Tavo LRT

2021.10.20 16:51

Moksleiviai kviečiami stebėti „Laisvės bangos“ istorijos pamoką apie Lietuvos draugus ir sąjungininkus

LRT.lt2021.10.20 16:51

Spalio 22 d. 13 val. LRT ir „Tūkstantmečio vaikai“ moksleivius kviečia stebėti „Laisvės bangos“ ciklo istorijos pamokos „Lietuvos draugai ir sąjungininkai” tiesioginę transliaciją iš Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos.

Pamokoje Lietuvos tarptautinių santykių raidą ir tai, kokią reikšmę jos įvairiais etapais turėjo Lietuvos draugai ir sąjungininkai, aptars pamokos „lektoriai“: Mykolo Romerio universiteto politologė Vida Urbonaitė, Lietuvos diplomatas, buvęs Lietuvos krašto apsaugos ir užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, JAV ambasados Lietuvoje atstovas.

Užsienio politikos ekspertai ir praktikai svarstys, ar Lietuvos nepriklausomybė būtų įmanoma be sąjungininkų? Kokios valstybės palaikė mus dar prieš paskelbiant nepriklausomybę? Kaip keitėsi Lietuvos svoris ir svarba pasaulyje bėgant metams ir kaip keitėsi mūsų draugai? Ką turėjo omenyje George᾽as Bushas, sakydamas, kad, pasirinkę Lietuvą savo priešu, juo taip pat pasirinks ir JAV? Kokiose pasaulio politikos srityse Lietuva laikoma lydere? Kuo Lietuvai svarbi narystė tokiose organizacijose kaip NATO ir ES? Kuo svarbus mūsų palaikymas Sakartvelui ir Baltarusijos žmonėms ir ar mūsų balsas girdimas?

„Laisvės bangos“ pamokas vesti padės istorikas Robertas Petrauskas ir muzikos atlikėja bei kompozitorė Raminta Naujanytė-Bjelle.

Pamoka bus tiesiogiai transliuojama per LRT TELVIZIJĄ, portale LRT.lt ir LRT paskyroje Facebook/LRT.lt.

Atvirų istorijos pamokų ciklas „Laisvės banga“ rengiamas bendradarbiaujant su JAV ambasada Lietuvoje. Projekto komanda keliauja į mokyklas įvairiuose Lietuvos regionuose, iš kurių transliuoja ypatingas istorijos pamokas. Jas stebėti ir prie jų jungtis kviečiami moksleiviai visoje Lietuvoje. Klasės, stebėjusios transliaciją gyvai, kviečiamos apie tai pranešti elektroniniu paštu info@tukstantmeciovaikai.lt ir laimėti didįjį „Tūkstantmečio vaikų“ stalo žaidimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt