Tavo LRT

2021.10.15 15:01

LRT PLIUS vėl kviečia daugiau sužinoti apie rašytojus

LRT.lt2021.10.15 15:01

LRT tęsia pernai pradėtą dokumentinių filmų programą, skirtą žymiausių pasaulio rašytojų biografijoms. Nuo spalio 18 d. LRT PLIUS žiūrovai pamatys 9 filmus, kurie leis išsamiau susipažinti su Anglijos ir JAV autoriais.

Filmuose bus pasakojama apie modernistinės literatūros ikoną Virginią Woolf, detektyvų karalienę Agathą Christie, pirmąją afroamerikietę Nobelio literatūros premijos laureatę Toni Morrison, vieną ryškiausių 20 a. asmenybių Ernestą Hemingway᾽ų, iškilų ir prieštaringai vertinamą rašytoją Davidą Herbertą Lawrence᾽ą, eseistą ir poetą T. S. Eliotą, fantastą Isaacą Asimovą, siaubo ir fantastikos legendą Stepheną Kingą ir britų literatūros klasiką Thomą Hardy.

„Žinome, kad lietuviai mėgsta skaityti, o pastarieji metai parodė, kad žmonės ieško ir kitokio turinio apie rašytojus ir knygas. LRT mediatekoje buvo gan aktyviai žiūrimos virtualios diskusijos apie literatūrą, pakeitusios dėl karantino atšauktas knygų muges bei festivalius, savo žiūrovo sulaukė pernai per LRT PLIUS rodyti dokumentiniai filmai apie rašytojus. Todėl šiems metams LRT PLIUS eteriui sudarėme naują biografinės dokumentikos rinkinį apie žinomus ir Lietuvos skaitytojų mėgstamus autorius, o LRT KLASIKOS eteryje pasiūlysime paklausyti jų kūrinių, kuriuos įskaitė Lietuvos aktoriai“, – sako LRT kultūros turinio redaktorė Agnė Biliūnaitė.

Dokumentiniai filmai bus rodomi pirmadieniais 19.35 val. ir dar 4 savaites bus pasiekiami mediatekoje.

LRT KLASIKOS eteryje laidoje „Vakaras su knyga“ bus transliuojami šie kūriniai: V. Wolf „Savas kambarys“, E. Hamingway`aus „Baltieji drambliai“, I. Azimovo „Volterio Silso išradimas“ ir A. Christie detektyvai „Moteris su vualiu“, „Kretos bulius“, „Misterio Davenchaimo dingimas”, planuojama įrašyti Toni Morrison „Mylimą“. Šiuos kūrinius literatūros mylėtojai ras LRT audiotekoje ir kitose tinklalaidžių platformose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt