Tavo LRT

2021.10.28 15:33

5-oji „Laisvės bangos“ pamoka primins apie tautos laisvės ir vienybės simboliu tapusias sporto pergales

LRT.lt2021.10.28 15:33

LRT ir projekto „Tūkstantmečio vaikai“ komanda Kuršėnuose surengs penktąją istorijos pamoką iš ciklo „Laisvės banga“, kuri primins apie skirtingais istorijos etapais tautą telkusias ir siekti laisvės įkvėpusias sporto pergales.

Pamokos metu apie Lietuvos sporto fenomeną žadinant lietuvių pasididžiavimą savo tauta okupacijos laikotarpiu ir atkūrus nepriklausomybę pasakos sporto komentatorius Linas Kungėlis. Jam teko komentuoti per istorinę Maskvos krepšinio klubo CSKA ir „Žalgirio“ dvikovą ir paskelbti apie lemtingą „Žalgirio“ pergalę 1987 metais, taip pat apie lietuvių sportininkų sėkmę Barselonos olimpinėse žaidynėse 1992 metais.

„Pažinimo licėjaus“ istorijos mokytojas Seržas Staponkus primins apie sporto istoriją ir reikšmę tautos savimonei nuo tarpukario laikų iki šių dienų.

Pamokos svečias paralimpinis čempionas Mindaugas Bilius papasakos apie paralimpinio sporto ištakas po Antrojo pasaulinio karo ir Lietuvos paralimpiečių pasiekimus šiandien.

„Laisvės bangos“ pamoka vyks Kuršėnų Pavenčio mokykloje-daugiafunkciniame centre, pamokoje dalyvaus šios mokyklos specialiųjų poreikių mokiniai, o prie visai Lietuvai tiesiogiai per televiziją ir internetu transliuojamos pamokos per nuotolį kviečiami prisijungti moksleiviai iš kitų miestų.

„Laisvės bangos“ pamokas vesti padės istorikas Robertas Petrauskas ir muzikos atlikėja ir kompozitorė Raminta Naujanytė-Bjelle.

Pamoka bus tiesiogiai transliuojama per LRT TELVIZIJĄ, portale LRT.lt ir LRT paskyroje Facebook/LRT.lt.

Atvirų istorijos pamokų ciklas „Laisvės banga“ rengiamas bendradarbiaujant su JAV ambasada Lietuvoje. Projekto komanda keliauja į mokyklas įvairiuose Lietuvos regionuose, iš kurių transliuoja ypatingas istorijos pamokas. Jas stebėti ir prie jų jungtis kviečiami moksleiviai visoje Lietuvoje. Klasės, stebėjusios transliaciją gyvai, kviečiamos apie tai pranešti elektroniniu paštu info@tukstantmeciovaikai.lt ir laimėti didįjį „Tūkstantmečio vaikų“ stalo žaidimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt