Naujienų srautas

Tavo LRT2016.11.19 09:50

LRT TELEVIZIJOJE – naujas E. Mildažytės filmas apie prezidentą K. Grinių

LRT.lt 2016.11.19 09:50

LRT TELEVIZIJOS žiūrovai šį šeštadienį išvys dokumentinį filmą „Kredo: demokratas“ apie trečiąjį Lietuvos Respublikos prezidentą bei vieną pirmųjų Lietuvos demokratų, knygnešį. Filmas, sukurtas LRT TELEVIZIJOS laidų vedėjos ir žurnalistės Editos Mildažytės, skiriamas 150-osioms K. Griniaus gimimo metinėms, kurios bus minimos gruodžio 17 d.

Prieš pristatant filmą jo autorė ir režisierė atskleidė, kad filmo kūrimas buvo išties sudėtingas, bet vos pusmetį šalį valdęs prezidentas itin žavėjo E. Mildažytę.

„Iki šio projekto K. Griniaus asmenybė man buvo mažai pažįstama, nors esu kilusi iš to paties krašto. Man tas žmogus padarė įspūdį – jo ramybė, inteligencija, išlaikytas tonas ir labai stabilios pažiūros. Jis daug kartų buvo areštuotas ir kalintas, ir kiekvieną kartą vis dėlto drįsdavo pasakyti tai, ką nori. Jis buvo pralenkęs laiką ir gimęs su vakarietiškomis vertybėmis Rytuose, ir dar labai pavojingomis aplinkybėmis.

Jis buvo labai nuoseklus ir visą laiką turėjo savo nuomonę. K. Grinius pirmą kartą atsisėdo į kalėjimą Maskvoje dar studijuodamas, ir nuo to laiko jis visuomet protestavo, visada turėjo savo nuomonę. Aš nemanau, kad 1942-ais ir 1943-iais metais pasirašinėti memorandumus ar slėpti žydus buvo nedrąsus žingsnis. Jis buvo ne tik nuoseklus, bet ir labai drąsus žmogus. Jis nedarė isteriškų pareiškimų, buvo orus“, – susižavėjimo istorine asmenybe neslėpė E. Mildažytė.

Filmas  „Kredo: demokratas“ LRT TELEVIZIJOJE šį šeštadienį nuo 14:45 val.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi