Tavo LRT

2021.11.05 11:38

Regėjimo negalią turinčios Gretos talentą sportui pastebėjo airiai

LRT.lt2021.11.05 11:38

Tarp geriausių bėgikių Tokijo parolimpinėse žaidynėse buvo galima pamatyti ir lietuvišką pavardę. 26-erių Greta Štreimikytė čia atbėgo penkta. Tiesa, mergina atstovavo ne gimtajai Lietuvai, o jos namais tapusiai Airijai. „Su šeima atvykome čia pas tėtį, o netrukus kūno kultūros mokytojas manęs paklausė, Greta, gal norėtum atstovauti Airijai Rio 2016 metais?“ – laidoje „Širdyje lietuvis“ pasakoja sportininkė.

Greta juokiasi, kad aukščiausiame sporto lygyje atsidūrė visiškai netikėtai, ir tai padarė žymiai vėliau nei dauguma jos kolegų atletų. Vienas išskirtinis rezultatas jai atvėrė labai daug durų ir kardinaliai pakeitė gyvenimą. 800 metrų bėgime už mokyklą ji atbėgo antra. To, kad staiga atsidūrė sporto pasaulyje, ji ilgą laiką nesureikšmino, nes nežinojo, kur tiksliai tai gali nuvesti.

Dabar regėjimo negalią turinti bėgikė yra laimėjusi ne vieną tarptautinį čempionatą, ir jau du kartus Airijai atstovavo parolimpinėse žaidynėse. Tiesa, už tai teko sumokėti lietuvišku pasu. Gimimu Lietuvos pilietybę įgijusi mergina ją prarado. Jeigu Greta nebūtų sutikusi keisti pilietybės – jai būtų tekę atsisveikinti su visomis sporte atsivėrusiomis galimybėmis. „Bet tai nieko nekeičia. Man asmeniškai tai absoliučiai nieko. Aš esu lietuvė, ir aš didžiuojuosi, kad aš esu lietuvė“, – tikina Greta.

Tapusi Nacionalinės Airijos parolimpinės rinktines nare Greta išgarsėjo visoje šalyje – jos istoriją ėmė aprašinėti didžiausi airių laikraščiai, rodė pagrindiniai televizijos kanalai. Išskirtinių gabumų turinti sportininkė juokiasi, kad turi nemažai gerbėjų, kurie tiesiog gatvėje ar maisto prekių parduotuvėje jai dėkoja už pasiekimus.

Taip pat laidoje:

Kas bus, jei su vaikais nuo gimimo kalbėsite ne viena, o net keliomis kalbomis? Svečiose šalyse gyvenančios mamos žino atsakymą – tokie vaikai gauna neįkainojamą dovaną – nuo pat vaikystės moka ne vieną kalbą. O tarp jų ir lietuvių. Apie iššūkius auginant dvikalbius vaikus iš pirmų lūpų.

Lietuvė neuromokslininkė Laura Stankevičiūtė Barselonoje pasiryžusi paneigti mitą, kad mokslininkai – tylūs ir nebendraujantys. Aktyvi vietinės lietuvių bendruomenės narė siekia populiarinti mokslą ir priartinti jį prie kiekvieno žmogaus.

18-ą kartą Vašingtone lietuvius subūrė meilė krepšiniui. Aštuonios komandos iš visos šalies susigrūmė dėl ambasadorės taurės.

Aktualios publicistikos laida apie pasaulio lietuvių gyvenimą „Širdyje lietuvis“ – sekmadieniais, 9.00 val. per LRT PLIUS.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt