Tavo LRT

2021.10.08 11:33

LRT mediatekoje – kulinarinė „Šefo Vikingo“ laida apie Lietuvos ūkių produkciją

LRT.lt2021.10.08 11:33

Spalio 8-ąją dieną LRT mediatekoje startuoja šefo Vyliaus Blauzdavičiaus kulinarinė laida „Šefas Vikingas“. V. Blauzdavičius susitiks su tolimiausiuose Lietuvos kampeliuose įsikūrusiais ūkininkais, lietuviškų maisto produktų gamintojais, pristatys jų kasdieninę veiklą ir kurs unikalius, žiūrovų akiai patrauklius patiekalus gamtoje su jų pačių užsiaugintais produktais.

Laida sieks skleisti žinią apie Lietuvos ūkiuose užaugintus ir pagamintus produktus, supažindins, kokį kelią nueina Lietuvos ūkiuose užauginami kokybiški, sveiki, aukštą maistingumą turintys produktai nuo daigelio iki namų ar restorano stalo.

Laidos iniciatorius, vedėjas, Lietuvoje gerai žinomo ant laužo gaminto maisto, BBQ, gamtos, natūralių ir kokybiškų produktų fanatikas, projekto „Chef the Viking“ įkūrėjas V. Blauzdavičius džiaugiasi: „Tai bus smagus bei patrauklus akiai projektas, kuriame kalbėsime ne tik apie pas mus pagamintus produktus, bet ir iš jų gaminsime gardžius patiekalus“.

Besikeičiant visuomenės įpročiams bei pasaulinėms tendencijoms, vartotojai vis dažniau atsisuka į vietinę, ūkiuose užauginamą produkciją. Tai liečia ne tik galutinį vartotoją, bet ir prekybos centrų asortimentą, kurį vis dažniau papildo iš vietinių gamintojų atkeliavę produktai. Garsiausi šalies restoranai – ne išimtis, vis daugiau ir dažniau bendradarbiaujama tiesiogiai su ūkininkais, renkantis produkciją, itin didelis dėmesys skiriamas produktų sezoniškumui.

Nepaisant spėjimų, kad šios tendencijos tik stiprės, lengvai prieinamos, patikimos informacijos apie ūkininkų veiklą, iššūkius, kokybės garantą, jų kasdienę virtuvę bei konkrečių produktų naudingą panaudojimą – trūksta, todėl „Šefas Vikingas“ taps vietinių ūkininkų almanachu, supažindinančiu su jų veikla iš arti.

Pirmoje laidoje šefas vikingas atskleis, kodėl būtent jis ėmėsi kurti šį projektą, papasakos, kokį kelią nuėjo nuo pradžios, kai pradėjo domėtis maistu, iki to, kaip tapo vienu žinomiausių BBQ šefų Lietuvoje. Laidoje pamatysite, kaip kuriami sausai brandintos jautienos produktai, kokie procesai vyksta ir sužinosite ne tik kaip atskirti gerą mėsą patiems, bet ir kaip ją teisingai pasiruošti grilyje ar tiesiog namuose ant keptuvės.

Pirmąją „Šefo vikingo“ laidą galite išvysti čia. „Šefas Vikingas“ – kiekvieną penktadienį LRT mediatekoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt