Tavo LRT

2016.11.12 12:09

G. Ambrazevičius: pradedančioms grupėms albumų turėti nereikia

Pradedančioms grupėms nebūtinai reikia turėti išleistų albumų, tačiau kokybiški įrašai privalomi, nes kitaip jie tampa koncertinėmis grupėmis. Taip LRT RADIJUI sako grupės Gytis Ambrazevičius ir grupė vokalistas Gytis Ambrazevičius. Anot jo, tai viena iš priežasčių, kodėl grupė pristato savo debiutinį albumą „Mano miestas“.

G. Ambrazevičius: kaip muzikantas esu ribotas

Anot G. Ambrazevičiaus, grupė pradėjo nuo dainuojamosios poezijos: „Esame atėję iš dainuojamosios poezijos scenos: konkursai, festivaliai... Vis tiek daugiausia iš pradžių grojome dainuojamosios poezijos žanro muziką, jei taip galima pasakyti.“ Tačiau, tvirtina jis, dabar grupės atliekamą muziką taip apibūdinti būtų sunku.

G. Ambrazevičius priduria – taip pat nereikėtų stebėtis, jei kartais klausytojui kiltų įspūdis, jog kai kurios dainų teksto dalys pasirodys jau girdėtos. „Tai intertekstai, koliažai. Kaip tik neseniai dar kartą žiūrėjau dokumentinį filmą „Everything is a remix“ – „Viskas yra perdirbinys“. Ten pasakojama, kad viskas jau yra, tu nesukursi nieko naujo, todėl iš kažkur turi kažką skolintis, dėti, lipdyti. Aš taip ir darau. Viena eilutė iš kažkur perfrazuota, kita tiesiog vogta. Aš to neslepiu. Kažkur taip sulimpa“, – sako G. Ambrazevičius.

Būtent tekstus kuria pats G. Ambrazevičius, o prie muzikos kūrimo prisideda kiti grupės nariai. Kaip tvirtina vokalistas, taip yra todėl, kad grupėje grojantys draugai muzikaliai daug įdomesni: „Net nebandau slėpti – kaip muzikantas esu gana ribotas ir naudojuosi tuo, kad turiu draugų, su kuriais mes kartu grojame, kurie muzikaliai daug įdomesni, nes aš atsinešu karkasą, o ant jo po to kažką lipdome.“

Albumą galėjo išleisti dar vasarą

Anot muzikanto, pristatomas debiutinis albumas „Mano miestas“ galėjo būti išleistas ir anksčiau – jau rugpjūčio 1 d. buvo įrašytos visos dainos. „Tiesiog buvome užsibrėžę – vis tiek vasarą albumo neleisi, nes žmonėms visai ne tas rūpi. Rugsėjis ir spalis dar tokie... Lapkritį jau visai kitaip“, – sako G. Ambrazevičius.

Jo teigimu, turint daug laiko pasiruošti albumo išleidimui, kilo mintis, kaip tą laiką išnaudoti. Muzikantų tvirtinimu, taip pat norėjosi žmonėms duoti priežastį, kodėl jie turėtų ateiti į grupės koncertus ir ko ten gali tikėtis, todėl jie ėmė nemokamai koncertuoti viešose vietose, dalinti skrajutes su atspausdintais dainų tekstais.

„Nors ir grojame vienokia ar kitokia sudėtimi gana ilgokai, bet, neturėdami kokybiškų įrašų, albumų, esame paraštėse“, – sako G. Ambrazevičius. Jis pabrėžia – grupėms nebūtinai reikia turėti išleistus albumus, tačiau būtina turėti kokybiškų įrašų, nes kitu atveju ji tiesiog tampa koncertine grupe.

Dar nepradėjus dainuoti, kartais žinai, apie ką bus to atlikėjo daina

Albumas „Mano miestas“, akcentuoja G. Ambrazevičius, nėra vien tik apie Vilnių, kaip gali pasirodyti. „Aš esu, kaip turbūt visiems žinoma, liepalotietis. [...] Kai buvo aptariamas albumo pavadinimo klausimas, nesistengėme, nenorėjome parodyti, kad tai tik apie Vilnių, nes tai nėra tik apie Vilnių“, – tvirtina G. Ambrazevičius.

Kokią žinią neša jo kuriamos dainos nėra aišku ir pačiam atlikėjui: „Vienoje naujausioje dainoje, kurios dar taip ir nebaigėme kurti, aš dainuoju: „tikiu, kad aš turiu turėti kokią nors žinią“. Kokia ta žinia, nežinau.“

Anot jo, taip yra ir todėl, kad jam nebūdingas „poetinis mesijiškumas“. „Jei ieškai ir dainoje randi kažkokią žinią, tai gerai. Visos dainos, kurias rašau, yra apie kažką. Tai nėra minčių, sąmonės srautas. Noriu, kad jos sukeltų kažkokius jausmus“, – sako G. Ambrazevičius.

Jis pripažįsta – nors liepiamoji nuosaka jo dainose skamba dažnai, pačiam muzikantui liepiamosios nuosakos vartojimas skamba juokingai. „Jeigu kitose dainose išgirstu [liepiamąją nuosaką], man tai skamba taip sovietiškai... Kaip istorijos studijas baigęs žmogus, daug gilinęsis į sovietinę poeziją, suprantu, kad vyresniems žmonėms galbūt [taip atrodo]“, – tvirtina G. Ambrazevičius.

Jis sutinka, kad gali būti sunku apibendrintai įvardinti, apie ką yra jo kuriamos dainos. „Apskritai turiu siekiamybę nesikartoti. Yra atlikėjų (neminėsime pavardėmis), kuriems atliekant dainą, dar prieš dainą žinai, apie ką ji bus. Tau iš karto aišku, kaip jaustis. Jeigu tu įsimylėjęs arba išsiskyręs su savo mylimąja, klausysi to atlikėjo. Tačiau, jeigu sieki kitokių jausmų ar kitaip jautiesi, tau jo atliekamos dainos bus neaktualios. Aš stengiuosi ištransliuoti kuo daugiau savo jausmų“, – aiškina G. Ambrazevičius.