Tavo LRT

2021.10.25 11:29

Ineta Stasiulytė: mes patys gebame užsiprogramuoti ateičiai

LRT.lt2021.10.25 11:29

Viena populiariausių ir mylimiausių šalies aktorių laidoje „Svečiuose pas Editą“ privertė juoktis laidos vedėją Editą Mildažytę iki ašarų. Be galo nuoširdi ir linksma parodijavimo meistrė LRT mediatekos laidoje atskleidė, kaip jai pavyksta taip tiksliai ir įtikinamai atkurti garsenybių manieras, kalbą, mimikas ir judesius, bet visada išlaikyti pagarbą žmogui.

Parodijų karaliene vadinama aktorė yra įkūnijusi ne tik kasdienius, visiems atpažįstamus personažus, bet ir žinomus žmones. Didžiausio susižavėjimo Ineta Stasiulytė sulaukė pavirtusi Agne Jagelavičiūte, Egidijumi Dragūnu ir net Kšištofu Lavrinovičiumi! Prajuokinti kitą – meistriškas gebėjimas, kurį scenos deivė valdo jau nuo pirmųjų vaidmenų. Nors ir turi didžiulį talentą, Ineta įdeda labai daug pastangų, kad personažas joje atgytų taip, kad visus priverstų aiktelti ir juoktis iki ašarų.

„Išanalizuoti viską atima labai daug laiko. Jei turiu tik savaitę personažui paruošti, tai aš visur, kai tik turiu laisvo laiko, esu su ausinuku. Aš visada girdžiu to žmogaus balsą, net užmiegu su juo. Matyt, tie dalykai į pasąmonę sugula. Ir kai stoviu scenoje, kartais taip „prarauna“ manyje, kai aš pajaučiu, kad tas žmogus jau valdo visą situaciją. Aš esu tik laidininkas, o viskas tiesiog teka“, – pasakoja aktorė.

Vasara Inetai buvo itin gausi darbų. Moteris filmavosi net keturiuose serialuose. Šie metai Ineta ypatingi dar ir tuo, kad jos šeima įsikėlė į naujus namus. Editai ji pasakojo, kaip jai sekėsi bendradarbiauti su statybininkais, būsto įrenginėtojais, už ką sulaukė komplimentų ir kaip šokiravo apželdinimo specialistą su savo norais. Aktorė prisipažino, kad visada norėjo gyventi sodų bendrijoje, kur būtų bent viena pušis. Norai išsipildė. Ir pušis priešais langus ošia, ir malonia kaimynyste moteris džiaugiasi. Dar nespėjus įsikraustyti į naujuosius namus, kaimynai jai jau siūlė pagalbą, nešė sodo ir daržo gėrybes glėbiais. Inetai namai – ramybės vieta, kur ji atgauna jėgas, pasikrauna energijos ir leidžia laiką su dukromis.

Publikos mylima aktorė žavi ne tik savo profesiniu talentu, bet ir moteriškumu bei gebėjimu išlaikyti vidinę pusiausvyrą ne tik darbuose, bet ir po jų. Ineta Stasiulytė pabrėžia sąmoningumo svarbą: „Mes dažnai prisiprašom. Juk sakom: „dėl viso pikto“, nors norim padaryti kažką gero. Logikos nėra. Kam daryti gerus veiksmus, jei ruošiesi kažkokiam piktam įvykiui? Gal dėl viso gero padarykim kažką gero?“

Aktorė tikina, kad tam ir yra sąmoningumas, kad mes gebėtume keisti tuos įsisenėjusius įsitikinimus, kurie mus traukia žemyn. Žinoma moteris įsitikinusi, kad mes patys gebame užsiprogramuoti ateičiai. Pakanka pagalvoti, kaip mes kalbame. Ji prisipažino, kad stengiasi visada stebėti savo kalbą, kad joje neliktų negatyvių posakių, o skambėtų pozityvios mintys ir geram nuteikiančios intonacijos, frazės. Sąmoningumo ir savistabos ji moko ir savo dukras, pas kurias lekia išsiilgusi po darbų.

LRT mediatekos laida „Svečiuose pas Editą“ kiekvieną pirmadienį ir ketvirtadienį portale LRT.lt.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt