Tavo LRT

2021.10.08 14:47

Vienoje stipriausių pasaulio advokatų kontorų komandų – lietuvė

LRT.lt2021.10.08 14:47

„Lietuviams nėra neįveikiamų iššūkių, mes atkaklūs ir nebijome dėl savęs pakovoti, todėl galime pasiekti bet ką“, – įsitikinusi Indrė Kazlauskaitė, kuriai pačiai teko atsimušti ne į vieną sieną ir išgirsti ne vieną „ne“, kol įsidarbino vienoje stipriausių advokatų kontorų pasaulyje. Nuo pat paauglystės Indrė svajojo gyventi dideliame mieste ir dirbti advokate, bet tikrai nesitikėjo, kad bus taip sudėtinga.

Šiandien pasakoja, kiek daug turi pereiti paprastas žmogus be jokių pažinčių ir užnugario norėdamas pasiekti svajonę. „Buvo tikrai nemažai dramos. Atrodo, kodėl? Ko aš nedarau? Ką aš blogai darau? Kodėl ne čia?“, – sekmadienį LRT PLIUS laidoje „Širdyje lietuvis“ prisimins Indrė. Savanoriavusi universitete, bendruomenėje, atlikusi praktiką ne vienoje garsioje advokatų kontoroje trokštamo darbo Indrė vis negaudavo, nors vardan jo paaukojo visą laisvalaikį ir pramogas.

„Turėjau iš esmės pakeisti savo lietuvišką mokymą, kad kuklumas yra vertybė ir turiu sumenkinti savo pasiekimus. Turėjau tą išrauti iš savęs su šaknimis, ir išmokti persilaužt, kad parodyčiau save kuo geresniu kampu“, – pasakoja advokatė, atsidūrusi tarp geriausių pasaulio universitetų absolventų.

Į tokias prestižines teisės kompanijas, kokioje šiuo metu dirba Indrė – per atsitiktinumą žmonės nepatenka. Iki to, kad bent atkreiptum į save dėmesį – reikia labai daug metų mokytis, diplomų čia niekada negana. Tačiau lietuvė nori padrąsinti ir įkvėpti kitus tautiečius – jei labai nori, viskas įmanoma. Dabar ant jos stalo nugula dokumentai su didžiausių pasaulio įmonių finansinėmis paslaptimis, įvairios aukščiausio lygio vadovų sutartys ir panašūs popieriai.

Taip pat laidoje:

Prieš kone du dešimtmečius atsitiktinai Londone atsidūrusi Alvija Černiauskaitė taip aktyviai puoselėja lietuvybę, kad ne tik įkūrė darželį ir mokyklą lietuvių vaikams, bet ir nepamiršta gimtojo Alytaus. Tapo šio miesto ambasadore Jungtinėje Karalystėje, o neseniai atsiėmė Globalios Lietuvos apdovanojimą iš prezidento rankų.

Išsikraustęs į Barseloną Tomas labiausiai pasigedo lietuvių kalbos ir žmonių, kurie suprastų jį iš pusės žodžio. Todėl įkūrė vietos lietuvių bendruomenę. Ši sėkmingai gyvuoja jau penkerius metus, o tautiečiams labiausiai patinka mokytis vieniems iš kitų.

Estijos lietuvių bendruomenė sukvietė bičiulius į netoli Talino įsikūrusį garsiausio estų kompozitoriaus Arvo Pärto centrą, kur gražiausiais žodžiais prisiminta literatūrologė, teatrologė Irena Veisaitė.

Jau aštuntąjį kartą Pasaulio lietuvių bėgimas „5 už Lietuvą“ kvietė išsitraukti patogiausius bėgimo batelius, išjungti kompiuterio ekraną ir bėgti simbolinius penkis kilometrus už Lietuvą kartu su bėgikais iš viso pasaulio.

Pasaulio lietuvių bendruomenė kviečia į kongresą, kur žada tartis, kaip tautiečiai visame pasaulyje galėtų dar daugiau galėtų prisidėti prie tėvynės gerovės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt