Tavo LRT

2021.11.30 17:19

LRT Metų apdovanojimuose – verslo lyderystės nominantai

LRT.lt2021.11.30 17:19

Stiprus, socialiai atsakingas verslas – šalies pažangos, inovacijų, konkurencingumo didinimo ir gerovės kūrimo sąlyga. Šiandienos verslo ambicijos ir atsakomybė parodo, koks bus mūsų šalies veidas ir po daugelio metų. Susipažinkite su Metų verslo lyderystės nominantais – verslo lyderiais, įmonėmis ar organizacijomis, tapusiomis pavyzdžiu kitiems.

Pranas Kiznis, mokslininkas, verslininkas, mecenatas.

Už nuolatinę paramą kultūrai – už mecenatystės tradicijos kūrimą.

Pranas Kiznis yra žinomas ne tik kaip pramonininkas. Jis – nuolatinis kultūros rėmėjas, 2021 metais Valdovų rūmų muziejui neatlygintinai perdavęs saugoti ir eksponuoti itin vertingą 23 paveikslų kolekciją.

Ją sudaro garsių 16–17 a. Italijos dailininkų kūriniai, kuriais šiandien gali grožėtis visi muziejaus lankytojai. Tai ne pirma dr. Prano Kiznio dovana Valdovų rūmams. Mecenatas yra parėmęs ir daugybę kitų svarbių Lietuvos kultūros įstaigų bei projektų.

Teltonika loT Group, įmonių grupė, kurianti daiktų interneto prietaisus.

Už ambicingus ateities planus – už socialinę atsakomybę šiandien.

Sparčiai auganti Arvydo Paukščio kontroliuojama transporto stebėjimo ir valdymo sistemų gamintoja „Teltonika IoT Group“ iki 2030 metų į lustų gamybos pramonę ir kitus projektus Lietuvoje planuoja investuoti apie 3,7 mlrd. eurų. Per pandemiją sutrikus komponentų, ypač lustų, tiekimui iš Kinijos ir Taivano, verslininkas per dešimtmetį norėtų Lietuvoje sukurti visą lustų gamybos grandinę – nuo smėlio išgryninimo iki galutinio produkto. Tam jis planuoja pastatyti kelias gamyklas ir laboratorijas, kuriose dirbtų apie 8 tūkst. darbuotojų. Be ambicingų ateities planų, „Teltonika“ išsiskiria ir socialine atsakomybe – skiria finansinę paramą medicinos įstaigoms, solidžias stipendijas studentams.

Vienaragiai LT, Lietuvos startuolius vienijanti asociacija.

Už startuolių bendrystę – už Lietuvą kaip vienaragių šalį

Į asociaciją „Vienaragiai LT“ susibūrę 7 didžiausi Lietuvos startuoliai garsiai pasakė – „mes žinome, kad nėra nieko neįmanomo“. Šiandien jų – jau 30, o bendrų tikslų – dar daugiau. Tarp svarbiausių – patrigubinti sumokėtų mokesčių Lietuvai sumą ir integruoti programavimą į pradinių klasių ugdymą. Ateities vizija – vienyti visus Lietuvos startuolius, kurti produktyvų dialogą su užsienio partneriais ir matyti Lietuvą kaip vienaragių šalį.

Balsuokime už tuos, kurių vardas turėtų nuskambėti garsiausiai šiais metais LRT.lt portale iki gruodžio 3 d. Kas taps LRT Metų apdovanojimų laimėtojais, lems komisijos ir portalo lankytojų balsai (50 ir 50 proc.). Laimėtojai bus paskelbti sausio 1 d. iškilmingoje apdovanojimų ceremonijoje, kurią transliuos LRT TELEVIZIJA.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt