Tavo LRT

2021.10.28 14:45

Laidoje „Duokim garo!” paskutinis maestro Algirdo Klovos pasirodymas televizijoje

LRT.lt2021.10.28 14:45

Spalio 31-ąją, Vėlinių išvakarėse, „Duokim garo!“ kviečia pažiūrėti paskutinį maestro Algirdo Klovos pasirodymą televizijoje – dar šios vasaros viduryje įrašytą laidą su kapela „Vydraga“. Kadaise Algirdo Klovos su draugais suburtas tradicinės muzikos kolektyvas šiais metais mini gyvavimo trisdešimtmetį, tad laidoje vyko nuoširdus gimtadienio koncertas – daug smagios muzikos, draugų sveikinimai, pokštai. Laidos pabaigoje „Duokim garo!“ svečių knygoje Algirdas pasirašė: „Likit gyvi ir sveiki. Nepamirškit mūsų. A.K.“

Su paprastai prieš televizijos kameras nedaug kalbančiu maestro Algirdu buvo sutarta, kad netrukus laidos kūrybinė grupė apsilankys jo namuose: bus parengti reportažai apie jo kūrybinį kelią, ateities planus. Bet interviu filmavimo išvakarėse Algirdas staiga iškeliavo Anapilin. Nepaprastai talentingo, nuoširdaus, šmaikštaus kompozitoriaus ir atlikėjo, etnomuzikologo, mokytojo Algirdo Klovos gyvenimas nutrūko.

„Algis visiškai neskirstė žmonių į prastesnius ir geresnius. Jis vienodai galėjo šnekėtis su mūsų kiemo močiute lenke ar kažkokiu dieduku ir taip pat vienodai kalbėti su Seimo nariu, be jokios pozos ir nevilkėdamas kostiumo, su tuo pačiu megztinuku ir nuplyšusiais džinsais. Aš kolekcionuoju angelus, Algis vis nupirkdavo man kokį angeliuką. O jau po mirties sužinojau, kad jis užsakė nupiešti angelo paveikslą pas dailininkę Albiną Žiupsnytę. Nebuvau jo mačiusi. Jisai taip atspindi Algelio dvasią. Tas paveikslas dabar pasiekė mane, turiu kaip kokį angelą sargą“, – pasakoja Algirdo žmona Daiva Klovienė.

Deja, bet laidos reportažuose apie Algirdo darbus, charakterį ir „Vydragos“ kolektyvą jau pasakoja ne jis pats, o jo artimieji ir draugai.

„Mano draugystė su Algiu prasidėjo labai seniai, susitikom Zitos Kelmickaitės vadovaujamoje folkloro ekspedicijoje Žemaitijoje. Pamenu, kaip kažkurį ekspedicijos vakarą grįžęs Algis uždainavo „Vilioj Zita leitenantą, ne mane, paukštelį“ – folklorą jis kūrė čia pat, vietoj. Dabar, kai vėl sugrįžta koncertai, kur benueitum – ar į Vilniaus džiazo festivalį, ar renginį Kotrynos bažnyčioje – pirmose žiūrovų eilėse man pritrūksta Algio ir Daivos. Jis visur dalyvaudavo ir koncertus išklausydavo iki paskutinės minutės. Jis gimė tiesiog turėdamas savyje visų žanrų muziką. Lietuva neteko muzikos humanisto“, – pasakoja sutartinių atlikėja Lilija Milašienė.

Gydytojas Regimantas Žitkauskas, grojantis „Vydragoje“ nuo pirmosios dienos, pasakoja: „Tik ką atjauninę „Vydragą“, buvom pasiruošę groti toliau, bet kažkodėl išėjo mūsų Algis. Norim ir toliau „Vydragą“ išlaikyti, išsaugoti Algio dvasią, jo repertuarą. Kviečiamės kelis naujus muzikantus, repetuojam. Kad ir kokie nuostabūs mūsų smuikininkai, tačiau Algirdo grojimas nepakartojamas, kapelos skambesys neišvengiamai keisis.“

Paskutinis maestro Algirdo Klovos pasirodymas televizijoje – Vėlinių išvakarėse, spalio 31 dieną, 16.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt