Naujienų srautas

Tavo LRT2016.11.18 11:42

LRT laidų vedėjui, istorikui A. Bumblauskui – 60

LRT.lt 2016.11.18 11:42

Penktadienį vienam garsiausių Lietuvos istorikų, profesoriui, LRT laidų vedėjui Alfredui Bumblauskui sukanka 60 metų. 

Latvijos nepriklausomybės dieną, lapkričio 18-ąją, gimusį profesorių sveikinti ketina ne tik moksliniai bendradarbiai, studentai, bet ir šalies politiniai ir visuomeniniai veikėjai. 

„Sveikinimų sulaukiau gerokai, ypač per „facebooką“, „facebookas“ dabar viską valdo, juolab, kad ten esu paskelbęs savo gimtadienio programą, kuri prasideda jau nuo 10 ryto“, – LRT RADIJUI sakė profesorius.

Vilniaus universitete vykstančioje šventėje – spalvinga programa: nuo diskusijų iki vaidinimų.

„Nuo 18 val. prasidės teatriniai vaidinimai, aš būsiu karalius Ūbas, nebe Bumblauskas, mane vaidins du mano bičiuliai labai panašūs, net žmonos supainioja, tai Algis Vyšniūnas, architektas ir profesorius, ir Džiugas Vaičiūns, turizmo ekspertas. įduosiu jiems portfelius ir jie bus Bumblauskai“, – paklaustas, kodėl į interviu LRT RADIJO studijoje atėjo su trimis portfeliais, atsakė profesorius. 

A. Bumblauskas įvertintas daugybe premijų ir apdovanojimų. Vienas tokių – ir už televizijos laidų kūrimą: 1998 m. profesorius tapo Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu už LRT TELEVIZIJOS laidų „Būtovės slėpiniai“ kūrimą.

Su LRT TELEVIZIJA istoriką sieja ilgametis bendradarbiavimas: A. Bumblauskas kūrė laidų „Lietuvos istorija“ ciklą (1988–1990 m. per 60 laidų), laidas „Būtovės slėpiniai“ (1993–2004 m. 125 laidos), „Amžių šešėliuose“ (2005–2009 m. 115 laidų), „Tūkstantmečio pokalbiai“ (2009 m. 16 laidų), vedė laidas „Lyderiai“, „Žinių riteriai ir damos“. Dar šiemet profesorius vadovavo jau antrai nacionalinei ekspedicijai „Nemunu per Lietuvą“, kurią rudenį galėjo stebėti LRT TELEVIZIJOS žiūrovai. 

Kviečiame prisiminti profesoriaus vestas ir kurtas laidas.

Tūkstantmečio pokalbiai.

Amžių šešėliuose.

Lyderiai.

Žinių riteriai ir damos.

Nacionalinė ekspedicija „Nemunu per Lietuvą“.

Vieni paskutiniųjų profesoriaus interviu: 

A. Bumblauskas: smagu, kad pradedame rinktis ne pagal programas, o pagal žmones partijose

A. Bumblauskas: ne dainų šventės, o roko muzika išlaisvino Lietuvą iš komunizmo 

Daugiau – LRT.lt mediatekoje.

Pasveikino premjeras

Laikinai einantis ministro pirmininko pareigas Algirdas Butkevičius pasveikino A. Bumblauską jubiliejinio gimtadienio proga.

„Nuoširdžiai sveikinu Jus gražaus 60-ojo jubiliejaus proga. Jūsų – valstybės istorijos puoselėtojo, istoriografijos klasiko – įnašas į Lietuvos istorijos raidą neginčijamai svarus. Erudicija, platus požiūris ir kompetencija, novatoriškas požiūris į Lietuvos istoriją, intriguojamai pasakojamos negirdėtos mūsų krašto istorijos iškėlė Jus į žinomiausių šalies istorijos specialistų gretas, o studentams tapote mylimiausiu dėstytoju.

Gerbiamasis Profesoriau, esate daugelio svarių istorinių knygų ir straipsnių autorius, projektų iniciatorius ir dalyvis. Televizijos laidos „Būtovės slėpiniai“ intrigą, o dažnai ir nelauktą atomazgą dar ir šiandien atsimena Lietuvos žiūrovai.

Neeilinio Jūsų gimtadienio proga dėkoju už atvertas Lietuvos istorijos paslaptis, šiuolaikišką mūsų valstybės pristatymą pasauliui. Linkiu kuo geriausios sveikatos, stiprybės, kūrybinių minčių, gražių ateities darbų“, – rašoma Algirdo Butkevičiaus sveikinime.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą