Tavo LRT

2021.10.19 15:39

LRT kino gide – Italijos žavesio kupini „Geriausi mūsų metai“

LRT.lt2021.10.19 15:39

Šią savaitę siūlome nepraleisti net septynių dėmesio vertų juostų, tarp kurių – ir nauja itališka drama „Geriausi mūsų metai“, kurią juostos režisierius vadina savo moterų ir vyrų santykių bei keturiasdešimties pastarųjų Italijos istorijos metų tyrinėjimų kulminacija.

Ketvirtadienis, spalio 21 d.

„Elito kino“ gerbėjai kviečiami vakarą praleisti su nauja itališka drama „Geriausi mūsų metai“ (Gli anni piu belli, rež. Gabriele Muccino, 2020 m.).

„Tai moterų ir vyrų santykių bei keturiasdešimties pastarųjų Italijos istorijos metų, kuriuos tyrinėjau, kulminacija. Kūryboje visada analizavau meilės ir draugystės temas ir, manau, šis filmas nusako priežastį, kodėl pasirinkau būti režisieriumi bei pasakotoju“, – sako filmo režisierius Gabriele Muccino.

1980 metai, Italija. Trys idealistai jaunuoliai – Paolas, Džiulijus ir Rikardas – lyg broliai, o kartu su jais – ir Paolo mergina Džema, greitai tapusi jų gyvenimo dalimi. Vaikystėje buvę neišskiriami, draugai vis dėlto pasirenka skirtingus gyvenimo kelius.

Baigęs literatūros studijas Paolas nusprendžia eiti iššūkių pilnu pedagogo keliu. Džiulijus iškeičia savo jaunystę į turtus ir tampa sėkmės lydimu teisininku. Rikardo svajonė tapti žurnalistu ir aktoriumi, deja, neišsipildo. Džema blaškosi tarp miestų ir vyrų, kol galiausiai grįžta į Romą ir stengiasi vėl atkurti prarastus ryšius. Bėgant metams, netikėti likimo vingiai senuosius draugus tai išskiria, tai vėl sujungia, kol keturi italai kovoja su gyvenimo sunkumais, susiduria su praradimais, viltimi bei meile.

Filmą žiūrėkite 21.30 val. per LRT PLIUS. Rubrikoje „3 minutės iki kino“ italų juostą pristatys pianistas Darius Mažintas. Po premjeros juostą rasti LRT mediatekoje bus galima dar 60 dienų.

Penktadienis, spalio 22 d.

„Europos kino“ rubrikoje – pagal Tatiana de Rosnay romaną sukurta prancūziška drama „Bumerangas“ (Boomerang, rež. Francois Favrat, 2015 m.).

Neseniai išsiskyręs keturiasdešimtmetis Antuanas negali pamiršti paslaptingos motinos mirties prieš trisdešimt metų. Jiedu su seserimi buvo dar maži, kai nuskendo mama, ir artimieji nuo jų tikrai kažką slepia. Antuanas ir Agata nutaria keliauti į salą, kur vaikystėje leisdavo vasaras. Kadaise jiedu čia buvo laimingi.

Tai kelionė į praeitį, kurioje išryškėja vis dar gyvi skausmingi prisiminimai. Deja, grįždama atgal, į Paryžių, Agata patenka į automobilio avariją ir yra sunkiai sužalojama...

Paslapčių kupiną dramą stebėkite 21.30 val. LRT PLIUS. Po premjeros juostą rasti LRT mediatekoje bus galima dar 14 dienų.

Kiek vėliau penktadienį, 22.55 val., per LRT TELEVIZIJĄ laukia fantastinė veiksmo drama „Drakula. Pradžia“ (Dracula Untold, rež. Gary Shore, 2014 m.)

Rašytojo Bramo Stokerio 1897 m. sukurtą grafo Drakulos istoriją žino visi. Tai – pirmasis pasaulio vampyras ir šių padarų karalius. Tačiau kur kas mažiau žmonių žino, kad grafas Drakula turėjo realų prototipą. Rumunijos princas Vladas Tepesas, kaip manoma, gimė 1431 m. kalnuotoje Transilvanijos grafystėje.

Musulmonų invazijos metais jo tėvas Vladas II įstojo į krikščionišką „Drakono broliją“, kovojusią su atėjūnais. „Drakonas“ rumuniškai – „dracul“. Vlado II sūnus, princas Vladas III, buvo pavadintas „mažuoju drakonu“ – „dracula“.

Pakeitęs soste tėvą, jaunasis princas pagarsėjo kaip nuožmus musulmonų skerdikas, nukautų priešų galvas smeigdavęs ant kuolų. Taip grafas Vladas III gavo Smeigiko pravardę. Kruvini jo žygdarbiai ginant tėvynę tapo įkvėpimu kuriant nemirtingą grafo Drakulos paveikslą.

Filmas pasakoja apie tai, kaip norėdamas apginti savo šeimą ir šalį, jaunasis grafas pasirinko tamsos kelią ir iš eilinio Transilvanijos valdovo tapo legenda, gyvuojančia iki šiol.

Mėgstantiems ilgai vakaroti – septynis „Oskarus“ laimėjusi kriminalinė komedija „Apgaulė“ (The Sting, rež. George Roy Hill, 1973 m.). Ši juosta iš viso yra laimėjusi net 18 kino apdovanojimų.

Veiksmas vyksta 1936 metų Čikagoje. Čia gatvės sukčiai – Džonis Hukeris ir Liuteris Koulmanas – atsitiktinai apvagia įtakingo mafijos boso Doilo Lonegano kurjerį. Šis iš karto surengia gaudynes. Džonis spėja pasislėpti, o Liuteris tampa banditų auka. Džonis nuvyksta pas seną draugą, aukštos klasės sukčių Henrį Gondorfą, ir pasiūlo atkeršyti už draugo žūtį. Henris sutinka. Suplanuojama sudėtinga afera.

Subtilaus humoro, greito tempo ir netikėtų triukų kupiną istoriją žiūrėkite 00.25 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Šeštadienis, spalio 23 d.

„Kino žvaigždžių alėjos“ gerbėjai kviečiami komiškos dramos, sukurtos pagal Bernardo Slade`o pjesę, „Kitais metais, tuo pačiu laiku“ (Same Time, Next Year, rež. Robert Mulligan, 1978 m.) peržiūrai. Juosta nominuota keturiems „Oskarams“ už geriausią scenarijų, operatoriaus darbą, geriausią dainą, o aktorė Ellen Burstyn – už geriausią moters vaidmenį. E. Burstyn taip pat pelnė „Auksinį gaublį“.

1951 metais vedęs buhalteris Džordžas ir namų šeimininkė, trijų vaikų motina Doris susipažino atostogaudami sanatorijoje Šiaurės Karolinoje. Jie įsimylėjo vienas kitą, tačiau, nenorėdami nuvilti artimųjų, išsiskyrė prisiekdami kasmet susitikti tame pačiame viešbutyje ir kartu praleisti savaitgalį. Filme vaizduojami penki susitikimai apima dvidešimt šešerius keistos meilės ir pažinties metus, per kuriuos pasikeičia ir patys personažai, ir juos supantis pasaulis.

Neįprastą meilės istoriją stebėkite 21.00 val. per LRT PLIUS.

Šeštadienį su kinu tęs komiškas vesternas „Šimtas kelių iki grabo lentos“ (A Million Ways to Die in the West, rež. Seth MacFarlane, 2014 m.).

1882 metais nedideliame Arizonos miestelyje gyvena ramaus būdo avių augintojas Albertas. Jis linkęs nusileisti ir nesivelti į jokius nemalonumus. Dėl tokio nuolaidumo jį net paliko mergina. Tačiau kartą vyrukas sutinka paslaptingą gražią moterį Aną, kuri maloniai elgiasi su Albertu, ir šis netrukus ją įsimyli.

Ana ne tik išmoko vaikiną naudotis ginklu, bet ir paragina iškviesti į dvikovą buvusios merginos sužadėtinį. Tačiau didžiausias pavojus Albertui kyla, kai į miestelį atvyksta visą valstiją šiurpinantis banditas Klinčas su savo gauja. Dabar jo laukia tikras vyriškumo išbandymas, nes paaiškėja, kad Ana – jo žmona.

Ar sugebės bailus fermeris nugalėti priešininką, pamatykite 23.10 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Sekmadienis, spalio 24 d.

Savaitgaliui baigiantis rekomenduojame nepraleisti dramos „Sutvirtinimas“ (The Confirmation, rež. Bob Nelson, 2016 m.) apie tėvo ir sūnaus santykius.

Jautrus ir nuoširdus berniukas Entonis gyvena ramų gyvenimą ir rengiasi pirmajai savo išpažinčiai. Kartą jo mama su naujuoju patėviu skubiai išvyksta į kelionę, tad porai dienų Entonis paliekamas tėvo Volto priežiūrai. Kas blogo gali nutikti? Deja, Voltas turi priklausomybę nuo alkoholio, tad viešnagė pas tėvą jųdviejų santykiams pažeria ne vieną išbandymą.

Filmą žiūrėkite 21.50 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Šį ketvirtadienį, spalio 21 d., filmų ir serialų žiūrovai kviečiami žaisti specialų „Prototo“ žaidimą kino tema. Vakaro žaidimo su Dovile Filmanavičiūte pradžia – 20.40 val., „Prototo“ programėlėje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt