Naujienų srautas

Tavo LRT2016.10.28 11:17

„Paklauskim Lietuvos“: V. Lukočius prieš V. Matačiūnaitę

LRT.lt 2016.10.28 11:17

Koks yra laimingos santuokos receptas? Jo šį vakarą ieškos LRT interaktyvios viktorinos „Paklauskim Lietuvos“ dalyviai ir žiūrovai. Šįkart viktorinos dalyviai – žinomi muzikos pasaulio atstovai. Tikro garso muzikinio projekto „Auksinis balsas“ komandoje – dirigentas Vytautas Lukočius bei dainuojantys aktoriai Aistė Motiejūnaitė ir Giedrius Arbačiauskas. Kitoje barikadų pusėje išmonę demonstruos atlikėja Vilija Matačiūnaitė, žurnalistas ir grupės „B’avarija” narys Juozas Liesis bei pianistė, LRT televizijos ir radijo laidų vedėja Gerūta Griniūtė.

Visi dalyviai tiesioginės transliacijos metu bandys atspėti, kokią nuomonę išmaniosiomis programėlėmis išsako televizijos žiūrovai. Kuri komanda labiau jaus Lietuvos žmonių „pulsą“?

Visi būsimieji dalyviai prisipažino, kad stebint nuomonių žaidimą „Paklauskim Lietuvos” nuspėti tautos pasirinkimą nėra paprasta. „Kartais net atrodo, kad gyvenu ne Lietuvoje. Bus tikrai labai įdomu save patikrinti žaidžiant „gyvai” prieš LRT televizijos auditoriją”, – sako J. Liesis.

Atlikti tyrimai parodė, kad penktadieniais anapus televizijos ekranų susirinkę žiūrovai ypatingai aktyvūs – išmaniosios „Paklauskim Lietuvos“ programėlės pagalba jie jau balsavo beveik 82 tūkstančius kartų, o kiekvieno klausimo atsakymų procentai skaičiuojami vertinant vidutiniškai 1300 žmonių pasirinkimus.

Lietuvą palikę emigrantai taip pat neabejingi viktorinai. Daugiausiai „Paklauskim Lietuvos” gerbėjų ir aktyvių žaidėjų yra Didžiojoje Britanijoje, Airijoje, Švedijoje ir Vokietijoje. Be to, kiekvieną penktadienį vienas žaidėjas programėlę įsijungia ir egzotiškojoje Malaizijoje.

Tad ar pavyks studijoje esantiems žaidėjams atspėti, kas, žiūrovų nuomone, kelia  didesnę grėsmę santuokai: nesikalbėjimas tarpusavyje, vengimas kartu atlikti namų ruošos darbus ar nesubalansuotas šeimos biudžetas?

Dirigentas V. Lukočius pripažino, kad pasirinkti vieną atsakymo variantą šiam klausimui sunku. „Šeimose yra visko po truputį, bet aš manau, kad santykiai griūva tuomet, kai pora neatlieka buities darbų kartu. Aišku, daug kas sakys, kad didžiausias problemas kelia pinigų stygius, tačiau aš manau, kad ne tik vyrai turi uždirbti, o moterys leisti. Viską reikia daryti kartu”, – sakė V. Lukočius.

„Visose šeimose vis kitas faktorius griauna santykius. Man atrodo, kad svarbiausia yra kalbėtis, o tada visos kitos bėdos – ir finansai, ir darbų pasidalinimas – išsispręs savaime”, – svarstė „Auksinio balso” dalyvė A. Motiejūnaitė. Jai pritarė ir kolega G. Arbačiauskas: „Svarbiausia – dėmesys. Ir nesvarbu kaip jis bus išreikštas – pokalbiais, pagalba buities darbuose, ar pinigine išraiška”. Tačiau paprašytas pasirinkti G. Arbačiauskas nurodė manantis, kad tautiečiai balsuos, jog didžiausią žalą santykiams daro nesutarimai dėl šeimos pinigų.

O žiūrovams, norintiems sudalyvauti žaidime, bet dar neturintiems balsavimo programėlės, reikėtų apsilankyti Google Play, App Store arba LRT.lt programėlių skyriuje /apie-lrt/programeles .

„Paklauskim Lietuvos“ – penktadienį 19.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą