Tavo LRT

2021.10.13 16:44

LRT kino gidas rekomenduoja: naujausias Juliette Binoche vaidmuo ir „Nepatogaus kino“ atidarymo filmas

LRT.lt2021.10.13 16:44

Šią savaitę LRT TELEVIZIJOS žiūrovų dėmesį neabejotinai patrauks 2020-aisiais pasirodžiusi komiška prancūzų drama „Tobula žmona“ su kinomanams puikiai pažįstama aktore Juliette Binoche. Kaip įprasta ketvirtadieniais, „Elito kino“ žiūrovai išvys dar vieną tarptautinės auditorijos favoritą – šių metų festivalio „Nepatogus kinas“ atidarymo filmą „Brangūs ateities vaikai“.

Ketvirtadienis, spalio 14 d.

„Elito kino“ rubrikoje laukia ypatingas vakaras: šių metų festivalio „Nepatogus kinas“ atidarymo filmas „Brangūs ateities vaikai“ (Dear Future Children, rež. Franz Bohm, 2021 m.), jau pelnęs Žiūrovų simpatijų prizą dokumentinių filmų festivalyje „Hot Docs“. Anot dokumentinės juostos autorių, tai – filmas apie ateinančią kartą, sukurtas ateinančios kartos.

Juostoje pasakojama apie tris aktyvistes, kovojančias su blogiu įvairiuose pasaulio kampeliuose. Rayen yra įsitraukusi į kovą su socialine nelygybe Čilėje. Pepper kovoja už Honkongo nepriklausomybę nuo Kinijos vyriausybės. Hilda vadovauja jaunimo protestams dėl klimato kaitos Ugandoje.

Filme piešiami jaunų moterų portretai, tačiau autoriai nebando iš jų kurti idealų. Merginų veikla atskleidžiama kaip nuoseklus, sunkus ir dažnai pavojingas darbas. Filmo autoriai įdėmiai klausosi jų kalbų ir perteikia protestų kasdienybę jų akimis.

Rayen, Pepper ir Hilda kovoja, nes neturi kitos išeities. Priežastys, kurios verčia eiti į gatves, joms yra ne abstrakti idėja, o tikrovė, tiesiogiai veikianti jų kartą. Tokia veikla užima beveik visą aktyvisčių laiką, dėl to nutrūksta ryšiai – jos negali pasimatyti su šeima, turi atsisakyti susitikimų su draugais dėl jų saugumo.

Šis filmas – tai liūdnas tikrovės paveikslas. Tai, ką jaunajai kartai paliko suaugusieji. Kartu keliamas klausimas, kokiame pasaulyje gyvens jų pačių vaikai.

Filmas bus rodomas 21.30 val. per LRT PLIUS.

Penktadienis, spalio 15 d.

„Europos kino“ žiūrovai šią savaitę stebės detektyvinę dramą „Inspektorius Belami“ (Bellamy, rež. Claude Chabrol, 2009 m.), kurioje vaidmenį atlieka garsusis Gerard`as Depardieu.

Kaip ir kasmet, inspektorius Polas Belami kartu su žmona praleidžia kelias dienas tėvų namuose. Žmona svajoja apie egzotiškas keliones ir tolimus kraštus, o vyras tiesiog nekenčia kelionių. Todėl Polui tenka labai pasistengti, kad išlaikytų mylimą žmoną namie.

Bet netrukus malonų poilsį sudrumsčia pasirodęs Polo įbrolis Žakas – avantiūristas, triukšmadarys, tinginys ir girtuoklis, kurį kankina pavydas dėl Polo šeimos laimės. Žako atvykimas sujaukia žmonos ramybę – juk ji dabar turi rūpintis ir vyru, ir jo įbroliu. Lyg to būtų maža, sode pasirodęs nepažįstamasis prašo inspektoriaus apsaugos. Nelaimės nuojauta tiesiog tvyro ore...

Dramą stebėkite 21.30 val. per LRT PLIUS. Po premjeros juostą rasti LRT mediatekoje bus galima dar 14 dienų.

Kiek vėliau penktadienį, 23.10 val., kviečiame įsijungti LRT TELEVIZIJĄ, nes ten – trumpai eteryje gyvavusio mokslinės fantastikos televizijos serialo „Jonvabalis“ (Firefly) tęsinys, fantastinis filmas „Erdvėlaivis“ (Serenity, rež. Joss Whedon, 2005 m.).

Ši juosta yra susižėrusi daugybę apdovanojimų, tarp kurių – ir „Hugo“ apdovanojimas už geriausią draminį pastatymą bei JAV fantastinių kūrinių autorių apdovanojimas už geriausią scenarijų.

Siužetas nukelia į 2517 metus. Jais ir vyksta erdvėlaivio „Serenity“ įgulos nuotykiai. Pagrindiniai šios įgulos nariai – kapitonas ir jo pirmoji padėjėja, buvę susivienijimo karo veteranai, patekę tarp pralaimėjusiųjų. Beribė galaktika, nelegalus darbas, kova už savo ir visos komandos gyvybę, nuolatinis bėgimas nuo persekiotojų – tokia erdvėlaivio kapitono Malkolmo Reinoldso bei jo komandos kasdienybė.

Kartą laivo įgula priima du pakeleivius – Saimoną ir parapsichologinių galių turinčią jo seserį River. Netrukus paaiškėja, kad jiedu slapstosi nuo Aljanso – galaktiką kontroliuojančios karinės žmonių organizacijos.

Prie erdvėlaivio įgulos komandos prisijunkite 23.10 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Šeštadienis, spalio 16 d.

„Kino žvaigždžių alėjos“ rubrikoje laukia komiška drama „Pakvaišusios namų šeimininkės dienoraštis“ (Diary of a Mad Housewife, rež. Frank Perry, 1970 m.). Už vaidmenį filme aktorė Carrie Snodgress laimėjo du „Auksinius gaublius“ ir du „Laurel“ apdovanojimus. Šis filmas buvo įvertintas kaip JAV nepriklausomo kino kūrinys, ironiškai žvelgiantis į amerikiečių viduriniąją klasę, kurioje visuomenės permainos dar nereiškia moters išlaisvėjimo.

Harvardo absolventas Džonatanas sėkmingai kopia karjeros laiptais siekdamas tapti gerbiamu teisininku. Daug inteligentiškesnei ir sąmojingesnei jo žmonai Tinai tenka apsiriboti namų šeimininkės vaidmeniu: auginti dukras, ruošti pietus ir kęsti Džonatano kaprizus.

Išvarginta namų židinio monotonijos, viename ekstravagantiškame vakarėlyje moteris susipažįsta su žinomu rašytoju Džordžu Preigeriu ir tarp jų užsimezga romanas. Tačiau greitai Tina įsitikina, kad šis yra toks pat šiurkštus egoistas, kaip ir jos vyras, be to – dar ir neištikimas jai. Gal smukusią savigarbą galima pataisyti asmeninės terapijos grupėje?

Filmą žiūrėkite 21 val. LRT PLIUS.

Šeštadienio vakarą tęs komiška prancūzų drama „Prisiminimai“ (Les souvenirs, rež. Jean-Paul Rouve, 2014 m.)

Dvidešimt trejų Romenas, Paryžiaus viešbučio budėtojas, studijuoja literatūrą ir ruošiasi rašyti knygą, bet susikaupti jam itin trukdo nerami šeimynėlė. Tėvas niekaip negali susitaikyti su mintimi, kad tapo pensininku, motina tebesvajoja apie gražų gyvenimą, o mylima močiutė po vyro mirties persikelia į senjorų namus. Staiga, nieko neperspėjusi, ji viena pati išsiruošia į kelionę. Senosios Madlenos ieškoti išvyksta anūkas.

Prancūzų kinu mėgaukitės 23.10 val. per LRT TELEVIZIJĄ. Po premjeros juostą rasti LRT mediatekoje bus galima dar 14 dienų.

Sekmadienis, spalio 17 d.

Sekmadienį gyvūnėlių mylėtojų lauks fantastinis nuotykių filmas apie „Supermokytoją“ (Superjuffie, rež. Martijn Smits, 2018 m.)

Pradinės mokyklos pedagogė Josi iš pirmo žvilgsnio atrodo eilinė mokytoja. Tačiau, vos išgirdusi apie į pavojų patekusį gyvūną, ji iškart įgyja ypatingų galių ir tampa superdidvyre, skubančia skriaudžiamiems žvėreliams į pagalbą. Josi net gali kalbėtis su jais.

Šias galias mergina gavo iš paslaptingos statulos, esančios slaptame jos namo kambarėlyje. Kai zoologijos sodo gyvūnams kyla pavojus, ji turi pasirinkti: ar juos išgelbėti, ar paleisti. Kaip merginai padės neįprasti jos sugebėjimai?

Gyvūnėlių gelbėjimo misiją stebėti kviečiame 14.05 val. per LRT PLIUS. Po premjeros juostą rasti LRT mediatekoje bus galima dar 14 dienų.

Savaitę baigti rekomenduojame su „Tobula žmona“ (La bonne epouse, rež. Martin Provost, 2020 m.), – nauja, komiška prancūzų drama, kurioje pagrindinį vaidmenį atlieka kino ikona Juliette Binoche.

Lyčių lygybės tema kalbanti satyrinė komedija nukelia į septintojo dešimtmečio Prancūziją ir supažindina su tada aktyviai veikusiomis, o šiandien istorija tapusiomis namų šeimininkių mokyklomis.

Poletė drauge su vyru vadovauja namų šeimininkes rengiančiai mokyklai. Čia atvykstančios paauglės per dvejus metus paverčiamos tobulomis žmonomis. Pagal mokymo programą mergaitėms teigiama, kad gera žmona visą laiką skiria namų ruošai, yra klusni, pasiaukojanti ir pavaldi vyrui.

Po staigios sutuoktinio mirties Poletė sužino siaubingą naujieną – jų mokykla yra ant bankroto slenksčio. Padedama ekscentriškos įseserės Žilbertos ir griežtos vienuolės Mari moteris privalo pamiršti namų šeimininkės vaidmenį ir imtis verslo, tačiau tai nėra lengva.

Trukdo pasirodžiusi pirmoji Poletės meilė Andrė, studenčių nenoras ruoštis geriausios namų šeimininkės TV laidai ir 1968-aisiais Prancūzijoje papūtę laisvės vėjai: moterims laikas vaduotis iš vyrų priespaudos. Feministinės idėjos sujaukia gilius Poletės įsitikinimus... Ar pasaulis tikrai sugrius, jeigu tobula žmona ims mėgautis gyvenimu, ras laiko sau ir taps nepriklausoma?

Komišką dramą stebėkite 21.50 val. per LRT TELEVIZIJĄ. Po premjeros juostą rasti LRT mediatekoje bus galima dar 30 dienų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt