Tavo LRT

2021.10.11 17:22

Merūnas Vitulskis: netektys ir praradimai suformavo mano charakterį

LRT.lt2021.10.11 17:22

Garsusis tenoras, tarptautinių dainų festivalių laureatas, operos solistas Merūnas Vitulskis, laidos vedėjos pakviestas pasivažinėti automobiliu į pasirinktą vietą, pasidžiaugia reta galimybe trumpam atitrūkti nuo kasdienių darbų, šeimos rūpesčių, repeticijų. Visuotinio karantino metu, kai darbai ir pasirodymai buvo pristabdyti, operos solistas teigia susidariusią pauzę kūryboje prasmingai paskyręs šeimos labui.

„Merūną įsidėmėjau, kai išgirdau, kad jaunas operos solistas pabandė savo laimę televizijos projekte ir jį laimėjo, – sako laidos „Kur važiuojam“ vedėja Nomeda Marčėnaitė. – Vėliau sužinojau, kad anksti liko našlaičiu, buvo užaugintas moterų, o senelis praeityje garsus dailininkas.

Nebuvau tikra, kad televizija – geras planas solidžiai karjerai, bet vėliau džiugiai stebėjau, kaip Merūnas, su jam būdingu švelniu atkaklumu ir talentu, skinasi savo kelią į muzikos pasaulio aukštumas ir šviečia jau ne tik Lietuvos padangėje. Norėjosi susitikti ir išgirsti giedros Merūno šypsenos istoriją.“

Daugiau kaip prieš dešimtmetį išgarsėjęs muzikiniame televiziniame projekte, Merūnas tapo vienu populiariausių Lietuvos dainininkų. Dėl savo nuostabaus aksominio tenoro, begalinio darbštumo ir talento mėgstamas ir laukiamas garsiausiuose Europos teatruose, Merūnas laidos vedėjai Nomedai prisipažįsta atėjęs į šį pasaulį netikėtai, artimųjų nelaukiamas.

Paauglystę dainininkas praleido moterų globoje. Netikėtai mirus mamai, jį užaugino teta ir močiutė. „Mane auklėjo moterys ir išmokė brandaus požiūrio į šeimą, pagarbos, atsakomybės“, – pasakoja Merūnas. Jis tikina, kad yra dėkingas jį priglaudusioms giminaitėms, nes kitu atveju jis būtų augęs vaikų globos namuose.

Anksti patyręs dideles netektis, nuo pat vaikystės Merūnas buvęs taisyklių laužytojas. Dėl nepriklausomo būdo pakeitęs septynias mokyklas, jaunuolis visuomet buvęs aktyvus visuomenininkas. Vėliau save išbandė įvairiose srityse – piešė, dirbo statybose, narkomanų pagalbos linijoje „Aš galiu“, keliavo, buvo vienas iš nedaugelio Lietuvos skautų, priklausančių Europos skautų asociacijai, bendravo su pranciškonais, net rimtai galvojo apie tapimą vienuoliu.

Savarankiškai nusigavęs iki Prancūzijos, įstojo į prancūzų svetimšalių legioną, tačiau kariškiu netapo. Prisipažįsta nepakentęs sunkių išbandymų, ne tiek fizinių, bet labiau moralinių.

Pasirinkęs klasikinio dainavimo studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, paskatintas ankstyvo pripažinimo, lengvojoje muzikoje, Merūnas Vitulskis tęsė studijas Vilniuje pas prof. Virgilijų Noreiką. Netrukus debiutavo Estijos ir Lietuvos Nacionaliniuose operos ir baleto teatruose, bei buvo labai teigiamai įvertintas.

Sulaukęs pripažinimo, Merūnas teigia likęs tokiu pat paprastu žmogumi, kuriam brangios vaikystėje įdiegtos moralinės vertybės, šeimos samprata ir tvirta draugystė. Noriai dalyvauja labdaros renginiuose, daug dėmesio skiria šeimai, kokybiškam gyvenimui.

Kodėl vos gimus Merūnui teko miegoti kartoniniame lagamine? Kur dar yra tekę nakvoti neturinčiam namų, atvykus dalyvauti televiziniame projekte? Kaip operos solistui prailginti savo „galiojimo laiką“ ir dėl kokio vaidmens buvo nušvilptas talentingasis Merūnas Vitulskis, sužinosite pažiūrėję Nomedos Marčėnaitės vedamą laidą LRT mediatekoje „Kur važiuojam?“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt