Tavo LRT

2021.11.30 17:09

LRT Metų apdovanojimai: išrinkite Metų valstybės kūrėją

LRT.lt2021.11.30 17:09

Siekdamas pagerbti labiausiai Lietuvos valstybei ir visuomenei nusipelniusius asmenis bei organizacijas, paskatinti visuomenę domėtis politika, valstybės ir viešaisiais reikalais, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas nuo 2015 m. teikia Metų valstybės kūrėjo apdovanojimą.

Kandidatus teikia VU TSPMI studentai, dėstytojai ir alumnai. Pirmą kartą VU TSPMI tampa LRT Metų apdovanojimų partneriu. Susipažinkite su Metų valstybės kūrėjo nominantais.

Ligita Jančorienė, VU profesorė, Santaros klinikų Infekcinių ligų centro vadovė, infekcinių ligų gydytoja.

Už nenuilstamą darbą pandemijos epicentre.

Ji – infektologė, kurios vardas žiniasklaidoje pastaraisiais metais dažnai skamba net keliskart per dieną. Ji atsidūrė pandemijos epicentre ir drąsiai prisiėmė atsakomybę bei pareigą savo ekspertinėmis įžvalgomis ir žiniomis dalinis su visuomene. Simboliškai skirdami nominaciją šiai gydytojai, pagerbiame visus gydytojus ir medicinos personalą už gyvybiškai svarbų, dažnai nematomą ir vis dar per mažai vertinamą darbą kovojant su pandemija Lietuvoje..

Vytis Jurkonis, VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas, „Freedom House” Vilniaus biuro projektų vadovas

Už nuoseklų žvilgsnį į Rusiją ir Baltarusiją.

Politologas, ilgai ir nuosekliai palaikantis Baltarusijos ir Rusijos pilietinę visuomenę, opozicinius judėjimus šiose šalyse. Jis teikia pagalbą politiniams pabėgėliams Lietuvoje, geranoriškai ir profesionaliai bendradarbiauja su Lietuvos ir užsienio žiniasklaida, komentuodamas ir dalindamasis ekspertinėmis įžvalgomis apie padėtį Baltarusijoje ir Rusijoje.

Politikos stebėsenos platforma „Žinau, ką renku”

Už naują rinkimų kultūrą ir aktyvų jaunimo įtraukimą.

Tai pilietinė iniciatyva, įtraukianti aktyvų jaunimą ir svariai prisidedanti prie kintančios rinkimų kultūros Lietuvoje. Tai politikos stebėsenos tinklas, kuriame dalyvauja jauni Lietuvos žmonės, prieš rinkimus organizuojantys kandidatų debatus, o po rinkimų – viešas diskusijas su išrinktais politikais. Net ir sudėtingomis pandemijos sąlygomis organizacija sugebėjo rengti kandidatų į Seimą debatus visose Lietuvos vienmandatėse apygardose.

Balsuokime už tuos, kurių vardas turėtų nuskambėti garsiausiai šiais metais LRT.lt portale iki gruodžio 3 d. Kas taps LRT Metų apdovanojimų laimėtojais, lems komisijos ir portalo lankytojų balsai (50 ir 50 proc.). Laimėtojai bus paskelbti sausio 1 d. iškilmingoje apdovanojimų ceremonijoje, kurią transliuos LRT TELEVIZIJA.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt