Tavo LRT

2016.11.05 23:28

Pirmą kartą „Auksinio balso“ dalyviai – be maksimalaus įvertinimo

LRT TELEVIZIJOS muzikiniame projekte „Auksinis balsas“ besivaržantys aktoriai pirmą kartą iš komisijos narių nesulaukė maksimalaus įvertinimo. Tiesa, žiūrovai buvo aktyvūs, kaip visada, o daugiausiai jų simpatijų šį kartą sulaukė Neringa Nekrašiūtė, kuriai duetų vakare talkino Vaidas Baumila.

Komisijos lentelė: 

N. Nekrašiūtė – 39 balai

G. Arbačiauskas – 39 balai

M. Jampolskis – 39 balai 

V. Bareikis – 39 balai 

R. Petrauskas – 36 balai

L. Rastokaitė – 36 balai

A. Motiejūnienė – 35 balai

Žiūrovų lentelė: 

N. Nekrašiūtė – 6986 balsai 

M. Jampolskis – 5214 balsų 

L. Rastokaitė – 5063 balsai 

V. Bareikis – 4727 balsai 

G. Arbačiauskas – 2925 balsai 

R. Petrauskas – 2762 balsai 

A. Motiejūnienė – 1255 balsai 

Bendra lentelė:

L. Rastokaitė – 166 balai 

N. Nekrašiūtė – 156 balai 

M. Jampolskis – 155 balai 

V. Bareikis – 155 balai

G. Arbačiauskas – 120 balų 

R. Petrauskas – 98 balai

A. Motiejūnaitė – 95 balai

Duetus vertino komisijos nariai – etnomuzikologė Zita Kelmickaitė, prodiuseris Rolandas Skaisgirys, operos solistė Sigutė Stonytė, ir „Vilniaus sinfoniettos“ vadovas Vytautas Lukočius. 

Praėjusį savaitgalį iškritęs Rokas Petrauskas gavo antrąjį šansą – dėl darbų gausos aktorė Rasa Rapalytė buvo priversta palikti projektą ir užleido savo vietą kolegai. Aktorius kartu su grupės „Neteisėtai padaryti“ nariu Šarūnu Gedvilu atliko savo kūrybos dainą „Galėjo būt kitaip“.

„Dainuojantis mimas yra unikalu. Pastebėjau, kad Rokas su kiekvienu pasirodymu laisvėja. Šiandien matėme ir judesio, ir temperamento“, – kalbėjo Z. Kelmickaitė. S. Stonytės kūrinys pernelyg nesužavėjo, operos solistė prisipažino besitikėjusi kiek labiau nustebinančio pasirodymo.

Pasirodymas didesnio įspūdžio nepaliko ir R. Skaisgiriui: „Būsiu neobjektyvus, nes esu dirbęs su Roku ir kaip aktorius jis man labai patinka. Bet šis pasirodymas man į pabaigą pabodo.“

Giedrius Arbačiauskas duetu su soliste Evelina Sašenko sudainavo grupės „Queen“ kūrinio „Too Much Love Will Kill You“ lietuvišką versiją.

Po pasirodymo pagyrų aktoriui negailėjo S. Stonytė: „Esu aktoriaus G. Arbačiausko gerbėja. Prieš pasirodymą svarsčiau, kaip jums seksis atlaikyti stiprų ir galingą Evelinos vokalą. Ir galiu pasakyti, kad Evelina puikiai jaučia partnerį, jo neužgožia. Jūsų, Giedriau, balsas šiandien skambėjo labai švariai, ir duetas buvo puikus.“

Z. Kelmickaitė pripažino, kad jai patiko rokeriška aistra, kurios, jos manymu, trūkdavo kituose G. Arbačiausko pasirodymuose.

Marius Jampolskis scena nusprendė pasidalyti su dainininke Irūna Puzaraite, su kuria jau yra dainavęs kituose televizijų projektuose. Žiūrovams puikiai pažįstamas duetas klupėdamas atliko dainą „Meilė amžina“.

Z. Kelmickaitė tikino nesupratusi pasirinkto režisūrinio sprendimo, bet gyrė kūrinio atlikimą. Su ja nesutiko R. Skaisgiris ir S. Stonytė, teigdami, kad scenoje vaizdas buvo labai gražus. „Nors, kita vertus, galėjote ir paprastai sustoję atlikti šią dainą, nes tarp jūsų juntama ta elektra. Bet vaizdas scenoje buvo labai gražus“, – pridūrė operos solistė.

Aistė Motiejūnaitė su kolega Justu Čekatausku atliko kūrinį „Moaning“. Pasirodymas komisijos pernelyg nesužavėjo. „Ši muzika yra labai sudėtinga, reikalauja vokalinės precizikos. Jums tai buvo labai kietas riešutėlis“, – kalbėjo S. Stonytė. Z. Kelmickaitė patarė kitą kartą pasirinkti stipresnį partnerį. O V. Lukočius jaunai aktorei buvo kiek atlaidesnis: „Aistė dar yra kelyje, ji vis dar ieško, ir manau, kad per kelerius metus ji gerokai patobulės.“

Projekto lyderė Lina Rastokaitė kartu su dainininku Česlovu Gabaliu atliko kūrinį „I Finally Found Someone“.

„Tai buvo sunkus kūrinys, reikalaujantis plataus, visa apimančio vokalo. Lina Rastokaitė yra labai talentinga, ir šiame pasirodyme norėjau matyti kokį nors akcentą – galbūt šokį“, – kalbėjo S. Stonytė.

R. Skaisgirys teigė, kad L. Rastokaitę pažįsta labai seniai ir kiek nustebo, kad jai šįkart sunkiai sekėsi susitvarkyti su jauduliu.

„Aktoriai, kurie pasiima dainą ir nori ją atlikti kaip profesionalūs dainininkai, yra pasmerkti nesėkmei, nes vis dėlto jie nėra profesionalūs dainininkai. Bet kai aktoriai dainą nori paversti aktoriniu kūriniu, gali įvykti stebuklas. Ir šįkart visi, tikėdamiesi to stebuklo, kiek nusivylė“, – dėstė Z. Kelmickaitė.

Vidas Bareikis kūrinį „Meilės daina tėčiui“ atliko su dviem labai artimais vyrais – sūnumi Adu ir tėčiu Vidučiu. Šis jautrus pasirodymas papirko komisijos narius.

„Žinoma, tokie [pasirodymų] variantai paliečia kiekvieną. Turiu pastebėti, kad berniukas turi labai gražų ir švarų balsą, tiesą sakant, visa šeimyna yra balsinga. Jūsų pasirodymo idėja – labai graži, buvo labai malonu klausyti“, – teigė S. Stonytė. R. Skaisgirio manymu, tai buvo pats geriausias pasirodymas šį vakarą.

Neringa Nekrašiūtė duetu su jai talkinusiu dainininku Vaidu Baumila atliko Andrea Bocelli ir Celine Dion dainuotą kūrinį „The Prayer“.

„Tai buvo gana akademiškas pasirodymas, bet man jis patiko, net nerūko aktorinio sprendimo“, – kalbėjo Z. Kelmickaitė.

S. Stonytės manymu, tai buvo labiausiai „Auksinio balso“ formatą atskleidžiantis pasirodymas, tik jai kiek pritrūko gilesnės istorijos. Jai antrino R. Skaisgirys: „Daina suskambėjo gerai, bet veido išraiškos buvo vienodos, iš Neringos jutau kažkokią pretenziją, man pritrūko vidinio jausmo.“