Tavo LRT

2021.10.08 14:01

„Svajoja vaikai“ herojė ir Vaidotas Baumila savo jėgas išmėgins nuotykių kupiname ūkyje

LRT.lt2021.10.08 14:01

Ar esate pasiruošę išgirsti pačią įdomiausią istoriją apie profesiją, be kurios žmonės neišgyventų? Sakoma, kad šios profesijos atstovai pirmi keliasi ir paskutiniai gulasi, kadangi visą dieną turi labai daug darbo.

„Tai žmonės, kurie rūpinasi tuo, kad mes niekada nepritrūktume gardžiausio maisto, kad mūsų žemė būtų derlinga ir sveika, o gyvūnėliai mylimi ir sotūs“, – tokiomis užuominomis sekmadieninės LRT laidos vaikams „Svajoja vaikai“ vedėjas Vaidotas pristatys ūkininko profesiją ir pakvies susipažinti su laidos heroje Patricija.

Vienuolikmetė Patricija jau nuo mažens svajoja tapti ūkininke. Su nekantrumu ji laukia kiekvienos kelionės į kaimą nes, pasak jos, tai tikras rojaus kampelis. „Atostogų metu ir laisvadieniais Patricijai nekyla klausimų, ką ji nori veikti ir kur būti. Gyvendama Vilniuje, ji labai pasiilgsta gyvūnų, ir pasitaikius pirmai progai, visada skuba į kaimą padėti seneliams“, – pasakos Patricijos mama Rima ir nuoširdžiai nusistebės, kad namuose Patriciją atlikti tam tikrus darbus tenka įkalbinėti, o senelių ūkyje – niekada.

Būsimai ūkininkei nebaisūs jokie ūkio darbai – nei daržų ravėjimas, nei derliaus ėmimas, nei gyvūnų priežiūra. Jaunoji ūkininkaitė jau pramokusi melžti karves, pasirūpinti senelių auginamais veršiukais, žino, kada reikia surinkti vištų kiaušinius, o kada jas palesinti. „Ūkininkaujant reikia turėti nemažai žinių, tačiau ne mažiau svarbu yra noras!“, – laidos vedėjui Vaidotui pasakos Patricijos autoritetas – senelis Rimas.

Nors Patricijos bendraamžiams svajonė tapti ūkininke atrodo gana keista, mergaitė dėl to nė kiek nesijaudina. Vaidoto paklausta, kaip reaguoja į ne itin malonias kitų vaikų pastabas, Patricija su šypsena atsako: „Jie tiesiog nesupranta, nes nėra to patyrę!“ Mergaitės nuomone, yra nemažai vaikų, kurie neturi kaimo ir nė nenutuokia, kaip ten smagu, todėl jos tikslas yra ne tik siekti ūkininkės profesijos pačiai, bet apie linksmąjį kaimo gyvenimą kuo daugiau šviesti ir kitus vaikus.

Koks gyvenimas verda ūkyje ir kaip Patricijai sekasi įgyvendinti savo svajonę – žiūrėkite jau šį sekmadienį laidoje „Svajoja Vaikai“ 9.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ. Visus laidų įrašus galima pasižiūrėti ir LRT mediatekoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt