Tavo LRT

2016.11.23 17:03

Lietuvės J. Hellow istorija: nuo skaudžių skyrybų iki pasaką primenančio gyvenimo Floridoje

LRT.lt 2016.11.23 17:03

„Kartais gyvenimą pakeiksnoju – kodėl man tiek sunkių išbandymų skyrė likimas. Štai mano sesė ištekėjo už jaunystėje pamilto vyro, augina tris vaikus ir yra laiminga. O mano kelias aplaistytas karčiomis ašaromis. Vis dėlto, kai gerai pagalvoju, likimas buvo ir man dosnus. Dabar gyvenu taip, kaip kažkada galėjau tik svajoti“, – LRT laidos „Gyvenimas“ kūrėjams prisipažino Jūratė Hellow. Floridoje gyvenančios lietuvės istoriją galima drąsiai vadinti amerikietiškosios svajonės išsipildymu. Ji gyvena nuostabiame name, po kurio langais stovi prabangūs automobiliai ir „Harley Davidson“ motociklas, galiniame kieme prišvartuota balta it gulbė jachta, ant kurios šono puikuojasi lietuviškas vardas „Jūratė“.

Nuostabiausia tai, kad turtus, kuriais mėgaujasi lietuvė užsidirbo pati. Šiandien J. Hellow – tarptautinės kompanijos „Schaller Automation“, gaminančios laivų variklių detektorius, kurie gelbsti jūreivių gyvybes, Floridos filialo vadovė arba, kitaip tariant, dešinioji kompanijos prezidento ranka. 

„Žinau, kad garsėju kaip labai griežta vadovė, bet juk dirbu vyrų kolektyve, kaip kitaip galiu užsitarnauti pagarbą ir pasiekti rezultato“, – retoriškai klausia 53-ejų J. Hellow. 

Užtat baigusi darbą ji grįžta namo pas mylimąjį ir tampa švelnia, rūpestinga moterimi, kurią vyras tiesiog dievina. Kiekvieną dieną lietuvė pati sau primena, kokia ji yra laiminga, tačiau kelias į šią laimę buvo ilgas ir labai duobėtas.

Prieš šešiolika metų Jūratė už Atlanto išskrido braukdama skruostais riedančias ašaras. Moteris labai skaudžiai išgyveno skyrybas ir nebematė prasmės gyventi. „Aš norėjau numirti, – LRT laidos „Gyvenimas“ kūrėjams vilnietė prisipažino, kad buvo puolusi į giliausią depresiją. – Su vyru sugyvenome gražiai, kūrėme verslą, kuris puikiai sekėsi, keliavome po pasaulį. Tik štai niekaip negalėjome susilaukti vaikų. Konsultavomės pas daugybę gydytojų, kelis kartus mėginome dirbtinį apvaisinimą, tačiau tai nepadėjo.“

Vyras labai norėjo vaikų, todėl susirado kitą moterį. O Jūratė gydytis širdies žaizdų išskrido pas Floridoje gyvenantį dėdę ir jo šeimą. Nuo akimirkos, kai Majamio oro uoste išlipo iš lėktuvo, prasidėjo pasaką primenanti lietuvės istorija. Vieno vakarėlio metu ją pamilo vyresnis milijonierius. Pora po trijų metų susituokė ir gyveno lyg pasakoje – keliaudami, mėgaudamiesi prabanga ir gyvenimo malonumais. Tačiau toks tuščias laiko leidimas energingai lietuvei greit pabodo. Ji pradėjo dirbti. Tai tapo skyrybų su antruoju vyru priežastimi. 

Nepaprasta J. Hellow istorija apie tai, kaip lietuvė savo darbu susikūrė pasaką primenantį gyvenimą ir atrado tikrąją meilę LRT TELEVIZIJOS laidoje „Gyvenimas“ – jau trečiadienį 19:30 val. Vedėjas Edvardas Žičkus.