Tavo LRT

2016.11.09 17:00

Pasaulio įdomybės: Pietų Korėjos prezidentei patarinėjo magiją pamėgusi draugė

Pietų Korėjos žmonės pakraupo sužinoję, kad prezidentė Park Geun-hye šalį valdė patariama jokio posto neužimančios, bet magiškus ritualus pamėgusios draugės, su kuria dalijosi ir slapta informacija.

Prezidentės draugė Choi Soon-sil patarinėjo Pietų Korėjos lyderei vidaus ir užsienio politikos srityse, redagavo jos kalbas ir siūlė sau patinkančius kandidatus į ministrus. Be to, patikėtinė prezidentei taip pat davė ir mistinių patarimų – siūlė vengti raudonų ir baltų drabužių, apipylė ją magiškais amuletais, o per šalies vadovės inauguraciją vieną medį apkabinėjo šilkinėmis piniginėmis, kurios esą turėjo lemti sėkmę ir klestėjimą.

Tačiau į šią prezidentės patarėją dėmesį atkreipė ir teisėsauga. Pasirodo, kad Choi Soon-sil yra susijusi su dviem fondais, kurie privertė didžiausias Pietų Korėjos kompanijas paaukoti milžiniškas sumas. Moteris suimta ir apkaltinta turto grobstymu ir dalyvavimu prezidentės sprendimų priėmimo procese neturint teisės dirbti su įslaptintais dokumentais.

***

Kinija lapkričio 2 d. pareiškė nepasitenkinimą, kad Europos Sąjungos komisaras Guntheris Oettingeris kinus pavadino „siauraakiais“. Tai parodė nutekintas jo kalbos verslo lyderiams įrašas, kuris buvo paskelbtas svetainėje „Youtube“.

G. Oettingeris, kuris praėjusią savaitę paskirtas į dar įtakingesnį biudžeto reikalų komisaro postą, šaipėsi iš Kinijos ministrų delegacijos dėl „iš kairės į dešinę sušukuotų plaukų, išteptų batų tepalu“, taip pat jis kinus pavadino siauraakiais ir sukčiais. G. Oettingeris laikraščiui „Die Welt“ teigė, kad jo komentaras esą buvo „prastokas posakis, kuriuo jokiu būdu nebuvo siekiama parodyti nepagarbos Kinijai“.

***

Panašu, kad Saudo Arabijoje karališkosios šeimos nariams netaikomos jokios išimtys. Vietos žiniasklaida skelbia, kad vienam Saudo Arabijos princui buvo įvykdyta nuplakimo bausmė. Žiniasklaidai nepavyko gauti informacijos, už kokį nusikaltimą ir kuris karališkosios šeimos narys buvo taip nubaustas viename iš šalies kalėjimų. Prieš kelias savaites  kitam karališkosios šeimos nariui  princui Turkiui bin Saudui Kabirui įvykdyta mirties bausmė už tai, kad jis nušovė kitą vyrą.

***

Skelbiama, kad amerikiečių aktorius Stevenas Seagalas tapo Rusijos piliečiu. 64 metų aktorius pastaraisiais metais nuolat lankydavosi Rusijoje ir lydėjo Vladimirą Putiną keliuose Rytų dvikovų renginiuose, be to, viešai gynė Rusijos lyderio politiką ir kritikavo JAV vyriausybę.

Savo norą tapti Rusijos piliečiu aktorius aiškino tuo, kad esą „labai norėtų kelis mėnesius per metus praleisti su savo draugais Rusijoje, su žmonėmis, kurie jį čia myli ir jo laukia“. Pastaraisiais metais Kremlius suteikė Rusijos pilietybę ir kelioms kitoms užsienio garsenybėms, tarp jų – Prancūzijos kino žvaigždė Gerardas Depardieu ir JAV boksininkas Roy Jonesui, jaunesniajam.

***

Praėjusią  sekmadienį Kipro salą į dvi dalis atskyrė ne tik Jungtinių Tautų kontroliuojama paliaubų linija, bet ir laiko skirtumas. Pietinės graikiškosios Kipro dalies gyventojams pasukus savo laikrodžius valanda atgal, šiaurinėje turkiškoje salos dalyje laikas nesikeis, tad etniškai padalintoje saloje atsiras dvi laiko zonos.

Rugsėjo mėnesį Turkija nusprendė visiems laikams atsisakyti laiko kaitaliojimo į vasaros ir žiemos laiką, jos pavyzdžiu pasekė ir Kipro šiaurinė dalis. Tačiau Kipro Respublika, kaip ir kitos Europos Sąjungos valstybės, sekmadienio naktį įvedė žiemos laiką ir pasuko laikrodžius viena valanda atgal. Taigi Kipras tapo viena iš nedaugelio pasaulio vietų, kuriose Naujuosius galima bus pasitikti du kartus – užteks kirsti tik paliaubų liniją.

Parengta pagal užsienio spaudą.