Tavo LRT

2021.10.26 16:21

Bliuzo karalienė Arina: jaučiu, kad gyvenu ir myliu tai

LRT.lt2021.10.26 16:21

Žinoma bliuzo, roko ir džiazo dainininkė Arina Borunova jau daugiau nei tris dešimtmečius savo išskirtiniu balsu džiugina melomanų ausis. Dar jaunystėje visai atsitiktinai pelnytas bliuzo karalienės titulas tapo iki šiol ją lydinčia scenine etikete, o likimo nepagailėti išbandymai tik paskatino moterį atrasti šiandien džiuginančią gyvenimo filosofiją.

LRT TELEVIZIJOS laidoje „Gimę tą pačią dieną“ – trys skirtingi žmonės, trys skirtingos istorijos ir viena juos vienijanti data – 1969-ųjų vasario 13-oji, kuomet Kaune gimė dainininkė, žinoma bliuzo, roko ir džiazo atlikėja Arina Borunova. Moteris prisimena, jog vaikystėje ji buvo padykęs vaikas, tačiau jau antroje klasėje pati savarankiškai nusprendusi norinti papildomai mokytis muzikos mokykloje.

„Pamokose visi išdykaudavome, niekada nesėdėjau pirmame suole, visada gale ir patys žinote, kas tame gale vyksta. Net ir muštynių pasitaikydavo, nes vis eidavau kažko ginti: tai laužomo medžio, tai naujokų. Aš labai norėjau į muzikos mokyklą, net broliui sakydavau, kad sapnuoju muziką. Todėl vieną ankstyvą rytą su juo tyliai atsikėlėm ir nuėjom į stojamuosius egzaminus“, – laidoje prisiminimais dalinsis atlikėja.

Atradusi vidinę meilę muzikai, pabaigusi vidurinę mokyklą Arina pasirinko vokalo specialybę, nors jos tėvų toks sprendimas nedžiugino. Artimieji merginos gabumais patikėjo tik tuomet, kai ji pradėjo skinti pergales konkursuose. Vienas tokių –1989-aisiais metais atsitiktinai pelnytas bliuzo karalienės titulas.

„Visai atsitiktinai su draugais nuėjome į koncertą Profsąjungų rūmuose, po kurio vyko rokenrolo ir ritmenbliuzo čempionatai. Jau visi konkurso dalyviai buvo praėję ir tik pasiūlius kažkam sudalyvauti iš salės, mane į sceną išstūmė draugai. Ir nuėjau, ir laimėjau“, – pasakos Arina.

Prisijaukinus didžiąją sceną bei pradėjus koncertuoti kartu su grupe „Veto Bank“, atlikėja greitai pamatė ir tamsiąją populiarumo pusę. Tai atsiliepė ne tik draugų ratui, bet ir asmeninei laimei, mat būtent dėl pavydo teko patirti ir griūnančių santykių skausmą.

„Kai pradėjau laimėti vieną po kito konkursus, atsirado pseudo-draugų: už konkursus skirdavo piniginius prizus, todėl atsirasdavo norinčių pasiskolinti ir neatiduoti, norinčių kartu išgerti, o jeigu atsisakydavau – reiškia buvau pasikėlusi. Alkoholis liejosi, atsimenu tuos laikus, kai jo tikrai daug būdavo. Mano vyras buvo vyresnis už mane, o kai mane užklupo populiarumas ir dėmesys, jis ėmė pavydėti. Buvau jauna, kvaila, norėdavau kompanijose pabūti. Dabar taip neprovokuočiau, nes išsiskyrėme dėl pavydo“, – laidoje atviraus Arina.

Nors gyvenimas negailėjo išbandymų, bliuzo dainininkė visuomet išliko stipri ir greta muzikos savo kūrybines mintis išreikšdavo ne vienoje veikloje: ji prekiavo gėlėmis, kepė įvairius gaminius, o dabar netgi kuria originalius papuošalus. Moteris džiaugiasi šia diena ir tvirtai laikosi savo atrastos gyvenimo filosofijos, neleidžiančios pasiduoti.

„Aš nuostabiai jaučiuosi, jaučiu kad gyvenu ir myliu tai. Vaikai ant kojų stato jau savo atžalas, muzika visada šalia, bagažas draugų nors ir nedidelis, bet tikrų. Išties dabar yra fantastinis etapas. Ir ką galiu patarti kitiems, tai jeigu guli, atsisėsk, jeigu sėdi – stokis, jeigu stovi – eik, jeigu eini – bėk. Ir niekada nenuleiski rankų“, – gyvenimo moto dalinsis Arina.

Kaip gyvenimo atsitiktinumai gali reikšmingai pakeisti likimus? Dokumentinėje apybraižoje „Gimę tą pačią dieną“ – bliuzo karalienės Arinos Borunovos, bendrosios praktikos slaugytojos Vaidos Barzdienės ir baldų įmonės vadovo Kęstučio Sasnausko istorijos.

„Gimę tą pačią dieną“ – ketvirtadieniais 21.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt