Tavo LRT

2021.10.19 09:06

Vyko į antrąjį rinkimų turą patekusių kandidatų į Trakų rajono merus debatai

LRT.lt2021.10.19 09:06

Spalio 10 dieną paaiškėjo, kas rungsis antrajame Trakų rajono mero rinkimų ture. Antrajame rinkimų ture susirungs Liberalų sąjūdžio atstovas Andrius Šatevičius ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-krikščioniškų šeimų sąjungos atstovas Jaroslav Narkevič.

Andrius Šatevičius, Liberalų sąjūdis. 30-ies A. Šatevičius šiuo metu eina Trakų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas. Lentvario vaikų globos namuose dirbo socialiniu darbuotoju, gimnazijoje – socialiniu pedagogu, buvo išrinktas į Trakų savivaldybės tarybą. Portalui LRT.lt A. Šatevičius sakė, kad visą savo darbinę karjerą siejo su Trakų rajonu, tad ir kandidatavimas į merus buvo natūralus žingsnis.

Jis pirmajame mero rinkimų ture surinko 31,82 proc. rinkėjų balsų.

Jaroslav Narkevič, Lietuvos lenkų rinkimų akcija-krikščioniškų šeimų sąjunga. 59-erių J. Narkevičius yra dirbęs Vilniaus miesto ir rajono savivaldybių administracijose, tris kadencijas buvo Seimo nariu, 2019–2020 metais ėjo susisiekimo ministro pareigas. Šiuo metu dirba Seimo nario Česlavo Olševskio patarėjų, padėjėjų komandoje. Portalo LRT.lt paklaustas, kodėl nutarė kandidatuoti į Trakų merus, J. Narkevičius sakė, kad, viena vertus, priimti tokį sprendimą jį paskatino žmonės, kita vertus – šioms pareigoms jis mano turintis pakankamai patirties.

Jis pirmajame rinkimų ture surinko 29,42 proc. rinkėjų balsų.

Trakų gyventojams rinkti naują merą tenka dėl to, kad buvusi merė Edita Rudelienė tapo Seimo nare. Į parlamentą ji pateko Anapilin iškeliavus Seimo nariui, Kovo 11-osios akto signatarui Kęstučiui Glaveckui.

LRT.lt primena, kad bendras rinkėjų aktyvumas per pirmąjį turą siekė 34,22 proc.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt