštai“, – tikino D. Montvydas.

Dainininkui pritarė ir Z. Kelmickaitė: „Marius gali pasiekti tokių aukštumų ir padaryti tokius triukus... Tai yra žmogus, kuris gali sukurti spektaklį iš dviejų minučių dainos.“

Lina Rastokaitė, scenoje pasirodžiusi su dideliu būriu šokėjų, atliko dainą „A Little Party Never Killed Nobody“. Aktorės sukurtas šou privertė šokti ne tik susirinkusius žiūrovus, bet ir komisijos narius.

„Man patiko jaunimas scenoje. Lina visuomet siekia maksimalaus rezultato, ji turi „gazo“, – iškart po pasirodymo kalbėjo Z. Kelmickaitė.

Kiti komisijos nariai aktorei turėjo šiokių tokių pastabų. Z. Levickio manymu, kūrinys buvo gana monotoniškas, jam pritrūko muzikinės formos išryškinimo. D. Montvydui vis dėlto pritrūko aktorės siunčiamos energijos: „Lina, nuo pat pradžių buvai mano favoritė. Viskas, nuo ko priklauso tavo rezultatas, yra pasirinktas kūrinys ir puikus atlikimas. Šis tavo pasirodymas nebuvo pats stipriausias, nors iš esmės atlikimas buvo nepriekaištingas. Vis dėlto siunčiamos energijos man pritrūko.“

Vidas Bareikis pasirodė su Monikos Linkytės daina „Po dangum“. Pasirodymo metu aktorius vaikščiojo siaura atbraila, jam už nugaros matėsi didmiesčio vaizdai.  

„Pasirodymas buvo jausmingai gilus – projekcijos, balsas, žodžiai. Visa tai leido man nusikelti kažkur toli. Ačiū už gražų pasirodymą“, – aktorių gyrė N. Juška.

Pasirodymo idėją gyrė ir Z. Kelmickaitė: „Man Vido sumanymas atrodo ypatingas. Būtent ėjimas ta atbraila atrodė kaip šedevras.“

Su šių komisijos narių nuomone nesutiko D. Montvydas, sakydamas, kad pasirodymo idėja gera, bet kūrinio pasirinkimas – ne pats geriausias. „Vėl įsitikinau, kad popmuzika yra sudėtingas žanras. Kartais iš pažiūros pačius paprasčiausius kūrinius atlikti be jokių manierų yra labai sunku. Man labai patiko idėja, bet mano akimis, kūrinys tau netiko“, – savo nuomonę dėstė dainininkas.

Paskutinė šį vakarą pasirodė Neringa Nekrašiūtė su Adeles daina „Hello“. Lyrinį kūrinį aktorė atliko tuščioje kavinėje.

„Man labai patiko sukurta atmosfera, puikiai skambantis balsas. Man atrodo, kad Neringa turi nuostabų balsą ir moka juo naudotis. Jos pasirodymas kiekvieną sykį būna vis kitos stilistikos, labai tai vertinu", – pabrėžė Z. Kelmickaitė.

Komplimentų negailėjo ir D. Montvydas: „Daina – „ant bangos“, puikiai atitinka laidos tematiką. Be to, esi viena iš nedaugelio, kuri popkūrinius gali atlikti popstilistikoje, išlaikyti ilgas natas. Drąsiai tau rašau aukščiausią balą.“