Tavo LRT

2021.11.23 11:05

Lietuviškas serialas apdovanotas prestižiniame kino festivalyje

LRT.lt2021.11.23 11:05

Praėjusį savaitgalį Talino kino festivalyje vykusiame tarptautinių TV dramų pristatymo renginyje „TV Beats“ pagrindinį apdovanojimą gavo lietuviškas serialas „Trolių ferma“, teigiamų vertinimų sulaukęs ir anksčiau – po pristatymų Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje bei Prancūzijoje.

Komiška TV drama „Trolių ferma“ – pirmas lietuviškas serialas, kuris ne tik pristatomas didžiausiuose TV serialams skirtuose renginiuose pasaulyje, bet ir gauna apdovanojimus. Serialą režisuoja Ernestas Jankauskas, kurio filmas „Čia buvo Saša“ buvo rodomas daugelyje festivalių, o gamins neseniai su „Netflix“ dirbusi įmonė UAB „Dansu“.

„Norime padovanoti Lietuvos žiūrovams istoriją, kuri būtų dinamiška, įtraukianti, madinga ir moderni. Džiaugiuosi, kad komandą sudaro įvairius apdovanojimus gavę kūrėjai, o su aktoriais jau pradedame repeticijų maratoną“, – po gauto apdovanojimo teigė režisierius E. Jankauskas.

LRT viena pirmųjų įvertino ir patikėjo šio projekto kokybe ir potencialu. „Džiugu, kad LRT gali prisidėti prie šio intriguojančio projekto, ir tikiu, kad „Trolių ferma“ net tik pakels televizijos serialų kūrimo kartelę, bet ir taps pirmąją televizijos dramos iš Lietuvos sėkmės istorija tarptautinėje rinkoje“, – teigia LRT generalinės direktorės pavaduotojas Gytis Oganauskas.

„Trolių ferma“ – tarptautinį potencialą turintis, ambicingas, spalvingas, šiuolaikinis serialas, kurio pagrindinė ašis – charizmatiška ir stipri moteris“, – per apdovanojimų ceremoniją savo pasirinkimą grindė konkurso komisijos nariai.

Serialas yra moderni grafo Montekristo istorijos interpretacija, kurioje susipins stiprūs personažai, melagienos, draugystė ir šeimos vertybės. Kol kas planuojamos penkios serijos.

Šiuo metu vyksta intensyvūs pasiruošimo filmavimui darbai. Pirmasis pasirodymas LRT TELEVIZIJOS eteryje planuojamas 2022 m. pabaigoje.

Projekto vystymo darbus ir serialo pristatymą Taline iš dalies finansavo Lietuvos kino centras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt