Tavo LRT

2021.11.30 11:34

Išrinkite Metų kultūros reiškinį LRT Metų apdovanojimuose

LRT.lt2021.11.30 11:34

Lietuvos kultūros lauke net ir sudėtingu karantino laikotarpiu gyvenimas nesustojo. Priverstinai užsidarius teatrų, kino, koncertų salėms, atsiveria vartai į naujas erdves. Čia kviečiama kalbėtis, bendrauti ir bendradarbiauti. Susipažinkite su Metų kultūros reiškinio nominantais, kurių bendras vardiklis – dialogas.

Kinematografiniai Lietuvos miestai

Už filmų kūrėjų atvedimą į Lietuvą – už tarptautinės kino industrijos veiklą mūsų šalyje.

Kino kūrėjai iš viso pasaulio vis dažniau pasirenka Lietuvą. Berlyno kino festivalyje Pažaislio bažnyčios ir vienuolyno ansamblis išrinktas geriausia pastarųjų metų filmavimo vieta Europoje. „Mažasis Holivudas“ – taip užsienyje pradedamas vadinti Vilnius, kuriame nuolat filmuojamos istorinės dramos, biografiniai filmai ir serialai. Tarptautines kino komandas į Lietuvą vilioja ne tik palankios mokestinės sąlygos. Čia jie atranda ir puikių Lietuvos aktorių, stiprių kino meno profesionalų, daugybę unikalių filmavimo lokacijų.

Lūkiškių kalėjimo virsmas kultūros erdve

Už naują Lukiškių kalėjimo gyvenimą – už atvertus vartus kultūrai.

Lukiškių kalėjimo kompleksas Vilniaus centre atsivėrė naujam gyvenimui. 117-os metų istoriją skaičiuojanti erdvė tapo nauju traukos centru. Aukšta tvora apjuostas buvęs kalėjimas virto muzikos, teatro, modernaus meno ir dizaino, kasdienių kultūros diskusijų namais, kuriuose sudarytos galimybės dideliam ratui menininkų turėti savo kūrybos studijas ir dirbtuves.

Synaesthesis, Lietuvos šiuolaikinės muzikos ansamblis

Už šiuolaikinės muzikos vyksmą – už nuolatinį dialogą su klausytojais.

Lietuvos šiuolaikinės muzikos ansambliui „Synaesthesis“ pastarieji metai buvo ypatingi – jie laimėjo prestižinę Ernsto von Siemenso fondo premiją, taip pat Šv. Kristoforo statulėlę. Kolektyvas nenutilo ir pandemijos metu – originaliais projektais išlaikė ryšį su klausytojais, ieškojo naujų šiuolaikinės muzikos išraiškos formų. Ansamblis tampa ne tik muziką atliekančių kolektyvu, bet ir alternatyvia muzikos organizacija, kuri organiškai veikia 21 amžiaus meno lauko sąlygomis.

Balsuokime už tuos, kurių vardas turėtų nuskambėti garsiausiai šiais metais, LRT.lt portale iki gruodžio 3 d. Kas taps LRT Metų apdovanojimų laimėtojais, lems komisijos ir portalo lankytojų balsai (50 ir 50 proc.). Laimėtojai bus paskelbti sausio 1 d. iškilmingoje apdovanojimų ceremonijoje, kurią transliuos LRT TELEVIZIJA.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt