Tavo LRT

2021.11.29 16:21

Naujajame „Muziejaus istorijų“ cikle – intriguojanti kelionė po senovės Egiptą

LRT.lt2021.11.29 16:21

LRT KLASIKOS eteryje pirmadieniais 10.05 val. skambančios laidos „Muziejaus istorijos“ kūrėjai pristato naują laidų ciklą apie senovės Egiptą.

Sarkofagai, mumijos, piramidės – būtent tai pirmiausia šauna į galvą pagalvojus apie šią civilizaciją. Vis dėlto senovės Egipto istorijoje gausu ir kitų įdomybių – nuo technologinių išradimų, pakeitusių inžinerijos sampratą, iki unikalios meninės kalbos sukūrimo.

„Senovės Egiptą tebegaubia mistinė atmosfera – ši civilizacija išsiskiria architektūra ir religinėmis praktikomis, kuriomis grožėtis kasmet plūsta tūkstančiai keliautojų. Tačiau grožėtis yra viena, o suprasti – visai kas kita. Džiaugiamės, kad ciklas apie senovės Egiptą padės geriau jį pažinti, o kartu ir įvertinti, kokią reikšmingą įtaką lietuvių tyrėjai turėjo egiptologijos raidai“, – teigia LRT KLASIKOS vadovas Julijus Grickevičius.

Laidose bus svarstomi provokuojantys klausimai: kada grąžinsime mumijas ten, iš kur jos buvo paimtos? Kokių nuotykių patyrė grafas Mykolas Tiškevičius savo kelionėse į Egiptą? Kokią lemtingą įtaką egiptologijai padarė tyrėjos moterys? Kokios yra iki šiol neblėstančios egiptomanijos priežastys? Ar egiptologė Marija Rudzinskaitė-Arcimavičienė, parsivežusi mumiją į Lietuvą, iš tiesų ją laikė po lova?

Laida „Muziejaus istorijos“ rengiama bendradarbiaujant su Lietuvos nacionaliniu muziejumi, o gyvai pamatyti objektus, aptariamus cikle, galima pamatyti parodoje „Ką slepia sarkofagas? Senovės Egipto mumijų tyrimai“ Istorijų namuose.

„Kaip jau ne kartą įsitikinome, turiningos parodos savyje turi nemažai sluoksnių. Radijo laidų ciklas „Muziejaus istorijos“, kurį įgyvendiname bendradarbiaudami su LRT KLASIKA, leidžia ne tik atskleisti, bet ir plačiau išskleisti muziejaus parodose pristatomas temas. Radijo formatas, kuris poveikį kuria per balsą, ištartus žodžius, atskleidžia ir patį muziejų – jis tampa gyvas, judrus, kupinas istorijų, kitoks nei daugelis įsivaizduoja“, – teigia Lietuvos nacionalinio muziejaus direktorė Rūta Kačkutė.

Pirmasis naujojo ciklo apie senovės Egiptą epizodas jau LRT audiotekoje.

Vienas svarbiausių Lietuvos muziejų atvėrė savo temų klodus naujame LRT KLASIKOS sezone. Pirmajame cikle klausytojai galėjo išgirsti laidas apie archeologę, mokslininkę Mariją Gimbutienę ir jos poveikį šiandienos procesams. Pirmojo ciklo įrašus galima išgirsti čia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt