Tavo LRT

2021.11.26 14:04

Baigusi karjerą dviratininkė Edita Pučinskaitė visas jėgas skiria labdarai

LRT.lt2021.11.26 14:04

Viena garsiausių Lietuvos dviratininkių, pasaulio plento grupinių lenktynių čempionė Edita Pučinskaitė dabar save vadina Italijos lietuve ir dviejų vaikų mama. Nors sportinę karjerą ji baigė, nuo dviračių niekur toli nepabėgo. Kasmet Toskanoje, kur dabar ir gyvena, Edita organizuoja sporto labdaros renginius. „Tai ir gera proga pajudėti, ir padaryti kažką gero“, – laidoje „Širdyje lietuvis“ sako dviratininkė.

Kad jos kelias pasisuko būtent į Italiją, dabar Editos nė kiek nestebina. Lietuvoje treniruotis lauke visus metus dviratininkams ir daugeliui kitų sportininkų nėra jokių galimybių. Todėl važiuoti piečiau visiems atrodė savaime suprantama.

Būtent Italijoje Edita praleido didžiąją savo sportinės karjeros dalį, atstovavo įvairiems šios šalies klubams, čia gyvendama laimėjo prestižines „Tour de France“ lenktynes ir net du kartus „Giro d`Italia“ varžybas.

Nors tuo metu Lietuvoje sužibo ne viena dviračių sporto žvaigždė, Edita pastebi, kad dabar mūsų šalyje profesionalių dviratininkų mažėja, o ir jų rezultatai toli gražu iki medalių. Nors mėgėjai dalyvauja įvairiose varžybose ar maratonuose, daugeliui tai tik laisvalaikis. „Nematau, kas dabar galėtų mus pakeisti, turbūt tam dar reikės nemažai metų“, – svarsto Edita.

Aktyvią sportinę karjerą Edita baigė prieš 12 metų, tačiau sako, kad ir toliau visas jos gyvenimas susijęs su sportu ir dviračiais. Jau 11 metų Edita Italijos Toskanos regione organizuoja dviračių sporto renginį pavadintą savo vardu. Kviečia į jį visus, mėgstančius dviračius, o dalį surinktų pinigų skiria labdarai.

„Visada norėjau, kad tai būtų ne tik pramoga, bet ir būdas kam nors padėti“, – sako sportininkė. Todėl dalį surinktų pinigų skiria vargstantiems ar neįgaliems lietuviams, prisideda prie sporto stovyklų nepasiturintiems vaikams organizavimo.

Taip pat laidoje:

9 metus su vyru ir dviem vaikais amžinojo pavasario saloje Tenerifėje gyvenanti Agneta Vansavičienė vadovauja ne tik šios salos, bet ir visos Ispanijos lietuvių bendruomenei. Žmonės ją vadina lietuvybės puoselėtoja, vienytoja ir ryškia lydere.

Po 16 metų Jungtinėje Karalystėje Andrius Vosylius grįžo į Lietuvą. Sako, kad ir kiek jėgų būtų atidavęs, kad ir kiek pinigų uždirbęs – kažko trūko, nors tu ką.

Nepaisant pandemijos ribojimų, lietuviškų šaknų turintys jaunuoliai iš Jungtinių valstijų ir vėl atvyko į Lietuvą. Ir žinių pasisemti, ir šalies pažiūrėti, ir su įdomiais žmonėmis susitikti.

Portlando lietuviai pirmą kartą nuo pandemijos pradžios sulaukė svečių iš Lietuvos. Mažai bendruomenei tai ne tik didelis įvykis, bet ir iššūkis. Susirinkti teko tiesiog bendruomenės pirmininkės namuose.

Aktualios publicistikos laida apie pasaulio lietuvių gyvenimą „Širdyje lietuvis“ – sekmadieniais, 9.00 val., per LRT PLIUS.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt