Naujienų srautas

Tavo LRT2016.11.03 12:36

„Laisvės kaina. Savanoriai“ – pagyros soc. tinkluose: lietuviai geba sukurti gerą TV filmą

LRT.lt 2016.11.03 12:36

Pirmadienį LRT žiūrovai galėjo išvysti pirmąją naujo daugiaserijinio istorinio filmo „Laisvės kaina. Savanoriai“ seriją. Po prodiuserių kompanijos „Videometra“ kuriamo filmo premjeros socialiniuose tinkluose užvirė diskusijos. Pirmoji dvylikos dalių filmo serija sulaukė puikių įvertinimų. Ne vienas garsus žmogus savo įžvalgomis dalijosi socialiniuose tinkluose, gyrė režisūrinius sprendimus, kostiumus bei aktorius.

Visų šventųjų dienos išvakarėse surengtame „Laisvės kaina. Savanoriai“ pristatyme istorinio filmo kūrėjai garsenybes sukvietė į išskirtinį renginį, kuriame vakaro svečiai kartu su filme vaidinančiais garsiausiais šalies aktoriais leidosi į kelionę laiku.

Savanorio uniforma pasipuošęs renginyje apsilankė ir LRT laidų vedėjas Ignas Krupavičius. Vyras džiaugėsi pirmą kartą Lietuvoje vykdomu tokio lygio projektu. „Pagaliau Lietuvos televizijų padangėje atsirado vertas dėmesio, vertingas televizijos filmas. Esame nepriklausomi, laisvi, bet kiek dėl to kovojome. Dabar uždavinys tai prisiminti ir išlaikyti. Labiausiai sužavėjo operatoriaus darbas, filmavimo vietovės ir kostiumai“, – sakė I. Krupavičius.

Socialiniame tinkle „Facebook“ pirmąja išskirtinio televizijos projekto serija žavėjosi ir balerina Kristina Tarasevičiūtė. Moteris tikino laukianti tolimesnių epizodų ir filmą jau įvardijo kaip savo mėgstamiausią. „Vakar naktį turėjau garbės pamatyti pirmąją naujojo lietuviško televizijos serialo „Laisvės kaina. Savanoriai“ seriją. Aš jau trepsiu, kaip laukiu antrosios. OFICIALIAI! Tai mano mėgstamiausias filmas (būtent, ne serialas, o filmas, nes kitaip vadinant būtų kraupus nusikaltimas) ever: nebanalūs režisūriniai sprendimai, kartais net iš grožio atsidust verčiantis operatoriaus darbas, labai geras kadrų keitimosi tempas, įtikinantys kostiumai, geros lokacijos ir žinoma – superprofesionalūs aktoriai. Kas nematėte, pažiūrėkite! Tai, pasirodo, lietuviai geba sukurti tikrą filmą!“, – rašė K. Tarasevičiūtė.

Teigiamais atsiliepimais dalijosi ir dvylikos dalių filmo pristatyme kartu su žmona Laisve dalyvavęs žurnalistas, laidų vedėjas ir keliautojas Vytaras Radzevičius. „Serialas, susijęs su Lietuvos istorija yra aktualus, nes tokio ilgai nebuvo. Labai džiaugiuosi, kad toks atsirado ir tikiuosi, kad jų bus dar daugiau. Aplinkui turim pavyzdžių, štai Estija stato filmus apie 1944 metus, o mes, turėdami tokią turtingą, intriguojančią ir įdomią istoriją, daug metų praleidome tuščiai. Manyčiau, kad peržengėme tam tikrą slenkstį – tai gal pirma kregždė, bet ne paskutinė“, – sakė žurnalistas.

Savo nuomonę socialinėje erdvėje išreiškė ir žurnalistas Dovydas Pancerovas. Tiesa, vyras filmui nepagailėjo ir kritikos. „Pagaliau pažiūrėjau naująjį serialą „Laisvės kaina“. Gražiai padarytas, įdomus laikotarpis, puikūs aktoriai, ambicingas projektas. Bet mane į neviltį varo tas teatrališkas kalbėjimas lietuviškuose filmuose. Personažai kalba tarsi stovėtų tribūnoje, o ne gyventų toje istorijoje“, – savo „Facebook“ paskyroje rašė vyras.

Laidų vedėjas ir etiketo žinovas Giedrius Drukteinis taip pat pirmąją filmo seriją įvertino teigiamai: „Visą seriją pražiūrėjau nuo pradžios iki pabaigos ir su dideliu susidomėjimu. Serialas yra labai aktualus, nes turime didelę problemą su patriotiškumo jausmu, trūksta bendrų žinių, kurių pagrindu galėtumėme ugdytis sveiką nacionalizmą. Todėl aš labai už tokią tematiką. Juk dabartinis jaunimas neturi laiko ir noro skaityti istorines knygas, todėl televizinis formatas labai tam tinka.“

G. Drukteinis įvardijo ir keletą jam užkliuvusių klaidų, kurias vadino nereikšmingomis. „Turiu du priekaištus: nelabai supratau, iš kur 1918 metais yra susisiekimas orlaiviais tarp Vilniaus ir Berlyno, juk net oro uosto Vilnius berods neturėjo. Antras dalykas – labai trūko miesto garsų, atrodo, kad miestai ištuštėję, o taip tikrai nebuvo. Bet tai serialo esmės nekeičia“, – juokėsi laidų vedėjas.

Istorinis karinis daugiaserijinis filmas „Laisvės kaina. Savanoriai“ pasakoja apie Lietuvos Nepriklausomybės akto pasirašymą ir kitus po šio svarbaus Lietuvai įvykio sekusius istorinius faktus. Visu šimtmečiu atgal nukelsiantis serialas atskleis ne tik didingą mūsų šalies istoriją, bet ir draugystės bei meilės dramą, nuožmią laisvės ir tikslo siekimo kovą. Filmo kūrėjai pasakoja, kad „Laisvės kaina. Savanoriai“ kuriamas norint pažymėti ypatingą progą ir yra skirtas paminėti šimtosioms Lietuvos Nepriklausomybės akto pasirašymo metinėms.

Istorinis karinis daugiaserijinis filmas „Laisvės kaina. Savanoriai“ pasakos apie Lietuvos Nepriklausomybės akto pasirašymo aplinkybes. Šimtmečiu atgal nukelsiantis filmas atskleis nuostabią draugystės ir meilės dramą, vykstančią svarbiausių Lietuvai įvykių fone. Serialas skiriamas šimtosioms Nepriklausomybės akto pasirašymo metinėms, kurias minėsime 2018-aisiais.

Pagrindinius vaidmenis istoriniame daugiaserijiniame filme kuria žymiausi šalies aktoriai: Toma Vaškevičiūtė, Eglė Špokaitė, Darius Meškauskas, Mykolas Vildžiūnas, Jokūbas Bareikis, Algirdas Gradauskas, Marius Repšys. Seriale taip pat vaidina Nerijus Gadliauskas, Andrius Bialobžeskis, Vytautas Tomkus, Liubomiras Laucevičius, Šarūnas Puidokas ir kiti žinomi aktoriai.

Sauliaus Balandžio režisuojamas istorinis kostiuminis filmas „Laisvės kaina. Savanoriai“ – kiekvieną pirmadienį 21.30 val. per LRT. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą