Tavo LRT

2021.12.02 11:44

LRT kino gide – garsusis „Dar po vieną“ ir Jo Nesbo romano ekranizacija

LRT.lt2021.12.02 11:44

Šią savaitę LRT televizijos pristato išskirtinių juostų rinktinę. Ketvirtadienio vakarą lauks geriausiu Europos filmu išrinktas skandinavų „Dar po vieną“. Penktadienį žiūrovai turės galimybę pasimėgauti tiek žavia, nostalgiška prancūzų drama, tiek suaugusiesiems skirtu aštriu trileriu „Sniego senis“, sukurtu pagal J. Nesbo knygą. Savaitę baigs lietuviškų kino premjerų ciklą uždarantis T. Smulkio filmas „Žmonės, kuriuos pažįstam“.

Ketvirtadienis, gruodžio 2 d.

21.30 val. laukiantis LRT PLIUS „Elito kino“ vakaras bus ypatingas: jame – Europos kino akademijos aukščiausiu įvertinimu už geriausią metų filmą bei geriausią scenarijų įvertinta komiška drama „Dar po vieną“ (Druk, rež. Thomas Vinterberg, 2020), rodyta ir festivalio „Scanorama“ programoje.

Pasaulio kino žiūrovus sujaudinusios skandinavų juostos „Dar po vieną“ centre – Martinas ir trys jo draugai, vidurinės mokyklos pedagogai. Juos įkvepia norvegų filosofo teorija, teigianti, kad žmogaus kraujyje nuo gimimo yra pusės promilės alkoholio deficitas. Dėl to, išgėrus tam tikrą kiekį alkoholio, atsiveria mintys, išsisklaido nerimas ir prasiveržia kūrybingumas.

Šios idėjos įkvėpti mokytojai nusprendžia pradėti eksperimentą: darbo dienomis palaikyti nuolatinį girtumą. Kolegos sutaria gurkšnoti alkoholį tik darbo dienomis, iki aštuntos valandos vakaro, o savaitgaliais padaryti pertrauką. Iš pradžių draugus apėmęs pakylėjimas įkvepia eksperimentuoti toliau, tačiau ilgainiui tampa aišku, kad alkoholis, net jei ir įsiūbavo pasaulio istoriją, vis dėlto veikia ir žmonių poelgius, už kuriuos tenka atsakyti...

Dar 60 dienų po parodymo filmą žiūrėkite LRT mediatekoje.

Penktadienis, gruodžio 3 d.

Europos kinas penktadienio vakarą dovanoja prancūzų dramą „Mano gyvenimo metai“ (Le temps des porte-plumes, rež. Daniel Duval, 2006).

Tai – autobiografinė populiaraus aktoriaus ir režisieriaus Danielio Duvalio istorija apie kelionę, per kurią prarandi naivumą ir atrandi savo tapatybę.

1954 metų vasara Prancūzijoje. Devynerių Pipas, kurio girtuokliai tėvai patenka į kalėjimą, siunčiamas į našlaičių namus. Netrukus jį įsivaikina jaunų fermerių šeima. Nesukalbamam ir užsidariusiam berniukui nauji tėvai atveria pasaulį, kokio jis anksčiau nepažino.

Gyvenimas kaime nelengvas, tačiau čia vaikas atranda nemažai nuostabių pamokų: pamažu jis susidraugauja su buvusiu kareiviu Pjeru, simpatiška mergaite Bernadeta ir keista paslaptinga sena moterimi, kurią visas kaimas vadina Ragana. Pipas žengia pirmuosius žingsnius į suaugusiųjų pasaulį.

Filmas per LRT PLIUS bus rodomas 21.30 val. Dar 14 dienų po parodymo televizijoje jį peržiūrėti bus galima LRT mediatekoje.

Vakarą 23 val. per LRT TELEVIZIJĄ tęs suaugusiesiems skirtas trileris „Sniego Senis“ (The Snowman, rež. Tomas Alfredson, 2017), sukurtas pagal to paties pavadinimo norvegų rašytojo ir muzikanto Jo Nesbo knygą.

Oslą krečia mįslingų žmogžudysčių serija – kasmet iškritus pirmam sniegui pagrobiama ir žiauriai nužudoma moteris. Manydamas, kad į miestą atklydo serijinis žudikas, tirti nusikaltimų imasi detektyvas Haris Holas. Jis pastebi, kad žmogžudysčių taikiniai – ištekėjusios moterys, kurių mirties vietoje išdygsta sniego senis.

Pasitelkdamas geriausius specialistus, Haris ima sekti žudiko pėdsakais tikėdamasis išnarplioti painią dėlionę, kol dar neiškrito pirmasis sniegas. Tačiau ar bebaimis detektyvas netaps pirmuoju vyru, pakliuvusiu į serijinio žudiko pinkles?

Šeštadienis, gruodžio 4 d.

LRT PLIUS „Kino žvaigždžių alėjoje“ 21 val. svečiuosis pats „Froidas“ (Freud, rež. John Huston, 1962). Tai – biografinė Tarptautinio Berlyno kino festivalio konkurse rodyta drama apie žmogų, padariusį didžiulį esminį perversmą protuose, – austrų gydytoją neuropatologą Zigmundą Froidą, visą gyvenimą ieškojusį tikrųjų žmogaus dvasios ligų priežasčių ir būdų jas įveikti.

Filmas pasakoja apie penkerius psichoanalizės autoriaus gyvenimo metus (1885–1890 m.). Pirmaisiais savarankiško darbo metais jaunas neurologas Zigmundas Froidas pradeda konfliktuoti su kolegomis, kai šie imasi vertinti isterijos prigimtį. Tuo laiku daugelis psichiatrų atsisakydavo gydyti isterikus, įvardydami isteriją kaip simuliaciją. Jaunajam gydytojui sunku, nes jo vyresnieji kolegos kategoriškai atmetė jo naują gydymo būdą – hipnozę.

Froidas ryžosi oficialiai pasipriešinti medicinos autoritetams, nors dėl to galėjo prarasti darbą, pinigus ir galimybę daryti bandymus. Vyras ir toliau privačiai gydė pacientus, pamažu artėdamas prie sensacingo atradimo: praktikuodamas jis suprato, kur slypi blogio šaknys, žmogiškosios prigimties esmė ir tikroji dvasinių ligų priežastis... Iš pradžių atradimas išgąsdino patį Froidą. Tačiau tiesa ir gydytojo pareiga privertė jį peržengti nusistovėjusias nuostatas apie padorumą.

Tik taip jis galėjo padėti pasveikti jaunai ir, atrodė, beviltiškai pacientei, vardu Sesilė, kuri atsisakydavo gerti vandens ir kasnakt išgyvendavo tą patį košmarą...

Kiek vėliau, 23.10 val., LRT TELEVIZIJOS žiūrovų lauks braziliška komedija „Supertėtis“ (Superpai, rež. Pedro Amorim, 2015).

Kadaise Diogas buvo mokyklos draugų numylėtinis. Po dvidešimties metų sužinojęs apie rengiamą bendraklasių susitikimą, jis džiaugiasi, kad turės galimybę nors trumpam pabėgti nuo pabodusio šeimyninio gyvenimo ir įprastų kasdienių darbų. Vėl nors kelioms valandoms tarp buvusių bendraklasių pelnyti prarastą populiarumą. Be to, atvyks ir jo buvusi pirmoji meilė. Tačiau lemtingą dieną nutinka nelaimė – uošvė, pažadėjusi prižiūrėti mažąjį sūnų, susilaužo koją.

Kad nepraleistų šventės, sūnų jis nusprendžia palikti naktiniame darželyje. Atėjęs pasiimti, randa berniuką užsidėjusį mėgstamą šunelio kaukę. Netrukus paaiškėja, kad tai – svetimas vaikas, be to, korėjietis, visai nemokantis portugališkai. Per naktį Diogui reikia rasti sūnų ir grąžinti svetimą. Šauniai draugų komandai teks gerokai paplušėti ir patirti daug nuotykių, kol nesusipratimas bus išaiškintas.

Sekmadienis, gruodžio 5 d.

Lietuviškų filmų ciklą per LRT TELEVIZIJĄ gruodžio 5 d. baigs T. Smulkio filmas „Žmonės, kuriuos pažįstam“ (2020), keturioms karštoms vasaros dienoms nukelsiantis į Vilnių. Po seniai patirtos traumos Goda iš naujo mokosi atrasti ryšį su kitu žmogumi.

Visą laiką gyvenusi saugų, kitų suplanuotą gyvenimą Justė pagaliau ryžtasi pati priimti reikšmingą sprendimą. Vytas po dvidešimties metų santuokos palieka šeimą, taip ir neišdrįsęs pasakyti tikrosios priežasties. Anatolijaus balsas sujungia šias istorijas ir patirtis į būseną, iš kurios kiekvienas savaip stengiasi ištrūkti ir atrasti vidinę laisvę nuolat besikeičiančioje ir naujus standartus formuojančioje visuomenėje.

Filmas bus rodomas 21.50 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt