Tavo LRT

2021.11.22 10:17

Filmuojantis tikroje pabėgėlių stovykloje, Eimučiui Kvoščiauskui atėjo daug suvokimų

LRT.lt2021.11.22 10:17

Genialus komedijose, bet ne mažiau stiprus sunkiasvoriuose vaidmenyse. Toks garsaus aktoriaus Eimučio Kvoščiausko dvilypumas lėmė jam vaidmenis profesionaliausių režisierių spektakliuose, kine ir serialuose. Jis – vienas iš nedaugelio lietuvių aktorių, kurio dosjė rasite oficialioje pasaulio kino duomenų bazėje.

Scenoje – ekspresyvus, neabejotina – žvaigždė, energija ir meile publikai trykštantis nuo pat pirmos klasės. Ar gali būti, kad tas pats žmogus namuose – ramus, kitais besirūpinantis, ne vieną pomėgį puoselėjantis intravertas? Visi atsakymai – LRT mediatekos laidoje „Svečiuose pas Editą“.

Faktą, kad Eimutis – ūkininko sūnus, gal kas ir žinojo. Bet kad šis talentingas vyras puikiai valdo traktorių ir moka juo dirbti žemę – tikra naujiena. Jis turi netgi traktorininko pažymėjimą ir ne kartą vairavo kombainą. „Traktorininko pažymėjimą gavau anksčiau nei automobilio. Jau 16-os turėjau aš jį, – prisimena garsus aktorius paauglystę. – Ir kaip man būdavo gėda su tuo traktoriumi važiuoti... Ypač, kai įstojau į aktorystę.“

„Tai bus ubagiukas, ubagiukas...“ – kalbėjo kaimo žmonės, kai Eimučio tėtis jiems pranešė, kur įstojo studijuoti sūnus. Bet dabar visa Vilkija didžiuojasi Eimučiu ir laukia jo sugrįžtančio – kaip šventės. Miestelio žmonės vyksta net į kitus miestus stebėti Eimučio premjeros.

Eimutis Kvoščiauskas puikiai žinomas lietuvių publikai, nes su „Domino“ teatro spektakliais jau apkeliavęs turbūt visas šalies teatro sales. Ir nors kartais sulaukia kritikos, neva komedijos – nerimta, netikras teatras, aktorius net pykteli: „Aišku, mane nervina, kai sako, ai, ten, lėkšta viskas. Aš po pirmo veiksmo komedijinio spektaklio būnu toks išsekęs, o visiems atrodo, kad kaip aš ten fainai ir lengvai vaidinu. O aš ten tiek energijos atiduodu, kad eina sau...

Viskas yra taip pat kaip ir rimtajame žanre. Lygiai taip pat atsidavę repetuojame, dirbame su kviestiniais režisieriais ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kitų šalių.“ Aktorius tikina, kad būtent tokie spektakliai, surenkantys pilnas sales, leidžia paprastam žmogui prisijaukinti teatrą.

Sielą perlaužusios patirtys aplankė Eimutį, filmuojantis juostoje „Advokatas“, kuri skina laurus tarptautiniuose kino festivaliuose. Puikių įvertinimų po premjeros sulaukęs aktorius tikina, kad vaidinti šiame filme buvo ir lengva, ir sunku. Bet tai buvo darbas, pakeitęs jo požiūrį į daug dalykų. Filmavimai vyko tikroje pabėgėlių stovykloje Serbijoje, kur filmavimo komanda bendravo su pabėgėliais iš Afganistano, Sirijos ir kitų šalių.

Filme vaidino garsūs rusų, turkų, prancūzų, serbų ir lietuvių aktoriai. Eimutis džiaugėsi ne tik galimybe vaidinti šioje juostoje, bet ir ruošėsi tam, kaip pats juokavo, kaip koks Holivudo aktorius: „Aš valiausi save šiam filmui ir iš išorės, ir iš vidaus. Buvau pasiryžęs viskam: numesti ar priaugti svorio. Samdžiausi anglų kalbos korepetitorių, kursus lankiau, ėmiausi sveikatingumo“, – apie atsidavimą šiam filmui ir ypatingas patirtis filmavimo aikštelėje pasakojo Eimutis.

Filmuojantis tikroje pabėgėlių stovykloje garsiam Lietuvos aktoriui atėjo daug suvokimų, kurie buvo skausmingi ir sukrečiantys: „Aš šiaip sunkiai apsiverkiu filmavimo metu, kai reikia. O tada man pradėjo bėgti ašaros... Atėjo suvokimas to pasaulio žiaurumo. Karai, didžiosios valstybės, jų valdovai, tas nesusikalbėjimas. Ir kad mūsų seneliai juk buvo pabėgėlių kailyje. Didžiulis pyktis kilo tai neteisybei. Ir grįžęs į Lietuvą, aš iš karto parašiau laiškus kelioms organizacijoms, kad noriu dirbti su pabėgėliais.“

Žinomas aktorius globoja ir nuolat palaiko ryšius, lanko sirų šeimas su vaikais. „Aš pats gyvenęs užsienyje ir turiu tos patirties su skirtingais žmonėmis. Bet, aišku, tas pirmas susitikimas buvo nejaukus. Tačiau kai susėdome ratu gerti arbatos, tai taip ir likau su jais. Tie arbatos gėrimai, pasikalbėjimai duoda daugiau žinojimo apie jų kultūrą. Ir man atėjo atsakymas, kodėl aš norėjau jau seniai dirbti būtent su pabėgėliais“, – atviravo aktorius.

Nuoširdus, atviras ir jausmingas pokalbis su talentinguoju aktoriumi Eimučiu Kvoščiausku – LRT mediatekos laidoje „Svečiuose pas Editą“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt