Tavo LRT

2021.11.30 11:45

Balsuokite už Metų pilietinės iniciatyvos autorių LRT Metų apdovanojimuose

LRT.lt2021.11.30 11:45

Pilietinės iniciatyvos – neatskiriama šiuolaikinio pasaulio ir modernios visuomenės dalis. Dalyvavimas visuomenėje vykstančiuose procesuose ir savo iniciatyvų įgyvendinimas sprendžiant visuomenės problemas yra vienas iš esminių brandžios demokratinės valstybės rodiklių. Susipažinkite su šių metų pilietinių iniciatyvų autoriais, vienijančiais mus bendram tikslui.

Danutė Juknevičienė, Kupiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centro slaugytoja.

Už ilgametį slaugytojos darbą ir vietos žmonių pasitikėjimą, prisidėjusį prie sėkmingos vakcinacijos.

Tai Lietuvos vieta, kurioje nuo COVID-19 yra paskiepyti beveik visi gyventojai. Kupiškio rajono Adomynės kaime 35-erius metus dirbanti medicinos punkto slaugyta Danutė Juknevičienė sako, kad labiausiai apsispręsti dėl skiepų žmonėms padėjo individualūs pokalbiai. Vietos gyventojai džiaugiasi jos kantrybe ir atskleidžia, kad ilgamečiu darbu slaugytoja pelnė jų pasitikėjimą ir pandemijos metu tapo pavyzdžiu visiems.

Bartas Pauwelsas, Vilniaus tarptautinio prancūzų licėjaus mokytojas.

Už ištiestą pagalbos ranką migrantų vaikams – už kasdienį mokytojo pašaukimą.

Vilniaus tarptautinio prancūzų licėjaus mokytojas Bartas Pauwelsas, Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje pamatęs vaikus, kurie rugsėjo 1-ąją nesugrįš į mokyklos suolus, neužsimerkė, o ėmėsi veiksmų – subūrė mokytojus savanorius į sambūrį „Mokytojai pabėgėliams“.

Pagalbos ranką migrantų vaikams ištiesęs mokytojas kartu su kitais savanoriais paruošė skirtingas mokymosi programas pagal vaikų amžiaus grupes. Šios iniciatyvos dėka, vaikai gali mokytis lietuvių kalbos, matematikos, istorijos, užsienio kalbų.

Rasa Račienė, už LGBT teises kovojanti mama.

Už vidinę stiprybę ir tikėjimą dialogu – už atvirą laišką ir žmogišką pokalbį.

LGBT vaiko mama, medicinos mokslų daktarė Rasa Račienė viešu laišku kreipėsi į prezidentą Gitaną Nausėdą. Laiške moteris prabilo apie Lietuvoje tvyrančią atmosferą – LGBT bendruomenės nariai kasdien sulaukia užgauliojimų, o kartais ir tiesioginių grasinimų.

Sulaukusi kvietimo susitikti ir pasikalbėti asmeniškai, R. Račienė teigė pasijutusi išgirsta. Lietuvoje ji tapo balsu visų, kovojančių už lygias teises ir turinčių vilties, kad mūsų šalis priims pagarbų ir orų Partnerystės įstatymą.

Balsuokime už tuos, kurių vardas turėtų nuskambėti garsiausiai šiais metais, LRT.lt portale iki gruodžio 3 d. Kas taps LRT Metų apdovanojimų laimėtojais, lems komisijos ir portalo lankytojų balsai (50 ir 50 proc.). Laimėtojai bus paskelbti sausio 1 d. iškilmingoje apdovanojimų ceremonijoje, kurią transliuos LRT TELEVIZIJA.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt