Tavo LRT

2021.12.01 09:14

Geriausias 2020-ųjų Europos filmas „Dar po vieną“ – LRT PLIUS eteryje

LRT.lt2021.12.01 09:14

Šią savaitę laukiantis LRT PLIUS „Elito kino“ vakaras bus ypatingas: jame – Europos kino akademijos aukščiausiu įvertinimu už geriausią metų filmą bei geriausią scenarijų įvertinta komiška drama „Dar po vieną“.

Pasaulio kino žiūrovus sujaudinusios skandinavų juostos „Dar po vieną“ (Druk, rež. Thomas Vinterberg, 2020) centre – Martinas ir trys jo draugai, vidurinės mokyklos pedagogai. Juos įkvepia norvegų filosofo teorija, teigianti, kad žmogaus kraujyje nuo gimimo yra pusės promilės alkoholio deficitas. Dėl to, išgėrus tam tikrą kiekį alkoholio, atsiveria mintys, išsisklaido nerimas ir prasiveržia kūrybingumas. Šios idėjos įkvėpti mokytojai nusprendžia pradėti eksperimentą: darbo dienomis palaikyti nuolatinį girtumą. Kolegos sutaria gurkšnoti alkoholį tik darbo dienomis, iki aštuntos valandos vakaro, o savaitgaliais padaryti pertrauką. Iš pradžių draugus apėmęs pakylėjimas įkvepia eksperimentuoti toliau, tačiau ilgainiui tampa aišku, kad alkoholis, net jei ir įsiūbavo pasaulio istoriją, vis dėlto veikia ir žmonių poelgius, už kuriuos tenka atsakyti...

„Nors gali pasirodyti, kad režisierius aukština alkoholio vartojimo kultūrą, taip toli gražu nėra, veikiau kaip tik parodo visą spektrą pasekmių, o per jį kalba apie visai kitus dalykus. Atrodo, tiek nedaug reikia – šiek tiek pakeisti varginančią rutiną, savo požiūrį į ją, išsilaisvinti, įsikvėpti drąsos ką nors keisti, ir pasaulis nusidažo visiškai kitomis spalvomis. Herojų eksperimentas čia tampa katalizatoriumi, leidžiančiu į gyvenimą įnešti šiek tiek žaismės – leisti sau daryti tai, ką iki tol laikė tabu, leisti sau tiesiog būti, neleidžiant sunkioms mintims nusverti į stagnacijos ir neramumo liūną“, – apžvelgdama filmą LRT KLASIKOS laidoje „Pilno metro“ sakė Laura Šimkutė.

Vilniaus Europos šalių forume „Scanorama“ rodytas filmas pelnė „Oskarą“ bei BAFTA apdovanojimą kaip geriausias užsienio filmas. Jam atiteko 4 Europos kino akademijos prizai: už geriausią filmą, scenarijų, režisūrą ir geriausią vyro vaidmenį, sukurtą Madso Mikkelseno. Iš viso juosta pelnė 44 apdovanojimus ir 58 kino nominacijas. LRT PLIUS rubrikoje „3 minutės iki kino“ šį filmą televizijos žiūrovams pristatys kino žurnalistė, prodiuserė Lolita Bytautaitė.

Juostą žiūrėkite gruodžio 2 d., ketvirtadienį, 21.30 val. per LRT PLIUS. Dar 60 dienų po premjeros televizijoje „Dar po vieną“ bus galima peržiūrėti LRT mediatekoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt