Tavo LRT

2021.11.12 12:58

Solveiga Airijoje padeda nelaimių ištiktiems

LRT.lt2021.11.12 12:58

„Airijoje dirbau daug ir įvairių darbų: ir namus valiau, ir vėliau juos pardavinėjau“, – šypsosi iš Mažeikių kilusi 15 metų Airijoje gyvenanti Solveiga Smith – išsiskyrusi, dviejų vaikų mama. Dabar ji – nekilnojamo turto brokerė, kasdien tai parduoda, tai išnuomoja įvairius objektus. Tačiau lietuvių bendruomenė Solveigą pamilo dėl jos papildomos veiklos – po įprasto darbo ji bendrauja su įvairių problemų turinčiais lietuviais ir stengiasi jiems padėti savo patarimais.

„Aš visada norėjau padėti žmonėms. Kažkas rinkosi diplomato profesiją, kažkas gydytojo, o mano svajonė buvo, kad visi aplink mane būtų laimingi“, – prisimena Solveiga. Pastaruosius keletą metų ji tą ir daro. Bendrauja su žmonėmis, kurie jaučiasi vieniši, neišklausyti, dėl ko nors pasimetę ir dalina jiems patarimus. Daug metų moteris gilinosi į savo pačios mąstymą ir elgesį, perskaitė dešimtis knygų, bendravo su įvairiais specialistais, baigė specialius mokymus, kol nusprendė, kad metas pačiai padėti kitiems.

Solveiga sako, kad aplink mus yra labai daug žmonių, kurie iki galo niekada nesijaučia laimingi, nuolat kremtasi dėl išvaizdos, graužiasi dėl darbų, pergyvena dėl asmeninių santykių ir panašiai. Dažnai apie savo galvose sukauptas bėdas su artimaisiais tokie asmenys kalbėtis nenori, todėl ieško pagalbos iš šalies. „Būna panikos priepuoliai, nerimas, nemiga, o kartais žmonėms atrodo, kad jie turi viską, bet vis tiek nesijaučia laimingi“, – aiškina Airijos lietuvė.

Dažniausiai į 46-erių Solveigą kreipiasi jos bendraamžės ar vyresnės moterys. Ypatingai daug užklausų Solveiga ėmė gauti karantino metu, kai žmonės užsidarė namuose ir atsiribojo nuo draugų, kolegų ir giminių. „Labai daug žmonių tiesiog nori stebuklingos tabletės. Tačiau tikėtis, kad viskas pasikeis per savaitę ar dvi – nelogiška“, – įsitikinusi moteris. Tam, kad spėtų pabendrauti su kuo daugiau besikreipiančių – lietuvė pradėjo rengti bendras susirinkimų grupes.

Taip pat laidoje:

Darbo galimybės Andrių ne kartą išviliojo į svečias šalis. Ir dabar jis įsikūręs Ispanijoje. Tačiau sako, kad ir kur keliautų, labai greitai suprato, kokia didelė galia slepiasi už tokios mažos šalies kaip Lietuva žmonių pečių.

Pirmą kartą pasaulio lietuvių bendruomenes subūrė forumas Vytauto Didžiojo universitete Kaune. Lietuviai ne tik dalijosi patarimais, kaip saugoti lietuvybę svetur, bet ir sklaidė mitus apie gyvenimą išeivijoje.

Kartvelas Niko išgarsėjo pėsčiomis nužygiavęs nuo Vilniaus iki Tbilisio. O dabar tiltus tarp gimtinės Lietuvos ir protėvių žemės Sakartvelo tiesia įkūręs „Lietuvių ir kartvelų draugystės ambasadą“.

Aktualios publicistikos laida apie pasaulio lietuvių gyvenimą „Širdyje lietuvis“ – sekmadieniais, 9.00 val. per LRT PLIUS.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt