Tavo LRT

2016.11.17 10:22

Dėl ėjimo atbulomis rekordo juoku pratrūkę LRT žurnalistai kalbins rekordo autorę

LRT.lt2016.11.17 10:22

„Ėjimas atbulomis – tik vienas iš daugelio mano iššūkių, kuriuos teko įveikti“, – sako klaipėdietė Sandra Valančauskaitė, prieš kurį laiką pėsčiųjų žygyje Nemuno kilpomis atbulomis nužygiavusi 55 kilometrus. Ketvirtadienį Sandra viešės tiesioginėje LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“.  

Eiti atbulomis žygyje, kuriame visi kiti dalyviai ėjo įprastu būdu, jai pasiūlė organizatoriai, žinantys Sandros pomėgį ekstremaliems užsiėmimams. Prieš pusantrų metų Sandra per 24 valandas įveikė 31 kilometrą Ignalinos baseine. Diplomuota matematikė, šiuo metu dirbanti telekomunikacijos įmonės projektų vadove, yra bandžiusi jėgas bėgiodama didelius atstumus kalnuose, klampodama purvynuose. 

Einant atbulomis, pasak Sandros, dirba kiti raumenys nei žygiuojant įpastai: „Labiausiai kenčia čiurnos ir pėdos. Didžiulis iššūkis ir vestibiuliariniam aparatui. Kad galėčiau dalyvauti žygyje, turėjau parepetuoti keletą kartų. Pirmąkart įveikiau 18 km – sukosi galva, oho…“ 

Sandros Valančauskaitės ėjimo atbulomis video:

Apie Sandros rekordą būtų žinoma mažiau, jei ne LRT žurnalistė Živilė Kropaitė, kuri, pasakodama apie šį neįprastą ėjimo atbulomis rekordą tiesioginiame eteryje pratrūko juokais. Emocija ji užkrėtė ir laidos vedėją Richardą Jonaitį. Laidos įrašas žaibiškai ėmė plisti internete: vien pirmo epizodą iškirpusio žiūrovo paskyroje peržiūrų skaičius jau perkopė 250 tūkstančių.  

Rekordininkė Sandra Valančauskaitė sakė daugiau dėmesio sulaukusi dėl šio „Labo ryto“ įrašo nei dėl paties rekordo, pasiekto dar ankstyvą spalį. „ Kai visi ėmė skambinti ir sveikinti su rekordu, pažiūrėję įrašą, kaip tik buvo mano gimimo diena“, – juokiasi Sandra, kuriai praėjusį penktadienį sukako 32-ji.

Laidos, kurioje pristatomas neįprastas rekordas, įrašo populiarumas nustebino pačius laidos vedėjus.

„Neįtikėtina, kiek teigiamo dėmesio sulaukėme, keista tik tai, kad eteryje apie patį rekordą kalbėjome dar spalio pradžioje, bet Facebook‘e ir naujienų portaluose jis ėmė sklisti tik įsibėgėjus lapkričiui. Įvairiose platformose jis buvo peržiūrėtas kelis šimtus tūkstančių kartų, džiugu, kad didžioji dalis komentatorių mūsų nepasmerkė, o rekordininkė neužpyko“, – sako Richardas Jonaitis. 

„Jei kas nors pasieks kokį kitą neįprastą rekordą, pavyzdžiui, kaip siūlė vienas žiūrovas, „plaukimo grindiniu“, gal ir vėl juokas išsprūs natūraliai. O gal ir patys su Richardu bandysime pasiekti kokį nors panašų rekordą“, – juokavo Živilė Kropaitė.

Pokalbį su ėjimo atbulomis rekordininke kviečiame žiūrėti ketvirtadienį 7.50 val. laidoje „Labas rytas, Lietuva“.

Žurnalistų juoko pliūpsnis pristatant rekordą:

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.