Tavo LRT

2021.11.30 11:47

LRT metų apdovanojimai: metų ateitis – jaunieji talentai, jau dabar garsinantys Lietuvą

LRT.lt2021.11.30 11:47

Šiais metais ne vienas jaunasis Lietuvos talentas išsiveržė į tarptautines sporto arenas ir koncertų sales. Tikėtina, kad begaliniu ryžtu ir atkaklumu, nesuskaičiuojamomis treniruočių ir repeticijų valandomis pasiektos pergalės – tai tramplinas į dar didesnes aukštumas. Susipažinkite su nominantais – jaunais žmonėmis, kurie jau dabar garsina Lietuvą.

Mykolas Alekna, Lietuvos disko metikas, pasaulio jaunimo čempionas.

Už diską, skriejantį toliau – už įspūdingą sezoną.

Taip, Aleknos pavardę puikiai žino ir Lietuva, ir pasaulis. Tačiau 2021-aisiais, tardami šią pavardę, mes dažniau kalbėjome ne apie šlovingą karjerą pasiekusį Virgilijų, o apie jo sūnų Mykolą. Pasaulio jaunimo lengvosios atletikos čempionato disko metimo finale 19-metis Mykolas Alekna pagerino čempionatų rekordą ir laimėjo aukso medalį. Legendinio Lietuvos disko metiko sūnus jau pirmuoju bandymu diską nusviedė 69,81 m. ir užtikrintai pranoko visus konkurentus.

Dominika Banevič – BGIRL Nicka, pasaulio breiko taurės etapų laimėtoja

Už ypatingą talentą gatvės šokiui – už breiką, kuriuo žavisi pasaulis.

14-metė Lietuvos breiko šokėja, 2021-aisiais stebinusi pasaulį savo talentu ir ryžtu važytis su vyresniaisiais. Šiemet ji laimėjo pirmąjį pasaulio taurės etapą Slovakijoje, o iš prestižinio turnyro Belgijoje parsivežė du medalius – auksą ir sidabrą. Nelaukdama 16-os, kai galės varžytis su suaugusiais, mergina nepailstamai siunčia laiškus čempionatų organizatoriams dėl leidimo juose dalyvauti jau dabar. Kasdien skirdama po 5-6 valandas treniruotėms, specialistų akyse Dominika įžiebia viltį, kad Lietuvos breikas turės savo olimpietę 2024-ųjų Paryžiaus olimpinėse žaidynėse.

Giedrė Šlekytė, dirigentė

Už dirigentės talentą, kurį mato pasaulis – už Lietuvos vardą reikšmingiausiose scenose.

Lietuvos dirigentę Giedrę Šlekytę jau žino garsiausi Europos orkestrai ir klasikinės muzikos gerbėjai. 2021 metais ji paskirta pagrindine kviestine Brucknerio simfoninio orkestro Lince dirigente. Šis Austrijos orkestras per pastaruosius kelis dešimtmečius užsitarnavo vieno iš pirmaujančių orkestrų Vidurio Europoje reputaciją. Pristatydami G. Šlekytę, užsienio muzikos kritikai dažnai pabrėžia Lietuvos fenomeną, nes pasaulį stebina mūsų dirigentės moterys: Mirga Gražinytė-Tyla, Adrija Čepaitė, o dabar – ir G. Šlekytė.

Balsuokime už tuos, kurių vardas turėtų nuskambėti garsiausiai šiais metais LRT.lt portale iki gruodžio 3 d. Kas taps LRT Metų apdovanojimų laimėtojais, lems komisijos ir portalo lankytojų balsai (50 ir 50 proc.). Laimėtojai bus paskelbti sausio 1 d. iškilmingoje apdovanojimų ceremonijoje, kurią transliuos LRT TELEVIZIJA.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt