Tavo LRT

2021.10.08 14:14

LRT vardu feisbuke bando naudotis sukčiai – neapsigaukite

LRT.lt2021.10.08 14:14

Feisbuke atsirado paskyra, LRT vardu siūlanti dalyvauti žaidime, spausti nuorodą ir laimėti prizus. LRT įspėja skaitytojus būti atsargiais, o apie sukčiavimo atvejus pranešti.

Sukūrę į LRT oficialią paskyrą panašų puslapį, panaudoję LRT logotipą, sukčiai prašo spausti nuorodą, komentuoti po įrašu ir dalintis juo.

Paspaudus nuorodą, prašoma įvesti savo telefono numerį, vėliau juo atsiunčiama žinutė apie įjungtas paslaugas.

Tai ne pirmas atvejis, kai sukčiai naudojasi žinomais vardais – tokio pat braižo apgavystės plito naudojantis prekybos centro, įžymybių vardais, netgi premjerės Ingridos Šimonytės. Tąkart ant sukčių kabliuko užkibo dešimtys žmonių, patikėję, kad gali laimėti pinigų internete.

Žiauru. Nuėjau pasižiūrėti, ar bus nors vienas "dalyvaujantis". Per valandą virš 50 komentarų ir visi "dalyvauja" :) Kosmosas :)

Posted by Nerijus Budrys on 2021 m. kovo 23 d., antradienis

Šie sukčiai kuria oficialių paskyrų kopijas, todėl iš pirmo žvilgsnio puslapio vardas atrodo labai panašus į tikrą, papildomai pridedami keli simboliai arba pakeičiamos vos kelios raidės, naudojamos tos pačios nuotraukos.

LRT skaitmeninių aktyvų skyriaus vadovė Lina Patskočimaitė sako, kad pastebėjus bandymą apgauti skaitytojus, buvo nedelsiant imtasi veiksmų.

„Pamatę sukčių bandymus apgauti LRT sekėjus, mes LRT vardu užblokavome kenkėjiškus profilius, kad šie nebegalėtų komentuoti po LRT įrašais ir užpildėme formą, informuojančią apie netikrą profilį“, – sako ji.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt