Tavo LRT

2021.10.11 14:18

LRT kviečia draugystę išreikšti šokiu ir jungtis prie tarptautinės vaikų draugystės iniciatyvos MATAU TAVE

LRT.lt2021.10.11 14:18

Prieš metus didelio vaikų įsitraukimo sulaukusi Europos transliuotojų sąjungos (angl. European Broadcasting Union, EBU), kuriai priklauso ir LRT, tarptautinė vaikų draugystės iniciatyva MATAU TAVE vėl siekia priminti vaikams, kaip svarbu būti draugiškiems vieniems su kitais, priimti skirtumus ir kviečia šią draugystę išreikšti per bendrą šokį.

„Matome, kiek teigiamų emocijų ši iniciatyva sukėlė, ir džiaugiamės praeitų metų sėkme. Įkvėpti vaikus gerinti savo santykius su aplinkiniais, ugdyti jų savivertės jausmą ir prisidėti prie pozityvios vaikų aplinkos kūrimo per linksmą bei įtraukiantį turinį – tai išlieka pagrindiniu iniciatyvoje dalyvaujančių visuomeninių transliuotojų siekiu ir šiais metais“, – sako LRT generalinės direktorės pavaduotojas Gytis Oganauskas.

Apklausos rodo, kad didelė dalis Europos vaikų jaučiasi vieniši. Kiekvienais metais Norvegijos visuomeninio transliuotojo (NRK) televizijos ir radijo kanalas vaikams Norvegijoje rengia savaitės trukmės projektą, kurio metu kviečia vaikus susivienyti ir tapti draugais. EBU kartu su NRK ir VRT kanalais siekia šias idėjas įgyvendinti ir europiniu mastu, kovoti su patyčiomis ir skatinti bendrumo jausmą mokyklose bei darželiuose.

Tarptautinei iniciatyvai NRK užsakymu buvo sukurta daina „Dynamitt“ (liet. „Dinamitas“). Muzikos ir žodžių autoriai – Anders Nilsen, Nicolay Ramm, Petter Bjørklund Kristiansen. Lietuvišką dainos versiją šiais metais atliko Kristina Radžiukynaitė-KaYra, Jurijus Veklenko, studija „Hey“, o šokio judesių mokė šokių studijos „Fos“ šokėjai.

Antrus metus iniciatyva įgyvendinama su „Tūkstantmečio vaikų“ komanda. Iniciatyvoje iš viso dalyvauja 10 Europos nacionalinių transliuotojų, tarp jų BBC, France TV, RAI ir kiti.

„Jau seniai galvoju apie tai, kad jaunimas yra mūsų ateitis, ir norisi kuo daugiau dėmesio skirti jų gerovės kūrimui. Pati prisimenu, koks svarbus mano gyvenime buvo paauglystės laikotarpis, esu ir patyčių patyrusi, gaila, kad tuo metu nebuvo panašių iniciatyvų kaip MATAU TAVE. Esu labai laiminga prisidėdama ir kartu puikiai praleidau laiką filmuojant muzikinį kūrinį, pati užsimiršau, kiek man metų“, – įspūdžiais dalinosi atlikėja KaYra.

Pernai ši iniciatyva LRT sulaukė virš 300 šokio pasirodymų vaizdo įrašų iš įvairių šokių studijų, mokyklų ir vaikų darželių. Dauguma jų aktyviai įsitraukė į šią kampaniją, dėjo daug pastangų, kad motyvuotų vaikus mokytis šokio, ruoštųsi filmavimui specialia scenografija, kostiumais.

Vaikai kviečiami išmokti šokį, nusifilmuoti, kaip jį atlieka, o vaizdo įrašus siųsti el. paštu matautave@lrt.lt arba pasidalinti jais socialiniuose tinkluose su grotažymėmis #matautave ir #sayhi iki lapkričio 12 d. Dėl COVID-19 situacijos prašome nesiburti į dideles grupes ir laikytis visų saugumo reikalavimų.

Lapkričio 19 d. 13 val. LRT TELEVIZIJA transliuos visą Europą sujungsiantį šokį bei kvies prie jo prisijungti vaikų ugdymo įstaigas.

Su iniciatyvos MATAU TAVE taisyklėmis galima susipažinti čia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt