Tavo LRT

2021.11.03 17:09

Larisa Kalpokaitė ir Jonas Braškys apie beveik keturis dešimtmečius praleistus drauge

LRT.lt2021.11.03 17:09

Žavinga aktorių pora, mačiusi drauge ir šilto, ir šalto, visada linksmai nusiteikę, vienas kitą patraukiantys per dantį ir turintys daugybę smagių, ar su laiku tokiais virtusių, prisiminimų, kuriais pasidalijo LRT mediatekos laidoje „Svečiuose pas Editą“.

Žmoną kasdien iš naujo įsimylintis vyras ir visą namų ritmą sustyguojanti moteris – beveik garantuotas amžinos meilės receptas. Larisa Kalpokaitė ir Jonas Braškys drauge jau beveik 40 metų. Skaičius, kuris šiandieninėje skyrybų gausoje atrodo dar įspūdingiau, tik patvirtina: tikra partnerystė įmanoma. Net jei abu – scenos žmonės.

Publikos mylimi aktoriai vienas kito neužgožia nei scenoje, nei gyvenime. „Nėra jokių stebuklingų receptų. Išskyrus elementarų dalyką – pagarbą“, – vieningai pasakoja sutuoktiniai.

Pokalbio metu paaiškėjo, kad Braškių šeima gyvena atskirai. Bet nei pykčiais, nei skyrybomis jų šeimoje nedvelkia. „Labai labai gerai yra pagyventi atskirai, bet nesusipykus,” – linksmai pasakoja Larisa. „Na, kas nutiko? Eilinį kartą mūsų bute kapitalinis remontas. Jau koks ketvirtas toks didelis. O kiek dar jų buvę mažesnių… Tai visada taip prasideda: tai čia paklijuosim truputį. O viskas baigiasi grindų išlaužimu, vonios išlaužimu. Vėl randam surūdijusių tekančių vamzdžių ir taip iki kito karto“, – antrina žmonai Jonas.

Larisa juokauja, kad jų butas jau „deimantinis ir neįkainojamas“. Aktoriai atskleidė, kad jie gyvena ne tik nuolat dėmesio reikalaujančiame sename bute, bet ir turinčiame tiek istorijų, kad ne visas ir jie patys žino. Būta laikų, kai net ne visus svečius pažinodavo, kurie pas juos leisdavo vakarus.

„Įsivaizduokite, mes – visi jauni aktoriai, po spektaklio juk norisi kažkur pasėdėti. Restoranams, kavinėms pinigų niekas neturi. Laisvo ploto pas kitus nėra. O mes turime du kambarius miesto centre. Dieve, kas tik pas mus nėjo…” – prisimena Larisa.

O tada nuolatinėje bohemos susitikimų vietoje vykdavo neįtikėtini dalykai. „Kultūrinis sluoksnis to buto yra labai didelis”, – juokiasi Jonas.

Istorijų ir susitikimų srautą legendiniame bute nutraukė į Braškių šeimą atėjęs sūnus ir trūkusi Larisos kantrybė: „Viskas, sakau. Amen. Dabar tai jau gana.”

Aktorių pora Editai papasakojo nutikimą, kurį šiais laikais jau sunku ir įsivaizduoti.

Sūnus Jonas, pasukęs tėvų pėdomis ir tapęs aktoriumi, vaikystėje nustebino tėvus savo pareiškimu. Šeima buvo susodinta ir sulaukė prašymo, kuris ir sugraudino, ir prajuokino. Tačiau Braškiai iki šiol laikosi tada duoto pažado sūnui. Garsi pora atskleidė Editai, kaip jie pasižadėjo vienturčiui, nors tuo metu nebuvo tikri, ar gebės tai įgyvendinti. „Negalėjom išsisukti. Taip jis rimtai mums susakė. Ir prižadėjom”, – pasakoja pora.

Braškių sūnus buvo iniciatorius ir jų apsigyvenimo sodyboje karantino metu. „Jis tiesiog pasakė – važiuokit, ko reikės, aš atvešiu. Kaip neišsiskyrėm? Šuo pas mus atėjo”, – apie gyvūną, išgelbėjusį juos nuo trinties ir barnių, pasakoja Larisa ir Jonas.

Laidoje „Svečiuose pas Editą“ aktorių pora prisiminė ir savo pažinties, ir užgimusių jausmų laiką. „Nebuvo man daug pasirinkimų. Aš atėjau į teatrą, o visi jau vedę, likęs tik Braškys”, – pasakoja su šypsena veide Larisa. „Man vedę vyrai – tabu. Kaip man patiko, kai tai išgirdau ją sakančią… Nes buvau dar nevedęs”, – džiaugiasi Jonas.

„Jeigu būčiau buvusi protingesnė, man jokių tabu nebūtų buvę. Gal būtų mano gyvenimas pasisukęs visai kita linkme… Ir nereikėtų to remonto. To perlinio, deimantinio buto”, – prideda Larisa.

Nuotaikingas susitikimas su publikos numylėtiniais Larisa Kalpokaite ir Jonu Braškiu – LRT mediatekos laidoje „Svečiuose pas Editą“ jau šį ketvirtadienį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt