Tavo LRT

2021.11.24 16:22

LRT kino gidas rekomenduoja: kvapą gniaužiantis „Skilimas“ ir „Pavyzdingo elgesio“ premjera

LRT.lt2021.11.24 16:22

Lapkričiui baigiantis LRT televizijų kanalai siūlo įtemptų, netikėto siužeto, jaudinančių filmų. Abejingų nepaliks „Skilimas“ su Jamesu McAvoy, ryškių įspūdžių bus gausu ir peržiūrėjus lietuvių filmą „Pavyzdingas elgesys“. Nuotaikingam ir jaukiam vakarui jau ketvirtadienį kvies „Elito kino“ juosta „Mano šuo Kvanka“.

Ketvirtadienis, lapkričio 25 d.

„Elito kine“ – prancūziška komedija „Mano šuo Kvanka“ (Mon chien Stupide, rež. Yvan Attal, 2019).

Rašytoją Anri Moė užgriūva visos įmanomos krizės: įkvėpimas kurti dingo, santykiai su žmona seniai atšalę, o rasti bendrą kalbą su suaugusiais vaikais, regis, neįmanoma. Kaip teigia Anri, ketvertą palikuonių jis mielai iškeistų į naujutėlaitį „Porsche“ – juk jie, tarsi susitarę, žlugdė visus jo bandymus pasiekti laimę!

Besigailėdamas prabėgusio laiko, Anri netikėtai sutinka didžiulį, kiek įkyrų benamį šunį, kurį pavadina Kvanka. Augintinis praskaidrina rašytojui nuotaiką, o ir santykiai su nauju namų gyventoju klostosi puikiai. Gyvenimo dugne atsidūrusiam Anri sužimba viltis – galbūt įmanoma viską pradėti iš naujo?

Nuotaikingą filmą 21.30 val. žiūrėkite per LRT PLIUS ir dar 30 dienų po premjeros – LRT mediatekoje. Filmą rubrikoje „3 minutės iki kino“ pristatys aktorė Aistė Diržiūtė.

Penktadienis, lapkričio 26 d.

Penktadienį laukia įtempto siužeto trileris „Skilimas“ (Split, rež. M. Night Shyamalan, 2017) su žiūrovams puikiai žinomu aktoriumi Jamesu McAvoy.

Kevinas, regis, niekuo iš kitų neišsiskiriantis vaikinas. Tačiau jame gyvena net dvidešimt trys viena į kitą nepanašios asmenybės: nuo pasitikinčio vyro iki geraširdžio berniuko, nuo naivios merginos iki subtilios moters. Viena jų priverčia vaikiną pagrobti tris paaugles. Belaisvės pamažu sužino siaubingą tiesą ir susipažįsta su skirtingais Kevino kūno bei sielos charakteriais.

Tikrasis siaubas prasideda, kai iš jų visų ima formuotis dvidešimt ketvirtoji asmenybė – kraugerė, save vadinanti Žvėrimi. Net ir gausybė netikėtų Kevino asmenybės virsmų žiūrovo neparuoš kvapą gniaužiančiam galutiniam siužeto posūkiui.

Žiūrėkite per LRT TELEVIZIJĄ 22.55 val.

Šeštadienis, lapkričio 27 d.

„Kino žvaigždžių alėja“ kviečia klasiškam vakarui – eteryje bus rodoma antikinės Sofoklio tragedijos ekranizacija „Edipas Karalius“ (Oedipus the King, rež. Philip Saville, 1968).

Tėbų karalių Lajų ir jo žmoną Jokastę orakulas kitados buvo įspėjęs: jei jiems gims sūnus, jis užmuš tėvą ir ves motiną. Dėl to, kai porai gimsta sūnus Edipas, mažylis atiduodamas nužudyti, tačiau tarnas pasigaili vaiko ir palieka jį sutiktam piemeniui.

Aplinkybėms susiklosčius, vaikas patenka pas Korinto karalių. Ten užaugęs jaunuolis nukeliauja į Delfus teirautis savo likimo ir jam vėl išpranašaujama ta pati tragedija kaip ir iki jo gimimo. Susijaudinęs Edipas negrįžta pas savo tariamus tėvus siekdamas išvengti žiauraus likimo. Tačiau keliaudamas jis sutinka Tėbų karalių Lajų…

Jaudinančią britų tragediją per LRT PLIUS žiūrėkite 21 val.

Kiek vėliau, 23.10 val., LRT TELEVIZIJA rodys romantinę amerikiečių dramą „Dinas“ (Dean, rež. Demetri Martin, 2016).

Iliustracijų dailininkas Dinas su tėvu Robertu išgyvena labai sunkų laikotarpį po žmonos ir motinos mirties. Dinas ne tik gedi mamos, bet ir išgyvena dėl netikėto išsiskyrimo su mylimąja Mišel. Ši bando Dinui grąžinti sutuoktuvių žiedą, tačiau vaikinas priešinasi, norėdamas, kad šis liktų merginai kaip amžinos meilės liudijimas.

Tuo metu vaikino tėvas grįžta į darbą, tačiau jam nepavyksta susitaikyti su velionės žmonos ilgesiu ir gyvenimu vienatvėje. Kovodamas su šiais jausmais, vyras netrukus ima skirti pasimatymus kitoms moterims, nutaria parduoti namą ir pradėti gyvenimą iš naujo. Deja, ši idėja nepatinka Dinui, todėl šeimoje kyla konfliktas. Įžeistas artimųjų Dinas išvyksta gyventi į Los Andželą ir pasitinka ten jo laukiančius pokyčius.

Sekmadienis, lapkričio 28 d.

Naujų lietuviškų filmų sekmadienius tęsia parodytas režisierių A. Mickevičiaus ir N. Mileriaus darbas „Pavyzdingas elgesys“ (2019 m.). Dokumentiniame filme pats režisierius Audrius Mickevičius, išgyvenęs nužudyto brolio netektį, įžengia į Lukiškių kalėjimą.

Čia jis susitinka su Rimu ir Rolandu – nuteistaisiais iki gyvos galvos. Gyvagalviais vadinami kaliniai gyvena stovinčiame laike, bet nepraranda vilties pasikeisti ir kada nors išeiti į laisvę. Paties režisieriaus nuostatų kaita ⎯ nuo pykčio iki atleidimo ⎯ tampa radikalia kelione, kurią nutraukia mirtina liga.

Juostą žiūrėkite 22 val. per LRT TELEVIZIJĄ. Rubrikoje „3 minutės iki kino“ filmą pristatys jo režisierius Nerijus Milerius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt