Tavo LRT

2021.12.03 10:31

Lietuvės namuose Tenerifėje – didžiausia lietuviškų knygų kolekcija Kanaruose

LRT.lt2021.12.03 10:31

Prieš penkerius metus Ispanijai priklausančioje Tenerifėje su šeima apsigyvenusi kaunietė Goda Koriznaitė čia žinoma ne tik kaip lietuvybės puoselėtoja, bet ir didžiausios lietuviškų knygų kolekcijos savininkė visuose Kanaruose. Goda juokiasi, tiems, kas ją pažįsta, tai jokia staigmena, tačiau knygos šeimos dviejų aukštų kotedže jau užėmė net tris skirtingas patalpas.

„Aš nuo penkerių žaisdavau, kad turiu biblioteką“, – sako Goda, ant kurios namų durų kabo užrašas „Lietuviškų knygų namai“. Šie namai čia skaičiuoja jau trečią sezoną, o pati Tenerifės lietuvė save vadina tiesiog knygų maniake. Jos kotedže sukrautos terasoje, sandėliuke ir lentynose garaže. „Suregistravome visas, dabar yra 3700 knygų lietuvių, anglų, rusų ir ispanų kalbomis“, – pasakoja moteris.

Lietuviai saloje skaito vis daugiau knygų, todėl Goda rūpinasi ir naujų atgabenimu. „Dabar turime 7 ambasadorius, kurie rūpinasi knygų gavimu iš Lietuvos, tačiau atvežti jas iki salos sudėtinga, todėl prašome kiekvieno čia keliaujančio įsimesti bent po vieną ar dvi“, – aiškina „Lietuviškų knygų namų“ įkūrėja.

Į knygų namus pietinėje Tenerifės salos pusėje užsuka ne tik tie, kurie nuolat čia gyvena, bet ir laikinai atvykstantys atostogautojai iš mūsų šalies. Su kiekvienu skaitytoju asmeniškai bendraujanti Goda sako, kad labiausiai saloje mėgstama lengva atostogų literatūra, per daug neapkraunanti žmonių galvų. „Lietuviškų knygų namų“ įkūrėja didžiuojasi, kad skaitančių lietuvių bendruomenę šioje saloje dažnai aplanko įvairūs rašytojai ir kūrėjai. O tokie šventiniai vakarai būna labai populiarūs.

Taip pat laidoje:

Aistringi keliautojai Aistė ir Augustinas Žemaičiai kelionėse laiko veltui neleidžia. Atvykę į naują šalį būtinai suranda ir gabalėlį Lietuvos, o neseniai baigė ir ketverius metus trukusią misiją „Tikslas – Amerika”. Nufotografavo, aprašė ir į žemėlapį sudėjo daugiau nei 750 lietuviškų vietų visoje Šiaurės Amerikoje.

Aukščiau nei skrieja Tarptautinė kosmoso stotis išskleista Lietuvos trispalvė iškeliavo į Etnokosmologijos muziejų. Jos kelionę suorganizavęs ir stebėjęs amerikiečių kompanijos padalinio Lietuvoje vadovas Tadas sako, kad jei tai įkvėps nors vieną jaunuolį siekti kosmoso aukštumų, tikslas bus pasiektas.

Specialistas, kurio užsienio lietuviai šalyse, kuriose gyvena, ieško atkakliausiai, tai – lietuvis gydytojas, kuris viską lietuviškai paaiškins ir leis dėl sveikatos jaustis ramiau. Norvegijoje dirbantys medikai juokauja, kad per pandemiją kitus klientus prarado, nes visas vietas užėmė tautiečiai.

Aktualios publicistikos laida apie pasaulio lietuvių gyvenimą „Širdyje lietuvis“ – sekmadieniais, 9.00 val. per LRT PLIUS.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt