Tavo LRT

2021.11.30 11:18

LRT metų apdovanojimai: Metų ambasadoriumi pretenduoja tapti meno pasaulio atstovai

LRT.lt2021.11.30 11:18

Šiais metais Lietuvos kūrėjai suteikė mums ne vieną progą didžiuotis Lietuva. Tikrą triumfą išgyveno ne tik darbų autoriai, bet ir daugybė žmonių Lietuvoje, o tarptautinė bendruomenė Lietuvos vardą pasitiko aplodismentais. Susipažinkite su šių metų nominantais, labiausiai garsinusiais Lietuvos vardą pasaulyje.

Laurynas Bareiša, režisierius.

Už Liūtą – istorinį apdovanojimą Tarptautiniame Venecijos kino filmų festivalyje.

Lietuviškas filmas, kurio premjera įvyko ne Lietuvoje, o prestižiniame Venecijos kino festivalyje. Lauryno Bareišos „Piligrimai“ – debiutinis ilgametražis režisieriaus darbas, triumfavęs konkursinėje festivalio programoje „Horizontai“ ir filmo kūrėjams pelnęs istorinį apdovanojimą – Liūtą. Tai vienas reikšmingiausių lietuviško kino įvertinimų Nepriklausomybės istorijoje. Tai išskirtinis filmo komandos laimėjimas, įkvepiantis didžiuotis visa jaunąja kino kūrėjų karta.

Giedrė Žickytė, režisierė, prodiuserė, dokumentinio kino kūrėja.

Už filmą „Šuolis“ – išskirtinį pasakojimą apie vieno žmogaus ir mūsų visų laisvę.

Penkerius metus kurtas filmas, pasakojantis apie lietuvių jūreivį Simą Kudirką ir jo laisvės troškimą Šaltojo karo metais. Režisierės Giedrės Žičkytės „Šuolis“ jau visame pasaulyje vadinamas ne vien dokumentiniu filmu, o kino meno reiškiniu, subtiliai atskleidžiančiu vieno žmogaus ir visos tautos drąsą. Daugiau nei keturiasdešimtyje šalių parodytas filmas buvo nominuotas ir pelnė jau ne vieną reikšmingą apdovanojimą. „Šuolis“ – Lietuvos pretendentas siekti „Oskaro“. „Šuolis“ – tai mūsų laisvės ir vienybės simbolis.

Julijonas Urbonas, menininkas, dizaineris, inžinierius.

Už vizionierišką požiūrį į architektūrą – už atstovavimą Lietuvai Venecijos bienalėje.

Venecijos architektūros bienalėje Lietuvai atstovavęs menininkas Julijonas Urbonas įsteigė fiktyvią Lietuvos erdvės agentūros laboratoriją. Čia jis sukvietė dešimtis tūkstančių lankytojų dalyvauti iš žmonių kūnų besiformuojančios planetos astrofizikinėje simuliacijoje „Planeta iš žmonių“. Lankytojai ir kritikai liko sužavėti Lietuvos kūrėjo eksperimentu ir vizionierišku jo požiūriu į architektūrą.

Balsuokime už tuos, kurių vardas turėtų nuskambėti garsiausiai šiais metais LRT.lt portale iki gruodžio 3 d. Kas taps LRT Metų apdovanojimų laimėtojais, lems komisijos ir portalo lankytojų balsai (50 ir 50 proc.). Laimėtojai bus paskelbti sausio 1 d. iškilmingoje apdovanojimų ceremonijoje, kurią transliuos LRT TELEVIZIJA.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt