Tavo LRT

2021.10.22 10:19

Tarptautiniame festivalyje apdovanotas LRT RADIJO reportažas apie sunkių COVID-19 ligonių slaugymą

LRT.lt2021.10.22 10:19

37-ajame Bohemijos radijo produkcijos festivalyje „Prix Bohemia Radio“ tarp apdovanotų geriausių kūrinių – LRT RADIJO naujienų tarnybos reportažas. Pernai Kalėdų išvakarėse per LRT RADIJĄ skambėjęs žurnalistės Editos Vitės reportažas iš Lietuvos ligoninių, besigrumiančių su COVID-19 ligoniais, buvo įvertintas antrąja vieta radijo naujienų kategorijoje.

Apie tai paskelbta spalio 21 d. vakare Čekijos Olomouco mieste vykusioje festivalio konkurso apdovanojimų ceremonijoje.

„Galingi garsiniai liudijimai, surinkti iš priešakinių linijų – šiuo atveju iš pagrindinių šalies ligoninių – aiškiai perteikia nematomą šalies kovą su pandemija. Tai puikus profesionalios visuomeninės žiniasklaidos ir žurnalistikos, galinčios gelbėti gyvybes, pavyzdys“, – pastebėjo LRT reportažą vertinusi žiuri.

„Esu labai maloniai nustebinta! Pirmą kartą teko dalyvauti tokiame tarptautiniame konkurse, varžytis su kitų šalių profesionalais ir radijo žurnalistais. Man tai labai svarbus įvykis ir pripažinimas. Tokie konkursai labai įkvepia tolimesniems darbams ir dar kartą patvirtina, kad girdėti privalome visus, kuo jautriau atsigręžti į visuomenės situacijos svarbą, problemas ir jų sprendimus“, – sakė Edita Vitė.

Tarp darbų, festivalio komisijos atrinktų varžytis dėl apdovanojimo radijo naujienų kategorijoje, pateiktų visuomeninių transliuotojų iš Čekijos, Slovakijos, Lenkijos, Vengrijos, buvo ir LRT žurnalistės Giedrės Čiužaitės sprendimų žurnalistikos žanro reportažas apie palydimosios globos paslaugas paaugliams.

Pirmoji vieta radijo naujienų kategorijoje atiteko Čekijos radijo žurnalisto reportažui apie eismo pertvarką, leidusią automobiliams užtvindyti pėsčiųjų zoną. Trečioji vieta atiteko Gdansko radijo reportažui apie per pandemiją Lenkijoje savanorių organizuotą labdarą senjorams, žmonėms su negalia ar vienišoms mamoms.

Bohemijos radijo festivalio geriausius radijo naujienų darbus vertino tarptautinis žiuri. Komisiją sudarė Lenkijos radijo garso režisierius Andrzej Brzoska, taip pat rašytojas, publicistas, radijo redaktorius, buvęs BBC korespondentas Prahoje David Vaughan, Vokietijos visuomeninio transliuotojo ARD ir Vokietijos radijo korespondentas Čekijos Respublikoje ir Slovakijoje Peter Lange, buvęs radijo „Amerikos balsas“ reporteris ir Prahos transliuojančios stoties „Laisvosios Europos radijas / „Laisvės radijas“ redaktorius Jolyon Naegele bei Laisvos Europos Radijo biuro Europoje vadovas Jeremy Bransten.

Tarptautinis Bohemijos radijo festivalis – tai tradicinis renginys, kurį organizuoja visuomeninis Čekijos radijas. Pagrindinė festivalio misija – gerinti radijo produkcijos kokybę ir pristatyti šalių visuomeninę žiniasklaidą, kaip kultūros vertybes kuriančias ir skleidžiančias institucijas. Šiemet jau 37-ąjį kartą vykstančio festivalio organizatoriai akcentavo Vidurio Europos valstybėse kuriamą radijo turinį, atspindinčiu šiam regionui aktualias temas.

Editos Vitės radijo reportažo galite pasiklausyti nuo 14:30 min. čia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt