Tavo LRT

2021.12.02 11:49

Marius Repšys: nereikėtų vertinti žmogaus pagal viršelį

LRT.lt2021.12.02 11:49

Teatro ir kino aktorius, įkūnijęs jau ne vieną legendiniu tapusį personažą, talentingas vaidmenų kūrėjas atvirai kalba apie savo kelią per aktorystę ir gyvenimą, tuo padėdamas daugybei kūrėjų ir žiūrovų. Marius Repšys nepabijojo prisipažinti, kad turi bipolinį sutrikimą, ir tai, ką jam teko patirti, kaip gyti. Taip aktorius įkvėpė apie psichinę sveikatą prabilti viešai vis daugiau žmonių. Kuo jis gyvena šiandien, pasakojo LRT mediatekos laidoje „Svečiuose pas Editą“.

Kino ir teatro aktorius, Auksinio kryžiaus laimėtojas, jaunųjų aktorių dėstytojas, garsusis vandalas, kovos menų bei kūno rengybos specialistas laidoje pasakojo apie savo kilmę ir kodėl dar vaikystėje jam tėvai pakeitė vardą. Be to, ir pavardė buvo visai kita. Talentingasis vaidmenų kūrėjas paskaičiavo, kad jame yra gal tik koks aštuntadalis lietuviško kraujo.

„Miegojome su mama ant grindų. Nebuvo net baldų. Atsimenu, buvo tarakonai, utėlės... Antihigieniškomis sąlygomis gyvenome, – sudėtingus savo vaikystės laikus, tėvui palikus šeimą, prisiminė Marius. – Paskui atsirado mano kitas tėvelis, kurį labai gerbiu ir myliu. Jis mane užaugino.“

Dar būdamas pradinukas, Marius pasuko į dziudo. Pradžia buvo sunki, bet vėliau tai jam padėjo ne tik gyvenime, bet ir scenoje. „Nežinau, kaip šiais laikais, bet tais laikais fizinė jėga lemdavo tavo statusą kieme ir klasėje“, – apie skirstymus į savotiškas kastas pasakojo aktorius. Kovos menai ir kūno rengyba vyrą lydi iki šiol ir praverčia vaidinant.

Į laidą „Svečiuose pas Editą“ Marius atvyko po filmavimo, kuris truko visą naktį. Naujasis vaidmuo kine buvo sunkus ne tik intensyvumu, bet ir tuo, kad kas kartą grimo kėdėje tekdavo praleisti po mažiausiai šešias valandas. Tačiau kūrėjas atskleidė tik tiek, kad tai bus fantastinė juosta, kurioje jis įkūnija gan kraupią būtybę.

„Aš labai vandališkai pasielgiau, įsiprašiau į tą vaidmenį, – prisimena vieną ryškiausių savo vaidmenų – vandalą. – Aš jau galvojau, viskas, rišu su tuo teatru, užteks man čia vaidinti. Pinigų neturiu, nėra už ką gyventi, o dukra ką tik gimė. Darbelį prie kompiuterio susiradau. Bet pakvietė į kastingą pas Oskarą Koršunovą. Na, galvoju, nueisiu dar ten. Gal kažkas, kokia kapeika...“

Marius Editai atskleidė, kokiu keistu būdu gavo jį išgarsinusį vaidmenį ir kaip jam pavyko jį taip puikiai įgyvendinti, atiduodant didžiulius kiekius tiek fizinių, tiek emocinių jėgų.

„Nereikėtų vertinti žmogaus pagal viršelį“, – kalbėjo aktorius, pripažindamas, kad pats, nors ir išmanė kovos menus ir buvo fiziškai stiprus, nuo mažens buvo jautrios sielos vyrukas. Tuo nesunku patikėti, kai Marius ima į sakinius dėlioti švelnius ir gražius žodžius apie mylimą žmoną, su kuria kartu jau daugiau nei dvidešimt metų.

Editai aktorius atvirai pasakojo, koks jis dėkingas žmonai Vaidai, kuri leidosi su juo į nelengvą gyvenimo kelionę, pažymėtą depresija, emocinėmis duobėmis, ir kaip jo moteris supranta ir jį palaiko. Nors jau piršlybos žadėjo įdomų ir tikrai nestandartinį gyvenimą.

Be galo nuoširdus pokalbis su publikos numylėtiniu – LRT mediatekos laidoje „Svečiuose pas Editą“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt