Tavo LRT

2021.10.26 15:46

LRT KLASIKOS kultūros turinį kuruos Dainius Vanagas

LRT.lt2021.10.26 15:46

Intelektualios muzikos ir kultūros naujienų radijo stoties LRT KLASIKOS vyresniuoju redaktoriumi pradeda dirbti rašytojas, kultūros analitikas Dainius Vanagas.

„Vyresnysis redaktorius yra atsakingas už kultūros strategiją bei bendradarbiaudamas su laidų vedėjais kuruoja net 17 LRT KLASIKOS laidų. Dabartinės tendencijos rodo, kad redaktoriaus darbas tampa artimesnis prodiuserio darbui, kuris yra atsakingas ne tik už laidos turinį, bet taip pat užsiima ir kur kas platesniu su laida susijusiu veiklos spektru. Dainius pasinaudodamas savo įvairiapusiška patirtimi, profesionaliomis įžvalgomis nuo šiol prisidės prie tolimesnio LRT KLASIKOS kanalo stiprinimo.

Norime padėkoti ilgametei LRT KLASIKOS kultūros vyresniajai redaktorei Jolantai Kryževičienei, kurios patirtis, įdirbis ir profesionalumas sudaro pagrindą tolesniam tobulėjimui. Kartais laidų pašnekovai prasitaria, kad kultūros žurnalistika jiems siejasi būtent su J. Kryževičiene. Ji lieka LRT KLASIKOS komandoje ir toliau dirbs kūrybinį darbą – ją išgirsime laidose „Laikas kultūrai“ bei „Pakeliui su klasika“, – apie pokyčius LRT KLASIKOJE pasakoja kanalo vadovas Julijus Grickevičius.

Dainius Vanagas 2012 m. Vilniaus universitete baigė Kultūros istorijos ir antropologijos bakalauro studijas, o 2014 m. – semiotikos magistro studijas. 2

Pastaruosius dešimt metų bendradarbiauja su kultūrine žiniasklaida, yra publikavęs per 120 literatūros, kino kritikos straipsnių, taip pat yra dirbęs reklamos ir komunikacijos agentūrose. 2021 m. išleido debiutinį distopinį romaną „Oderis“.

„Džiaugiuosi prisijungdamas prie LRT Klasikos kūrybinės komandos – tai ne tik malonus iššūkis, bet ir galimybė pasidalinti savitu požiūriu į kultūros veikimo ir reprezentavimo mechanizmą. Be abejo, susipažinimui su spalvingu ir patyrusiu kolektyvu dar reikės laiko, tačiau tikiuosi, kad ilgainiui šis bendradarbiavimas suteiks Klasikai drąsių ir modernių atspalvių“, – teigia naujasis LRT KLASIKOS vyresnysis redaktorius Dainius Vanagas.

LRT KLASIKOS galima klausytis ir portale LRT.lt.

Laidų įrašus galite rasti LRT audiotekoje ir populiariausiose tinklalaidžių platformose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt