Tavo LRT

2021.11.18 15:14

Iniciatyvos „Matau tave“ šokį „Dinamitas“ sušoko per 10 tūkstančių vaikų

LRT.lt2021.11.18 15:14

Jau lapkričio 19 d., penktadienį, 13 val. per LRT TELEVIZIJĄ – speciali tarptautinės vaikų draugystės iniciatyvos laida „Matau tave“, kurios metu kviečiame prisidėti ir šokti draugystės šokį kartu su visa Europa.

LRT drauge su laidos „Įdomiosios pamokos“ kūrėjais jau antrus metus iš eilės dalyvauja Europos transliuotojų sąjungos tarptautinės vaikų draugystės iniciatyvoje „Say Hi“ ir kartu su kitais 9 visuomeniniais transliuotojais kviečia vaikus būti draugiškus vieni kitiems, priimti skirtumus ir visiems kartu atlikti bendrą šokį.

Beveik mėnesį vaikai buvo kviečiami išmokti šokį, nusifilmuoti ir atsiųsti į LRT. Šiais metais sulaukta 3 kartus didesnio vaikų įsitraukimo: per 550 vaizdo įrašų, kurių dauguma stebino profesionaliu atlikimu, gebėjimu suburti visą mokyklą, šokių būrelius, vaikai šoko stadionuose, klasėse, namuose, miške, net ant jūros kranto. Viename iš įrašų vienu metu draugystės šokį šoka net 320 moksleivių.

„Ši iniciatyva suvienijo visą mūsų mokyklos bendruomenę – šokiu „Dinamitas“ mes entuziastingai išreiškėme savo draugystę ir vieningumą. Visi kartu, nuo mažiausio iki didžiausio, draugiškai įsitraukėme į bendrą projektą – kvietėme vieni kitus, matėme vieni kitus, džiaugėmės vieni kitais ir tai davė puikų rezultatą. Dėkojame LRT už šią iniciatyvą, o Šventosios pagrindinės mokyklos bendruomenei – už gerą nuotaiką ir puikias emocijas“, – dalijosi mokyklos mokytoja Eglė Venslauskienė.

Specialioje draugystės dienai skirtoje laidoje laukia apskrito stalo diskusija apie vaikų draugystę. Bus keliami klausimai, su kokiais iššūkiais vaikai susiduria mokykloje, draugų aplinkoje, socialinėje erdvėje, bus diskutuojama patyčių tema.

Įžvalgomis dalysis Vaikų linijos psichologė dr. Jurgita Smiltė Jasiulionė bei Vaikų linijos savanoris, naujų savanorių mokytojas Andrius Baležentis, o asmeninius vaikystės išgyvenimus papasakos atlikėjai Kristina Radžiukynaitė-KaYra ir Vaidas Baumila.

„Šių metų kreipimųsi į Vaikų liniją statistika rodo, kad daugiau vaikų kreipiasi dėl išgyvenamo vienišumo. Panašu, kad ilgai trukusi izoliacija dėl pandemijos sukėlė vaikams naujų adaptacijos ir bendravimo sunkumų.

Tad šiuo metu, vaikams grįžus į mokyklas, yra itin svarbu skirti deramą dėmesį vaikų tarpusavio santykiams, drąsinti vaikus pamatyti vieniems kitus, padėti iškilus sunkumams ir pasakyti „labas“ tam, kuris grupėje ar klasėje jaučiasi vienišas ar atstumtas. Kiekvieno vaiko maži draugiški veiksmai gali padėti jam pačiam ir šalia esantiems jaustis saugiems bei priimtiems“, – dalijosi Vaikų linijos psichologė dr. Jurgita Smiltė Jasiulionė.

Laidos kūrėjai dėjo visas pastangas, kad laidos metu kuo daugiau vaikų išvystų savo šokius ekrane, tačiau tam vienos eterio laidos nepakanka. Jeigu neišvysite savo šokio penktadienį eterio metu, kviečiame prie ekranų grįžti ir žiūrėti kitas „Tūkstantmečio vaikų“ laidas, kuriose rodysime tuos, kuriems pritrūko eterio laiko penktadienį.

Taip pat visi atsiųsti šokiai per ateinančią savaitę iki lapkričio 29 d. bus paskelbti LRT mediatekoje su grotažyme #MatauTave.

Lapkričio 19 d., penktadienį, 13.00 val. kviečiame įsijungti LRT TELEVIZIJĄ ir šokti kartu su draugais bei visa Europa!

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt