Tavo LRT

2016.11.19 23:15

„Auksinio balso“ žiūrovai – ištikimi šįkart Egle žalčių karaliene pasivertusiai aktorei

Šeštadienį „Auksiniame balse“ žiūrovai išvydo tautosakos, animacinių filmų ir net kompiuterinių žaidimų personažus. Tačiau daugiausiai simpatijų ir vėl sulaukė aktorė Lina Rastokaitė, šį kartą įkūnijusi Eglę žalčių karalienę. 

Žiūrovų lentelė:

L. Rastokaitė – 6457 balsai 

N. Nekrašiūtė – 5880 balsų

V. Bareikis – 4949 balsai 

M. Jampolskis – 4921 balsas

G. Arbačiauskas – 2500 balsų 

A. Motiejūnaitė – 1349 balsai

R. Petrauskas – o balsų 

Bendra lentelė: 

L. Rastokaitė – 208  balai

N. Nekrašiūtė – 187 balai 

M. Jampolskis – 187 balai

V. Bareikis – 186 balai 

G. Arbačiauskas – 141 balas

A. Motiejūnaitė – 120 balų

R. Petrauskas – 110 balų

Komisijoje – etnomuzikologė Zita Kelmickaitė, smuikininkas Zbignevas Levickis, baleto primarijus Nerijus Juška ir aktorė Kristina Kazlauskaitė. Vilniaus sinfoniettos vadovą Vytautą Lukočių šįkart pavadavo projekto prodiuseris Modestas Karnaševičius.

Indėniškais rūbais vilkintis Giedrius Arbačiauskas pirmasis lipo į sceną ir atliko prieš daugiau nei dešimtmetį „Eurovizijoje“ skambėjusią dainą „Strazdas“. K. Kazlauskaitės manymu, indėniški motyvai šiai lietuvių liaudies dainai nekliudė: „Atrodai kaip indėnas, o daina – lietuviška, bet tai nė kiek nemaišo. Turbūt visos etnografinės dainos turi panašią esmę. Buvo smagu išgirsti negirdėtų natų, etnografinių tembrų, pamatyti tave perteikiantį šią dainą kitaip.“

Z. Levickį šis pasirodymas kiek nustebino. „Jūsų pasirodymai dažniausiai būna labai rimti, o šis –  toks linksmas. Dainą atlikote nuoširdžiai, ir man tai patiko. Jutau jūsų dainavime poetiką. Tai buvo neformaliai atlikta daina, man net pasirodė, kad improvizavote“, – komentavo smuikininkas.

Lina Rastokaitė dainą „Ar išsaugosi mano meilę“ muzikinio projekto scenoje pavertė mini spektakliu apie Eglę žalčių karalienę. Scenoje aktorė pasirodė su Eglės vyrą įkūnijusiu Mariumi Jampolskiu ir keturiais vaikais, nešinais mediniais inkilėliais. Šį pasirodymą liaupsino visi keturi komisijos nariai.

„Vaikai puikiai atliko savo vaidmenis. Tai buvo tikra lietuviška drama, tikra lietuviška pasaka. Lina labai giliai pažvelgė į tautosaką“, – džiaugėsi Z. Kelmickaitė.

Jai antrino ir K. Kazlauskatė, sakydama, kad ją nuolat stebina aktorės scenoje perteikiami etiudai, primenantys filmus, spektaklius, miuziklus. „Per vieną dainą perteikti visą pasakos turinį gali tik tu“, – tikino aktorė.

Z. Levickiui įspūdį paliko pasirodyme atskleista išduotos meilės tema. „Dainą pradėjote saldžiu, meiliu balsu, bet vėliau perėjote į didžiulę dramą. Būtent dramatiškame amplua labai dažnai atsiskleidžiate šiame projekte“, – pastebėjimais dalijosi Z. Levickis.

Baleto primarijus taip pat negailėjo komplimentų aktorei: „Tai, ką jūs parodėte scenoje, buvo aukščiausias pilotažas. Balsas atsiskleidė visomis spalvomis Tai buvo net ne išvaidnta, o išjausta. Jūsų pasirodymą žiūrėčiau dar ir dar kartą.“

Neringa Nekrašiūtė suvaidino animacinio filmuko „Ledo šalis“ („Frozen“) ištrauką. Pasirodymo metu, skambant dainai „For The First Time in Forever“, scenoje kilo sąmyšis: po ją bėgiojo keturios šokėjos, vaidinusios rūmų tarnaites bei kiek pasimetusią princesę įkūnijusi N. Nekrašiūtė.

„Neringa į kiekvieną savo pasirodymą žvelgia labai rimtai, ieško sceninės išraiškos. Ta besiblaškanti linksmuolė scenoje atrodė labai lengvai, bet iš tiesų tai buvo labai sudėtingas numeris. Turite puikią klausą, esate labai gera, muzikali artistė. Visuomet atsiduodate tam, ką darote“, – aktorę gyrė Z. Kelmickaitė.

Jai pritarė ir Z. Levickis: „Esu patenkintas jūsų pasirodymu, esu toje nuotaikoje, kurią sukūrėte. Vaidinote sąmyšį, o dainavote labai užtikrintai ir ramiai. Stebiuosi jūsų atlikimu. Man labai patiko jūsų dainavimas, stebino jūsų manieros, dainavote ne vienu balsu.“

Vidas Bareikis, vilkintis Super Mario kostiumu, scenoje surengė kompiuterinio žaidimo herojaus Luidžio laidotuves, kuriose dalyvavo įvairių animacinių filmukų herojai – Flinstounai, Žuviukas Nemo, Mumija, Songokas ir kt. Komisija gyrė aktoriaus išmonę, tačiau V. Bareikis sulaukė ir pastabų.

„Visiškai nenusimanau apie kompiuterinius žaidimus, bet žiūrėti šį pasirodymą man buvo be galo įdomu. Vokalas nebuvo tobulas, bet tai, ką darote scenoje, yra unikalu. Numeris buvo fantastiškas“, – kalbėjo K. Kazlauskaitė.

Z. Levickis pritarė aktorei: „Man patiko jūsų vaidinimas ir pats pasirodymas. Iš pradžių jūsų dainavimas buvo ramus, vėliau įtampa didėjo. Bet pritariu Kristinai ir manau, kad jums šiame projekte reikėtų rinktis įvairesnių kūrinių, kuriuose galėtumėte kitaip atsiskleisti.“

Aistė Motiejūnaitė atliko Whitney Houston kūrinį „Queen Of The Night“. Į mistinę būtybę įsikūnijusios aktorės pasirodymas sukėlė diskusijas tarp komisijos narių.

„Pasirinktas įvaizdis yra nuostabus, ji atrodo nepaprastai gražiai. Aistė turi labai gerų aktorinių ir muzikinių gebėjimų. Bet man trūksta jos scenoje kuriamo aktorinio vaizdo“, – kalbėjo Z. Kelmickaitė.

Jai nepritarė smuikininkas Z. Levickis, sakydamas, kad jam vaidybos nepritrūko. „Šis numeris yra tai, dėl ko jums verta buvo ateiti į šį projektą“, – teigė jis.

Su smuikininko nuomone nesutiko K. Kazlauskaitė: „Pasirodymas buvo statiškas, energetika buvo tokia pati, kaip ir praeitame pasirodyme. Vizualiai pasirodymas atrodė gerai, vokalas buvo geras, bet emocija – tuščia. Aktorius neturi teisės leisti žiūrovui likti abejingam. Pirmiausia turite pajausti, ir tik paskui su nata šį jausmą išleisti.“

Marius Jampolskis scenoje virto bardu Kostu Smoriginu ir atliko jo dainą „Užtrauktukas“. Aktoriaus gebėjimas puikiai pamėgdžioti K. Smorigino balsą neliko nepastebėtas komisijos.

„Viską padarei nuostabiai. Žiūrėdama į tave iš tikrųjų mačiau savo kursioką Kostą Smoriginą“, – kalbėjo K. Kazlauskaitė.

Susižavėjimo neslėpė ir Z. Levickis: „Parodijų žanras Lietuvoje yra toks retas, ir toks sudėtingas. Išoriškai man neatrodėte labai panašus į Kostą, bet užsimerkęs girdėjau jo balsą. Įžvalgiai pasirinkote tokį aktorių, kuris yra lygiai taip pat užkimęs, kaip ir jūs.“