Tavo LRT

2016.11.16 16:24

Pavėžinimo paslaugas ėmęs teikti I. Krupavičius: visada norėjau vairuoti troleibusą

Karolis Banevičius, 15min.lt2016.11.16 16:24

Nenustebkite, jei nuspręsite keliauti su „Uber“ ir į jūsų kiemą atvyks LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ vedėjas Ignas Krupavičius. Jau kurį laiką jis važinėja sostinės gatvėmis ir teikia pavėžinimo paslaugas.

Žmonės.lt I. Krupavičius pasakojo, kad jis pagaliau iš dalies įgyvendino savo vaikystės svajonę. Nepatikėsite, tačiau visą gyvenimą Ignas norėjo tapti ne TV laidų vedėju, o... troleibuso vairuotoju. Tiesa, laidoje „Labas rytas, Lietuva“ I. Krupavičius darbo nemetė, o į sostinės gatves išrieda tuomet, kai turi laisvo laiko.

„Visada norėjau vairuoti troleibusą arba autobusą, nes vaikystėje į įvairius būrelius tekdavo važiuoti su troleibusais. Savaitgalius leisdavau žaisdamas: lovoje pasistatydavau taburetę, sesę pasodindavau į „antrą aukštą“ ir liepdavau jai sakyti stoteles. Taip visą savaitgalį ir „pravažinėdavau“. Kelionės trukdavo po 8–9 valandas... Manau, kad tai galėtų būti vienas pagrindinių paaiškinimų, kodėl nusprendžiau imtis tokios veiklos“, – juokėsi I. Krupavičius.

I. Krupavičius vardijo ir kitas priežastis, kodėl pavėžinimo paslaugų programėle naudojasi ne tik kaip keleivis, bet ir kaip vairuotojas: „Man patinka vairuoti, patinka Vilnius, patinka stebėti aplinką – į tai viskas ir susidėjo. Mano keli pažįstami irgi vairuoja, o tokią paslaugą teikia, norėdami altruistiškai prisidėti prie Lietuvos aptarnavimo sferos kokybės didinimo.

Aš galiu patvirtinti, kad mūsų šalyje su paslaugų sektoriumi nėra gerai. Kalbant konkrečiai apie taksi paslaugas, neseniai teko vežti užsienietį, kuris pasakojo, kad taksistas taip greitai važiavo ir turbūt norėjo kuo greičiau grįžti atgal, kad užsidirbtų daugiau pinigų, jog užsienietis primygtinai ragino sumažinti greitį arba sustoti ir jam leisti išlipi. Jau nekalbu apie saugumą... Taksistas yra vos ne pirmas žmogus, kuris sudaro nuomonę apie miestą ir šalį“, – Žmonės.lt pasakojo I. Krupavičius.

V. Radžiūno (LRT) nuotr.

I. Krupavičius teigė, kad į jo automobilį kasdien įsėda daugybė įdomių žmonių. Kai kurie jų net verti tapti laidos herojais.

„Kiekvieną rytą bendrauju su visa šalimi, bet aš jų nelabai matau ir jaučiu. Prieš save matau tik kamerą ir operatorių. O čia yra toks tiesioginis bendravimas, kur gali iš arčiau pažinti savo žiūrovą. Nužiūrėjau jau kelis įdomius žmones, kurie puikiai tiktų laidos svečio pozicijoje. Ar tai koks dizaineris, menininkas, ar šiaip žmogus, besidomintis technologijomis ir pan.

Tiesiog reikia atsimerkti ir apsidairyti. Aplink mus yra labai daug įdomių žmonių, su kuriais reikia užmegzti ryšį, nes galbūt tas žmogus tavo gyvenime atsirado nebe reikalo ir tu jam kažką duosi. Tai kol kas stengiesi pajausti, pamatyti, kuo žmogus gyvena ir kuo jis gali pasidalinti“, – džiaugėsi I. Krupavičius.

Daugelis sutiktų, kad darbas televizijoje – kupinas įtampos ir atima daug laiko. Kaip Ignas viską suspėja?

„Televizijoje turiu pagrindinį darbą ir daug įvairiausių kitų projektų. Šiandien jų šiek tiek mažiau, bet dėl to esu be galo laimingas, nes turiu pakankamai laisvą darbo grafiką, nebūnu užimtas visą dieną. Prieš kariuomenę daugiau laiko skirdavau miegui, bet dabar tarnyba išmokė disciplinos ir einu laiku miegoti, todėl nereikia pietų miego. Todėl kai turiu kelias valandas laisvo laiko prieš kokį susitikimą, tiesiog išvažiuoju į gatves ir tiek“, – sakė jis.

LRT sezono atidarymas. K. Kavolėlio nuotr.

Į jo „Subaru Outback“ markės automobilį įsėdę keleiviai dažnai nustemba: „Kviečiausi taksi, o atvažiavo žvaigždė...“. Reakcijų būna įvairių: „Neseniai vežiau vieną moterį, kuri pasakė, kad jeigu nebūtų manęs, rytais miegotų ir neatsikeltų. Tačiau nepasakyčiau, kad visi mane atpažįsta. Tų keleivių, kurie mane atpažįsta, veiduose dažniausiai matosi maloni nuostaba.

Keleiviai prašo ir autografų. Dažnai pavežu vaikus. Tos mergaitės, pamačiusios mane, išsitraukia bloknotą ir nori, kad pasirašyčiau arba kad pasidarytumėm asmenukę. Joms turbūt netikėta, o man be galo malonu, kad žmonės tai parodo. Mes esame įpratę Lietuvoje parodyti negatyvą ar pyktį, o jei nori pasakyti kažką gražaus, komplimentą, tai kažkaip lietuviai to nedaro... Todėl malonios žmonių reakcijos labai džiugina.“

Sostinės gyventojai nuolat piktinasi nesibaigiančiomis spūstimis. I.Krupavičius pasakojo, kad problemų Vilniaus gatvėse yra, tačiau jei vairuotojai išmoktų važiavimo kultūros, situacija pasikeistų.

„Taip, miegamuosiuose rajonuose gatvės užkištos, prasilenkti gana sunku. Per pastaruosius dešimt metų spūsčių išvengdavau dėl palankaus darbo grafiko. Bet ir dabar jos nėra tokios baisios, jei važiuoji su įdomiu keleiviu. Pastebiu, kad kai kurie vairuotojai nekantrūs ir nori labai greitai važiuoti. Vairavimo kultūra galėtų būti geresnė, bet jau dabar, viliuosi, judame teisinga linkme“, – sakė jis.

Paklaustas, ar jam pavyksta užsidirbti papildomų pinigų, I. Krupavičius teigė apie tai negalvojantis.

„Tikrai vėžinu ne dėl to, kad man reikia užsidirbti, o dėl to, kad smagiai praleisčiau laiką. Kai tik pradėsiu skaičiuoti, ar man apsimoka, bus signalas, kad ta svajonė įgyvendinta iki galo ir reikės imtis kitų“, – 15min pasakojo I. Krupavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.