Tavo LRT

2021.10.22 15:24

Unikalioje vietoje vyksianti „Mados infekcija“ – tiesiogiai portale LRT.lt.

LRT.lt2021.10.22 15:24

Šeštadienį, spalio 23 d., „Mados infekcija“ vienam vakarui atvers buvusio Vilniaus taksi parko vartus. Tai paskutinis šansas patekti į unikalų, 1948 metus menantį Naujininkų simbolį, sovietinio brutalizmo pastatą, kurio didingas mastelis ir gąsdina, ir įkvepia. Laimė, jis liks įamžintas ne tik „Elektroniko nuotykiuose“, bet ir „Mados infekcijos“ archyvuose. Apvalus skaičius tarsi užkoduotas erdvėje: čia, kur per valandą buvo gaunama apie šimtą taksi iškvietimų, modeliai žygiuos tokio pat ilgio podiumu. Šių metų „Mados infekciją“ šeštadienio vakarą bus galima tiesiogiai stebėti ir portale LRT.lt.

„Nors madų šou truks vieną dieną, šiandien jau turėjome stiprią įžangą: specialiai iš Italijos į „Mados infekciją“ atvyko madų kalvės – Polimoda mados instituto – direktorius Massimiliano Giornetti ir dėstytoja Marija Popadničenko, kurie Vilniaus dailės akademijoje surengė išskirtinį paskaitų ciklą. Iš karto įstrigo pirmoji M. Giornetti mintis, jog šiandien aktualiausia įsigilinti į save, o ne sekti kitais. Kaskart sau primenu, kad „Mados infekcija“ ir užgimė kaip protestas prieš komercinį diktatą, kai mums, dar visai jauniems dizaineriams, kas nors vis bandydavo primesti savas tiesas. M. Giornetti irgi klausia – kas nugalės: noras parduoti ar vis tik svajoti?“ – pasakoja viena iš festivalio idėjos autorių Sandra Straukaitė.

Beveik trijų tūkstančių kvadratinių metrų erdvėje verda darbai. Nors organizatoriai nemėgsta iš anksto afišuoti būsimos scenografijos idėjos, aišku, kad didžiausiu įkvėpimu komandai tapo erdvės architektūrinė tektonika.

„Žiūrovui bus sunku atskirti, kurie elementai invaziniai, nes bet kokius objektus erdvė tiesiog praryja. Itin svarbi šviesos architektūra, kurią projektuoja puikus teatrinio apšvietimo asas Eugenijus Sabaliauskas. O scenos darbų komanda jau tris dienas kūrena didžiulį katilą. Reikia pasiekti 180-ies laipsnių temperatūrą. Kas burbuliavo katile, supras tik tie, kurie ateis į renginį”, – meninius sumanymus atskleidžia „Mados infekcijos“ scenografė Rūta Bagdzevičiūtė.

Vienos dienos „Mados infekcija“ išsiskirs energinga programa. Jos ašimi taps jaunosios kartos išsišokėliai, kurių kūrybinis entuziazmas užkrečiantis. Festivalyje dalyvaus publikai jau žinomi vardai: Vaida Voraitė, Morta Nakaitė, Sandra Straukaitė, specialiai iš Londono grįžtantis Saimonas Tartenis. Pirmas kartas laukia konkurso „Injekcija“ nugalėtojų Liepos Aliukaitės ir Adelės Burokaitės. Bet podiumo naujokai ne tik iš Lietuvos: iš Italijos atvyks charizmatiškieji Domenico Orefice ir Valerie Armas, Tauri Västrik iš Estijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt